Skocz do zawartości
Jabol2.0

Czujniki air bag

Rekomendowane odpowiedzi

Wie może ktoś z szanownych kolegów gdzie w Passacie B5 znajdują się czujniki od poduszek przednich , czy jak odłącze te czujniki przy wystrzelonych poduchach silnik odpali ?.

Zastanawiam się nad zakupem Passata b5 po kolizji , silnik nie odpala kręci dobrze bez oporów ,kiedyś w punto jak odłączyłem czujnik uderzenia to bez problemu odpalił to mysle że i ten powinien miec tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki nie mają nic wspólnego z rozruchem

a czujniki powinny być w pasie przednim lub wzmocnieniu

jeśli kręci to może zapłon przestawiony rozrząd paliwo nie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim pasku świeci sie na czerwono kontrolka poduszek. Mam kabelek ale nie sprawdzałem błędów bo boje sie że wystrzeli, mechanik też mi kiedyś nie chciał tego sprawdzić z tego samego powodu. Wiem napewno że mam poduszki kierowcy i pasażera, w fotelach nie jestem pewien i dlatego też bym chciał to sprawdzic. Za to napewno wiem ze nie mam czujnika uderzeń bocznych z prawej strony. Wisi sam kabel. Akurat na stacji demontażu ktoś oddał paska z tego samego roku (97, to jest ważne bo w tym roczniku były montowane przejściowe części elektryki i są trudno dostępne) i ten pasek jest cały, poduszki nie wystrzelone, po prostu ktoś rozwalił jeden błotnik, dostał odszkodowanie i oddał go do kasacji a auto w niezłym stanie, serce sie kraje ale cóż. I dlatego myśle czy by nie zakupić od niego głównego czujnika i tych bocznych sensorów i nie wstawić do mnie. Wystarczy je przepiąć i usunąć błędy czy jeszcze coś? I jak z tym podpinaniem pod vag? Przecież jeśli świeci na czerwono to są poduszki odłączone, to nie powinny chyba walnać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to odczytaj błędy jakie zapisane są w sterowniku AirBag, a najlepiej pełny autoscan auta, np. VAG-COMem 311.2/409/VCDS czy innym skanerem. Na tej podstawie dowiesz się, czy jest to efekt wystrzelonych poduszek, czy zwykła usterka polejaąca np. na wypiętej (niekontaktującej) wiązce przewodów np. pod fotelem. Mając błędy wiemy która poduszka z której strony generuje błąd. Jeśli jednak było "buuummmm", to masz w sterowniku AirBag zapisanego tzw. crasha. Są macherzy, którzy kasują "crash", ale jest to półśrodek, serwis zaleca wymianę sterownika AirBag po wystrzale na nowy, w Twoim przypadku na inny.

 

Reasumując, nie dokonuj żadnych wymian zanim nie poznasz listy błędów. Po numerach możesz sprawdzić czego dokładnie one dotyczą na http://wiki.ross-tech.com/.

 

Z poduszek to masz tak:

1. kierownica

2. nad schowkiem pasażera

3. w lewym i prawym fotelu

i to tyle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpiąłem vcds-a i pokazało takie błędy jak na zdj. Wiem że poduszki wszystkie są bo sprawdzałem, widze że nie ma crash daty, czyli sprawdzam kable, kupuje takie same czujniki uderzeń bocznych (prawego nie mam wogóle, a lewy przypuszczam że kable zaśniedziały) i po krzyku? DSC_0135.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Pierwszy sensor ma za dużą rezystancję - ten którego brakuje, drugi wykazuje uszkodzenie. Warto posprawdzać po wymianie wiązki.

Po wymianie warto zrobić ponowny skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj czujnik i ten ktore chce kupic maja nr 3b0959643, rozumiem ze tylko ten nr ma znaczenie? Innymi sie nie sugerować, bo to sa pewnie zakodowane jakies nr czesci itd? Czy sensory mozna zamieniac stronami? Lewy na prawo i na odwrót i tak jezdzic? Beda prawidlowo dzialac? Pytam bo ja mam lewy, widze ze wtyczka jest zasniedziala, jesli by sie okazalo ze sensor*jednak dziala, to z tych dwoch które kupie wsadzic po prostu ten sprawny, czy musi byc z odpowiedniej strony? Jak lewy to lewy itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przyspieszenia bocznego, bo tak się nazywa ma ten właśnie numer co podałeś i były montowane w latach 1997-2000 i nie występują pod innymi numerami. Katalogowo są to dokładnie te same zamienne elementy, czyli można zamieniać stronami (lewo/prawo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sprawdzałem te sensory, obydwa uwalone. A co z wymianą całego sterownika z bocznymi sensorami? Bo mam dostęp do takiego tylko że z anglika i po lifcie. Czy bd pasował? Czy wogóle z poliftów mogą być montowane w starszych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG jest zespolony czujnik przyśpieszenia oraz odchylenia kątowego (6 pin) z uwagi na obecność ESP, tak więc prosta podmiana z 3BG do 3B zdecydowanie odpada. Chyba, że masz talent i ochotę rezać i robić przekładkę całej instalacji od 3BG od ABS/ESP/AirBag do 3B. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności