Skocz do zawartości
bochaczyk

Prace na wysokości- jaki sprzęt potrzebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z was orientuje się może w pracach wysokościowych a konkretnie jaki sprzęt jest potrzebny przy wykonywaniu takiej pracy? :)

 

Konkretnie chodzi o malowanie silosów wysokość ok 20-30 metrów.

przyznam się że nie mam żadnego pojęcia w tym temacie- ale chcę się rozejrzeć jak by to wyglądało.

Będzie to praca w wolnym zwisie- czyli ławeczka jest potrzebna, może jakieś szelki, liny ale nie wiem co jeszcze...

 

Wiem że bez doświadczenia niema co się rzucać w nieznane ale mimo to chciałbym się zorientować w tym temacie. Na bezpieczny i konieczny sprzęt mogę wydać około 3000zł możne więcej.

Dodam tylko że pracę będzie wykonywać osoba z doświadczeniem pracy na dachach itp.

 

Ewentualnie proszę o pokierowanie do odpowiednich stron- bo jak narazie same sklepy ze sprzętem znajduję. :/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że bez doświadczenia niema co się rzucać w nieznane ale mimo to chciałbym się zorientować w tym temacie. Na bezpieczny i konieczny sprzęt mogę wydać około 3000zł możne więcej.

Dodam tylko że pracę będzie wykonywać osoba z doświadczeniem pracy na dachach itp.

Oczywiście ta osoba ma ukończone odpowiednie kursy i szkolenia oraz posiada papiery na prace wysokościowe :?:

Ewentualnie proszę o pokierowanie do odpowiednich stron- bo jak narazie same sklepy ze sprzętem znajduję. :/

http://www.ciop.pl/11348.html

Ta strona Ci się przyda :) Poprzeglądaj wszystko dokładnie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz kolego http://www.nopex.com.pl/uprzeze_przemyslowe.html

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jaka+odzie%C5%BC+do+pracy+na+wysoko%C5%9Bciach&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq=

 

napewno taki sprzęt powinien posiadac jakieś atesty itp

 

sam robie na dachach ale uwierz że to inny temat tu liny przeszkadzają poprostu np zaczepiają sie o dochówkę ale to inny temat ...

Edytowane przez ekurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie liny uprzęż moze byc rusztowanie typy BAUMAN i smigasz sobie ja robie na dachach budujemy dachy kryjemy i takie tam no i tak właśnie sobie radzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam odkopałeś temat sprzed prawie 5 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności