Skocz do zawartości
traksio

awaria kilku podzespolow na raz ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnimi czasy przestal mi sie automatycznie otwierac wlew paliwa myslalem ze to bezpiecznik. po przejzeniu bezpicznikow wszystkie ok. ale zauwazylem ze przestalo rowniez dzialac podswietlaenie progu od strony kierowcy jak i przestala sie wyswietlac informcja o otwartych drzwiach kierowcy(taka czerwona lampka drzwi na desce)kontrolka dziala przy pozostalych drzwiach. macie jakies pomysly co to moze byc??

A i mialem podlaczone urzadzenie ktore piszczalo jak zostawilem wlaczone swiatla a wycignalem kluczyk ze stacyjki rowniez przestalo dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chcę cię martwić ale za wszystko odpowiedzialny jest moduł komfortu"może pływa"

Poszukaj na forum jest o tym mnóstwo postów.

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem co jest ale to tylko moje drzwi( regulacja lusterek i podnoszenie szyb dziala bez zarzutu.)reszta samochodu ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zalany ,albo utleniona wiązka dochodząca do modułu to najczęstsze przyczyny.Zaczął bym od sprawdzenia czy nie jest zalany a później sprawdzić te wiązki czy się nie utleniły.I użyj opcji szukaj w wyszukiwarce na pewno o tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo juz znalazlem duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak brzęczka świateł, podświetlania drzwii kierowcy i informacji o otwartych dzwiach u mnie jeszcze dochodzi zamykanie sie auta po otworzeniu drzwii kierowcy to głównie wina mikrostyków w zamku

 

a co do wlewu paliwa to może być tylko zbierzne z tamtymi objawiami(mi też sie nie otwiera ostatnimi czasy z uwagi na mrozy tzn. nie odbija zamek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził moduł i zimne luty zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej ma to coś wspólnego z modułem komfortu,zresztą był taki przypadek ostatnio ;) Kolega miał takie objawy,dobrał się do modułu,wysuszył,a następnie wyciął uszkodzone kable i wlutował nowe.Działa :) Także polecam na początku to sprawdzić.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym sprawdził kable przechodzące przez drzwi czyli tę wiązke pomiędzy drzwiami kierowcy a reszta samochodu.... bo tylko ta strona ci nie dzial ... nie koniecznie musi to byc modul aczkolwiek ja bym zaczął od kabli a potem dopiero ruszył w strone modułu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogly sie uszkodzic kable? jak je sprawdzic ? bo w drzwiach mam tylko taka gume 1.jutro sprawdze bo do modulu to za duzo roboty na mrozie :) elektryka szyb i lusterek i podswietlenia dzialaja we wszystkich drzwiach. u kierowcy niedziala otwieranie paliwa podswietlenie drzwi(progu) i nie pokazuje na desce otwartych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogly sie uszkodzic kable? jak je sprawdzic ? bo w drzwiach mam tylko taka gume 1.jutro sprawdze bo do modulu to za duzo roboty na mrozie :) elektryka szyb i lusterek i podswietlenia dzialaja we wszystkich drzwiach. u kierowcy niedziala otwieranie paliwa podswietlenie drzwi(progu) i nie pokazuje na desce otwartych drzwi.

 

działa brzęczek od nie zgaszonych świateł ? jeżeli nie to masz zimne luty w zamku, przelutuj kabelki i styki i powionno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeśli tylko drzwi kierowcy nie działają to znaczy że zimne luty w zamku sa uwalone lub przewody w tej właśnie "gumie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz

To ze nie chce Ci sie otwierać wlew paliwa jest to wina tego przycisku,wymień go i jeden problem masz z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie brzeczek nie dziala. a te zimne luty to gdzie szukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł zostaw na koniec, zimne luty w zamku kierowcy odpowiadają za ten objaw, a zamek przy tym mrozie od wlewu też mi parę razy się nie otwierał, ale wystarczyła suszarka z ciepłym powietrzem:tankujemy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz boczek i wymontuj zamek z drzwi i tam w nim są te luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie brzeczek nie dziala. a te zimne luty to gdzie szukac ?

 

1. http://www.taligentx.com/passat/main...lockmechanism/

Ten link zapewne większość z Was zna z forum - jest tu dokładnie opisane i udokumentowane zdjęciami jak, krok po kroku rozebrać drzwi, dostać sie do zamka i go rozebrać na części pierwsze

 

2. http://enformulation.com/vag/beetle/consys.htm

Pod tym linkiem kryją się informacje dzięki którym udało mi się poprawnie złożyć zamek. Są tam informacje (udokumentowane szczegółowymi obrazkami) na temat komfortu, działania mechanicznego zamka, rygli oraz mikrostyków.

 

3. http://img147.imageshack.us/img147/8...ssbpseozh1.jpg

Tu znajduje się cały schemat elektryczny cerntralnego zamka w passacie B5 96-00.

 

4. http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1542461

Tutaj jakieś anglojęzyczne forum na którym również są informacje i zdjęcia na temat krańcówek (rozbiórka drzwi, zamka, zimne luty).

 

5. http://img258.imageshack.us/my.php?image=switch1ms0.jpg

Dane na temat mikrostyków.

 

a tu masz link temat obszerny

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki panowie napewno dam znac co to za usterka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności