Skocz do zawartości
good69

szyba od kierowcy nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Szyba podnosila sie do polowy a opuszczala sie normalnie teraz ani w dol ani w gore, dziala silniczek bo go slychac chce sie tam dostac tylko nie wiem gdzie odkrecic srubki narazie odkrecilem 4 dwie byly u dolu drzwi a dwie w klamce czy sa jecze jakies. Co w zasadzie moglo sie stac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba wyczepiła się z zaczepu zapewne-poszukaj tematu o rozbiórce drzwi-będziesz miał tam wszystkie śruby zaznaczone. Był tez gdzieś temat o tej szybie-dokładnie to samo, co u Ciebie-w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy ktoś to naprawiał-także wyszukiwarka i szukaj ;)

 

Tu masz opisane, jak rozebrać drzwi: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=67

Tutaj masz opisane, jak usunąć usterkę: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1230&highlight=szyba+sie+nie+opuszcza

Edytowane przez Krawcol82
linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjelem tapiecerke teraz mam problem nie moge zdjac tej blachy na ktorej sa jest 10 srob do odkrecenia a bez tego nic nie widac czemu szyba sie nie podnosi:(

Edytowane przez good69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może są zimne luty w module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tego sie nie da zdjac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonę drzwi da się zdjąć. Najpierw sprawdz modół komforu. Może prze te mrozy kable w miejsca lutowania maja przerwę. Moze też nie działają Ci lusterka i o tym nie wiesz. Za nie także odpowiada modół. Znajduje się pod siedzeniem kierowcy a dokładnie pod wykładzina. To tak dla przypomnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o NAJWAZNIEJSZYM!!! Przed zdjeciem tej aluminiowej blachy musisz wyjac szybe, zrobisz to luzujac dwie sruby na zaciskach. Aby sie do nich dostac wyjmij te dwie gumowe zaslepki w aluminiowej oslonie podnies szybe do odpowiedniej wysokosci tak zeby bylo widac w otworach oslony sruby i je luzujesz 10 nasadowa. Potem po skosie na zewnatrz wyjmujesz szybe, jak tego nie zrobisz ulamiesz szybe w miejscach gdzie trzymaja ja zasiki i bedzie po szybie.

 

 

Raczej bedzie linka, przerabiałem to w ubiegłym roku, odkreć wszystkie sruby, dobrze byloby gdybys zachowal te dwa platikowe nity przy klamce ja musialem zastapic je pozniej srubami, ta aluminiowa blache musisz dosc solidnie podwazac zeby odeszla. Najlepiej tez bedzie jak powyciagasz wszystkie wtyczki idace do drzwi. Jesli to linka to mozesz kupic na allegro (na ebay'u tez sa ;) ) zestawy naprawcze rozwiercic nity na ktorych trzyma sie caly mechanizm i przymocowac to na sruby. Przed zalozeniem blachy wyczysc sobie przy okazji odplywy w drzwiach. Uszczelke przed zalozeniem oblec dokola silikonem, jak tego nie zrobisz to masz duze szanse,ze ci zacznie leciec woda do srodka.

 

 

Gdybys mial z tym problemy, brak narzedzi itp to podjec do mnie w weekend, masz tylko 40 mil, to zalatwimy sprawe.

Edytowane przez gustdelf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co sie stalo centralnie pekla linka metalowa i teraz nie wiem czy da sie sama linke kupic czy trzeba caly ten mechanizm kupowac pomocy co robic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz czasami pomocne posty? Ja sie wysilam pisze dokladnie co robic a Ty sie post nizej pytasz co robic?

Najlepsza metoda, bo oczywiscie mozesz sie bawic z wymiana linki, to kupic zetsaw naprawczy.Mieszkasz w anglii wiec kup na ebay'u zwroc uwage do ktorych drzwi kupujesz bo to ie wszystko jendo. stary mechanizm zdejmujesz rowiercajac nity go trzymajace nastepnie mocujesz wszystko na srubkach.

 

Ja kupowalem tutaj:

 

http://cgi.ebay.co.uk/VW-PASSAT-electric-WINDOW-WINDER-MOTOR-REGULATOR-R-H_W0QQitemZ370308960273QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item5638225011

Edytowane przez gustdelf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale to na szybko bylo pisane wlasnie zamowilem zestaw tylko jak pomysle o skladaniu tych calych drzwi to mi sie nie dobrze robi, zamowilem sobie z tej aukcji.

http://cgi.ebay.co.uk/VW-Passat-Window-Regulator-Without-Motor-Free-Post_W0QQitemZ180441224325QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2a03229485

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,ze wkleiles ta aukcje tylko aby pokazac sprzedawce i nie kupiles tego produktu. W temacie napisales,ze nie dziala szyba od kierowcy a kupiles zestaw od strony pasazera. Jesli kupiles ten zestaw i masz zepsuta szybe od kierowcy to dzwon szybko do sprzedawcy i odkrecaj sprawe. I nastepnym razem naprawde czytaj uwaznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowielem ze temat byl pisany na szybko a tak naprawde to nie dziala szyba od pasazera , (inna sprawa to ze mialem na mysli strone w Polsce) a taki mnie wczoraj nerw ogranal ze nie nawet zle tamat nazwalem sorki.

Edytowane przez good69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a miałeś tu manuala. KLIK . Na drugi raz szukaj w warsztacie. :D Powodzenia.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z szybą kierowcy w pasku 98r AFN kombi, po naciśnięciu przycisku otwierania szyby słychać tylko cyknięcie (tak jakby sterownik myślał że już dalej nie może podnieść szyby), szyba nie idzie ani w górę ani w dół (dobrze że jest zamknięta), pozostałe szyby chodzą normalnie, wszystko wskazuje na to że sterownik szyby nie daje prądu na silniczek, panel z przełącznikami sprawny (podpinałem w innym samochodzie), sterownik szyb sprawny (podpinałem w innym samochodzie), moduł komfortu odpada (wstawiłem do sprawdzenie inny, sprawny moduł), wiązka od słupka do drzwi też odpada (wstawiłęmdo sprawdzenia inną wiązkę), kable od modułu komfortu do lewego słupka nie wyglądają na uszkodzone, pomarańczowo brązowy i pomarańczowo zielony nie są uszkodzone. Gdzie mam dalej szukać?

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice/linki pewnie stoją. Rozbierz i sprawdź czy nie są zmielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby prowadnice lub linki były uszkodzone to powinien chodzić silniczek który podpinałęm na luźno (tzn bez podpinania go do prowadnic)

 

Panel z przełącznikami sprawny - sprawdzałem w swoim samochodzie, podpinałęm też swój panel

kable od przełączników do sterownika silniczka sprawne - każdy kabel sprawdziłem multimetrem

sterownik szyb wraz z siniczkiem sprawny - sprawdzałem w swoim samochodzie, podpinałem też inny sprawny moduł z sinilczkiem

moduł komfortu odpada - wstawiłem do sprawdzenie dwa inne sprawne moduły,

wiązka drzwi też odpada - sprawdziłem wszystkie kable multimetrem, wstawiłem do sprawdzenia dwie inne wiązki

kable od modułu komfortu do lewego słupka nie wyglądają na uszkodzone, pomarańczowo brązowy i pomarańczowo zielony nie są uszkodzone - sprawdzałem multimetrem.

 

Gdzie mam dalej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zblokowany musi być mechanizm i dlatego od razu go rozlancza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mechanizm? Podłączałem inny sterownik szyb wraz z silniczkiem ale nie podpinałem go do prowadnic więc silniczek praktycznie nie miał nic do ciągnięcia - u mnie działa, u ojca nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś błędy: 953, 1329, 1331, 932, 928, 943, 1335 - wszystkie usunąłem, żaden nie wraca a szyba i tak nie działa. Gdzie mam dalej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności