Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mrozy skłoniły mnie do wymiany foteli na ogrzewane, bo codziennie rano jak wsiadam do samochodu to się zastanawiam dlaczego nie mam podgrzewanych ;) Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie. Da rade uruchomić fotele z podgrzewaniem jak samochód nie jest seryjnie w nie wyposażony? Wystarczy wymienić fotele i panel z pokrętłami, dorobić trochę instalacji, żeby to zadziałało. Jak czytałem kiedyś o halogenach, to jest to podobno kłopotliwe, bo moduł jak nie ma halogenów, to nie przewiduje takiej opcji.

PS: Zapytam jeszcze o podgrzewanie szyb tylnych bocznych (wersja kombi). Jak włączę podgrzewanie tylnej szyby, to boczne mi nie rozmarzają. A mam na nich paski do podgrzewania, u Was to działa, szczerze nie sprawdzałem połączeń, może warto.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: Zapytam jeszcze o podgrzewanie szyb tylnych bocznych (wersja kombi). Jak włączę podgrzewanie tylnej szyby, to boczne mi nie rozmarzają. A mam na nich paski do podgrzewania, u Was to działa, szczerze nie sprawdzałem połączeń, może warto

To nie są czasami paski od anteny do radia wtopionej w szybe ?

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie to są paski ale od anteny do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, są brązowe, identyczne jak na tylnej szybie, więc wydawało mi się że szybka ma ogrzewanko. I wydaję mi się też, że antenę do radia mam na szybie przedniej poniżej uszczelki górnej, takie może 10cm paski czarne po obu stronach. Chyba że mi się coś źle wydaję, aż jutro się przyjrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że antenę do radia mam na szybie przedniej poniżej uszczelki górnej, takie może 10cm paski czarne po obu stronach.

Chodzi o te paski ? (nie jest to zdjęcie z Passata ale u mnie w Passacie wygląda to tak samo:D)

p1040577.th.jpg

Jak tak to nie jest to antena od radia

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o te paski ? (nie jest to zdjęcie z Passata ale u mnie w Passacie wygląda to tak samo:D)

p1040577.th.jpg

Jak tak to nie jest to antena od radia

 

Pozdrawiam

 

Po pierwsze to nie są paski, tylko kropki. Przynajmniej u mnie ;p

I poprawiam się, mam taki pasek po stronie kierowcy, nie po obu, i myślałem właśnie że to jest antena. A tu fotki

Ale zeszliśmy z głównego tematu, już nawet maty na allegro oglądam:D

Zdj?cie007.jpg

Zdj?cie008.jpg

Edytowane przez ernidok
ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest antena od lokalizatora GPS/GSM - ja taką mam tylko zdecydowanie bardziej ukrytą. Dzięki niej można stwierdzić czy auto widzi niebo czy nie. Pomaga to w lokalizacji pojazdu np. czy jest np w garażu/tunelu/dziupli czy nie. Taka antena powinna być niewidoczna. Można ją również zastosować dla nawigacji i telefonu. To już musisz sam ocenić co posiadasz. Na pewno nie służy do odbioru fal radiowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie służy do odbioru fal radiowych.

 

To pewnie do wieszania bielizny jak każda antena? ;-)

 

Wygląda to jak antena od Telestarta (868MHz) do Webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o te paski ? (nie jest to zdjęcie z Passata ale u mnie w Passacie wygląda to tak samo:D)

p1040577.th.jpg

Jak tak to nie jest to antena od radia

 

Pozdrawiam

ta fota obrazuje ori przyciemnienie lusterkazeby odblask słoneczny nie przeszkadzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy tutaj niezłe OT:D a kolega ernidok chce się dowiedzieć czy da rade podgrzewane fotele dołożyć :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mrozy skłoniły mnie do wymiany foteli na ogrzewane, bo codziennie rano jak wsiadam do samochodu to się zastanawiam dlaczego nie mam podgrzewanych ;) Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie. Da rade uruchomić fotele z podgrzewaniem jak samochód nie jest seryjnie w nie wyposażony? Wystarczy wymienić fotele i panel z pokrętłami, dorobić trochę instalacji, żeby to zadziałało. Jak czytałem kiedyś o halogenach, to jest to podobno kłopotliwe, bo moduł jak nie ma halogenów, to nie przewiduje takiej opcji.

PS: Zapytam jeszcze o podgrzewanie szyb tylnych bocznych (wersja kombi). Jak włączę podgrzewanie tylnej szyby, to boczne mi nie rozmarzają. A mam na nich paski do podgrzewania, u Was to działa, szczerze nie sprawdzałem połączeń, może warto.

pozdrawiam

najlepiej i najtaniej kupić maty podgrzewane co się połozy na siedzenia i po kłopocie a tak po za tym to na forum jest opis jak podłączyć podgrzewanie foteli w prawdzie do b5 ale dużej różnicy nie ma w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o fotelach nic nie znalazłem na forum, poszperam jeszcze. Nie wykluczone że sie na matach skończy, chociaż troche to drętwo wygląda, ale na zime styka.

Pociągnę dalej OT, do GPS'a to nie jest czasem płetwa na dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matę dokładasz do fotela. Da się to zrobic. Jest temat jak się to robi w be5. Masz zamiar sam się za to brac ? Będziesz musiał albo dołozyc maty do fotela, albo kupic nowe fotele z matami grzewczymi, kupic nowy sterownik climatronica (nie ma pokręteł regulacji), jakąs wiązke sklepać, no i aktywowac vagiem. Co jeszcze jest potrzebne to nie mam pojęcia. Polecam zobaczyc w dziale b5. Kiedys widziałem poradnik jak to się robi. Zobaczysz czy duzo roboty.

 

Ale powiem ci ze bajką jest wsiąść w cieplutki, kubełkowy fotel przy -20 * ;) Mamy ustawione na 2 i nigdy nie wyłączamy (w zimę oczywiście)

 

Mam tez te druty w szybach i nic nie dają. Nie grzeją. A do navi i radia to chyba jest płetwa na dachu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz link do tematów o fotelach http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4178355

MICHAŁ poco kupować całe fotele i zmieniać sterownik climatronica ?

wiązkę ze szrotu lub angola dostanie a i nie trzeba aktywować Vagiem bo to oddzielna instalacja coś jak halogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W be6 sterowanie podgrzewanymi fotelami jest zintegrowane z climatronikiem.

 

http://www.allegro.pl/item895774056_panel_klimatyzacji_sterownik_vw_passat_3c_b6.html

 

W be5 było inaczej, prościej.

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=164859&postcount=29

 

200907151315.jpg

 

w zwykłej tez jest zintegrowane.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest zwykła klima nie climatronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do navi i radia to chyba jest płetwa na dachu ?

Płetwa na dachu służy chyba jako dodatkowe wzmocnienie sygnału anteny w szybie i zalezy od egzemplarza np. ja w passku mam tylko antenę w szybie a w caddym w szybie i pletwę na dachu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płetwa może być tylko ozdóbką i osłoną po starej antenie nie koniecznie musi służyć za wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płetwa może być tylko ozdóbką i osłoną po starej antenie nie koniecznie musi służyć za wzmacniacz

Mi chodziło pletwę w B6 tak jak wyjechał z fabryki :) a nie jako ozdobę po starej antenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to zgadzam sie z tobą w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności