Skocz do zawartości
szewos

Kratki nawiewów – czym są pokryte?

Rekomendowane odpowiedzi

Kropla odświeżacza powietrza spadla na kratkę nawiewu i wyżarła kawałek lakieru czy też gumy.

Czym pomalowane są te kratki ? czym można zamaskować ubytek ?

Może jakiś matowy lakier do paznokci ?

Wiem że mogę kupić na allegro ten nawiew , wiem też że mogę kupić w gorszym stanie.

Zdjęcie jest przykładowe, z aukcji allegro. U mnie podobnie to wygląda.

acab725050ecccebm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, pożycz od jakiegoś dzieciaka czarny flamaster i po sprawie.

 

Pozdrawiam Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drogi kolego, pożycz od jakiegoś dzieciaka czarny flamaster i po sprawie.

fleja nie jestem zeby flamastrem maskowac...

jak nikt nie ma pomyslu to pozostaje mi kupic nowy nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zrobić to profi, musiałbyś uzupełnić ubytek, przeszlifować i psiknąć lakierem matowym. Do tego demontaż mechanizmu. Pomyśl, czy ma to finansowy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flamaster to najgorszy wybór. Rozpuszczalnik zawarty w markerze rozpuści jeszcze więcej farby. Poszukaj w Częstochowie kolegów modelarzy z aerografem i popsikaj to matem modelarskim. W żadnym wypadku sprayem albo podobnymi, bo połuszczą farbę, kórą jest pomalowana kratka. Jak dobrze zagadasz - zrobią ci to za koszt farbki (20 zł) albo jak mają czarny mat w aerografie, to za friko nawet. A najlepiej, to kup używkę wstaw i już. Tylko bacz, by kupić ze światłowodami, bo od 2003 tychże nie było (chyba,, że przełożysz od siebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W żadnym wypadku sprayem albo podobnymi, bo połuszczą farbę, kórą jest pomalowana kratka.

Próbowałeś? Bo ja tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratki sa pokryte jaby jakąś folią. Ja tez się zdziwiłem kiedy zapach choinka rozpusciła mi wartswe ochronną. Kupiłem od anglika cały nawiew i mam teraz zapas. Jeśli ubytki sa tylko na skrzydełkach to mozna zakupić inny nawiew a wymienić tylko uszkodzone skrzydełko. Nie musisz się meczyć z wyjmowaniem całego nawiewu. Szczególnie że jest zimno i plastiki są twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałeś? Bo ja tak.

 

Próbowałem i dlatego nabyłem nowe kratki od kolegi Ceglarza. Było fajnie (choć brzydko), zaczęło potem puchnąć i złazić tam, gdzie markerem wyjechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem i dlatego nabyłem nowe kratki od kolegi Ceglarza. Było fajnie (choć brzydko), zaczęło potem puchnąć i złazić tam, gdzie markerem wyjechałem.

No widzisz, czyli problemem był marker, a nie lakier. Psikałem plastiki kilkukrotnie, takiego zjawiska u mnie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, czyli problemem był marker, a nie lakier. Psikałem plastiki kilkukrotnie, takiego zjawiska u mnie nie było.

 

Sorka - nie Ciebie zacytowałem - miał być ten od flamastrów. Mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sluchaj ja pracuje na stolarni i tam maja takie specjalne mazaki do ubytkow w plycie i kolor czarny tez tam jest i sa 3 rodzaje i tez jest taki matowy, napewno masz znajomych stolary i w kazdej tolarni powinni takie cos miec i to jak pomalujesz to robi sie taka grubsza warstwa i napewno wypelni ten ubytek, gdybys mieszkal blizej mnie to bym ci to zrobil no tylko roznica miedzy nami jest spora hehe wiec proponuje ci zalatwic taki mazaczek i napewno on podola,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też zapach samochodowy rozpuścił powłokę na kratce w jednym miejscu. Kupiłem w markecie czarny lakier do paznokci i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorka - nie Ciebie zacytowałem - miał być ten od flamastrów. Mea culpa.

No problem... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi też zapach samochodowy rozpuścił powłokę na kratce w jednym miejscu.

to co wy macie za wylazazki? zapach szamba, odpadów radioaktywnych czy jak? :D

 

 

testowaliście te zapachy na gumowej okleinie rączek etc? :]

jeśli tak to jakie efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności