Skocz do zawartości
Gość klina

Jak dorobić do Climatronic z funkcją OFF funkcję ECON

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klina

Witam.

 

Posiadam VW Passat B4 z 1994r z Climatronic, ale ta wersja modułu nie ma przycisku ECON, tylko zamiast niego jest OFF. Oznacza to że korzystanie np w chłodne dni z ogrzewania, równoznaczne jest z pracą sprężarki (wentylatory na chłodnicy kręcą się non stop), gdyż wciśnięcie z OFF wyłącza cały moduł. Moje pytanie jest następujące: Czy można programowo (ewentualnie z małymi przeróbkami sprzętowymi) wzbogacić układ w brakującą f. ECON (wyłączanie samej sprężarki, a nie całego modułu)? Dodam, że problem stanowi tutaj moim zdaniem podwyższone spalanie, komputer. pokazuje ok 6-7l przy jeździe mieszanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już był wałkowany na forum. Mam tak samo i spalanie trasa +klima 4,8 litra miasto 6-7litra. Jedyny możliwy sposób to rozpięcie czujnika temperatury zewnetrznej. Każda inna opcja np rozpięcie zasilania sprzegła elektromagnesu to zbieranie błędów w komputerze. Ale nie zaleca się rozpinania sprężarki pomnieważ:

1 jeżeli masz poniżej 5 stopni to i tak kompresor się nie włączy bo blokuje go wyżej wymieniony czujnik temperatury

2 powyżej 5 stopni klima chodzi i nie parują szyby

3 Jeżeli nie chodzi kompresor na dnie przewodów osiada olej. Dłużej nie używany kompresor może spowodowac suchy start i zatarcie tłoków w spreżarce.

W twoim przypadku spalanie jak podajesz to raczej wina motoru lub zatartego łożyska w kompresorze klimy. Podłącz się pod vaga i sprawdż czy czysty jest układ sterowników.Dla wyeliminowania problemu przez klimę możesz na jakiś czas rozpiąc wtyczke sprzęgła na kompresorze zasilającą sprzegło ale:

1 może być zebrany błąd do komputera- vagiem wykasujesz

2 mogą pracowac cały czas wiatraki na chłodnicy bo jest impuls że klima chodzi mimo odpiętego sprzęgła kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klina

Właśnie jestem w trakcie budowania interfejsu do VAG (zrobię sobie odrazu KKL), to sprobuje odczytać błędy. Z tym spalaniem to muszę sam sprawdzić bo coś mi się wydaje że komputer w tej wersji trochę za dużo nalicza. Dodam że od czasu do czasu (w momencie odpalania, co któreś odpalenie) wyświetlacz od climatronic mruga, co podobno oznacza błędy w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy rozpięcie czujnika temp zewn można zrobić przez odpięcie wtyczki od czujnika?

chodzi mi o sytuacje taką że gdybym chciał ruszyć klimę żeby sobie czasem popracowała dla przesmarowania i przepłwu a przecież czujnik ją na całą zimę będzie odcinał jeśli temp zewn spadnie poniżej 5 st (no i jeśli to istotne mam klimę manual), czy też w tej sytuacji nie rozpiąć trzeba czujnik a spiąć (jakim oporem?)?

no i czy rozpięcie czujnika nie zaowocuje błędami vag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klina

Zrobiłem w końcu diagnostykę VAG-iem

i wyszło mi:

00796 - Fan for Interior Temp Sensor (V42) Nawiew do czujnika tempertury

35-00 - -

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) Silnik klapy nawiewu powietrza

35-00 - -

 

Z tego co wałkowałem fora to nie są zbyt poważne problemy ??

 

A jeżeli chodzi o spalanie to z moich własnych pomiarów wynika że kształtuje się na poziomie ok. 5,5l/100km (przy jeżdzie mieszanej) zatem chyba odpuszczę sobie ten ECON...

 

A tak na marginesie może faktycznie problem spalania ma związek z silnikiem, gdyż:

2 Faults Found:

00625 - Vehicle Speed Signal

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00575 - Intake Manifold Pressure

17-10 - Control Difference - Intermittent

 

Poczytałem i obstawiam uszkodzony (lub tylko zabrudzony) N75, ale jeszcze nie wiem gdzie go znaleźć w moim B4?

 

Objawem tych błędów jest lekkie szarpanie (raczej może falowanie) przy przyspieszaniu, przy czym pojawia się ono przy niższych biegach przy wyższej pędkości obrotowej (np. na 3 biegu to około 3500obr a już na 4 to przy 3000obr). Co Wy Panowie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo i od dłuższego czasu drążę ten temat, chociaz na razie teoretycznie ale mam już rozwiązania. Zawór N75 to ten obok zbiornika na płyn chłodniczy taka kula. Na ścianie grodziowej obok z lerwej strony taki matalowy w kolorze złotym z 3 weżykami niebieskim czerwonym i czarnym no i podpietą kostką. Należy najpierw sprawdzić napięcie na kostce. – wyłączyć zapłon;

– ściągnąć wtyczkę z zaworu magnetycznego ograniczania ciśnienia doładowania;

– zmierzyć opór między stykami zaworu (wartość wymagana: 14 do 20 Ω)

– zmierzyć napięcie zasilania zaworu na styku 1 wtyczki i na masie silnika.

Wartość wymagana: zbliżona do napięcia akumulatora

Potem można ją odlączyć i kawałkiem złączki połączyć wężyk niebieski z cvzerwonym. Wtedy turbo nie ma upustu i ładuje na maxa. Jeżeli róznicę odczujesz to zawór do wymiany.Oczywistą sprawą jest sprawdzenie samych wężyków peknięć i takie tam bzdety. Druga sprawa może być też przepływka czyli przepływomierz. Odpiąc kostkę od niego i zobaczyć czy samochód osłabł. Jeżeli nie osłabł to żle i wtedy dalej robimy tak: "cytuję za użytkownikiem Stefano"To bardzo prosty i dość skuteczny sposób na zastąpiewnie przepływomierza, aby gdzieś dojechać lub do testowania, sposób ten jest wielokrotnie opisywany na forach moto, np. diagtronik.pl

Nalezy zaopatrzyć się w diodę/ np. 1N4148, koszt w PL - 10 gr/ , wypiąć wtyczkę przepływki i pomiędzy 4 i 5 pin wtyki, wpiąć diodkę w kierunky przewodzenia 4 > 5, na diodzie jest czarny pasek to tym paskiem do 5.

Należy jeszcze zdjąć gumowy wężyk od zaworu ERG, to ten na kolektorze ssącym / recyrkulacji spalin / i go zaślepić, jakimś np, plastikowym koreczkiem z czapką, jest tam podciśnienie.

Wtyk z diodą nie wpinać w przepływkę, umieścić bezpiecznie gdzieś z boku.

Tyle, startujesz, silnik chodzi jak na dobrej przepływce.

Jeśli lepiej ci chodzi niż na Twojej starej przepływce, to wniosek wysuń sam.

Nie uszkodzisz silnika, ani kompa, ale nie jest to polecane na długo.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klina

Mój problem rozwiązany. Zgodnie z poradą jaką znalazłem wcześniej na innym forum (chyba volkswagena golfa) dokonałem sprawdzenia N75 przez połączenie bezpośrednie wężyka niebieskiego z czerwonym, z tą różnicą że sprężarka nie ładuje wtedy na maxa tylko trochę mniej. Auto jest bardziej "mulaste" ale przyspieszało równomiernie w całym zakresie prędkości obrotowych. Kupiłem nowy N75, zainstalowałem, jeszcze przy okazji przeczyściłem wężyki, bo były nieco "zapocone" olejem (użyłem do tego miękkiego sznurka), i auto śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość looggin

Witam.

Jestem nowym forumowiczem i mam nadzieję, że nie naruszam zasad tu obowiązujących podpinając sie pod temat. Mam bowiem sygnalizowany przez OBD błąd jak <klin> tzn. "Fault Found 00796 Fan For Interior Temp Sensor (V42)". Spece od klimy stwierdzają (i ja się z tym zgadzam), że brak jest impulsu na sprężarkę i usterka jest po stronie elektroniki. Z tego co udało mi się ustalić, Sensor V42 znajduje się w panelu klimatronika (też mam ten bez funkcji ECON czyli VAG 3A0 907044) a kontroluje on temperaturę deski rozdzielczej i wskaźników. Rodzi się więc pytanie. Czy w Twoim przypadku też był brak sygnału na sprężarkę. Słyszałem też bowiem, że usterka nie powinna uniemożliwiać włączenia klimatyzacji, ponieważ w przypadku awarii sensor jest omijany przez system sterowania i przyjmując temperature +24 st. C wszystko powinno działać. Może to być więc awaria wyłącznika ciśnienia w klimatyzacji Wehicale Speed Sensor (G68). Ale czy to możliwe żeby VAG nie wykrywał tego błędu? Jeżeli można prosić o krótką podpowiedź, bedę zobowiązany.

Pozdrawiam.

=============================================================

I tych wszystkich, którzy bezinteresownie pomagają innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fan For Interior Temp Sensor (V42)"

Wentylator czujnika temperatury wewnętrznej- znajduje się po lewej stronie radia za kratką. Pomimo tego błędu sprężarka powinna się włączyć.

 

awaria wyłącznika ciśnienia w klimatyzacji Wehicale Speed Sensor (G68)

czujnik(nie wyłacznik) ciśnienia klimatyzacji to nie to samo co wehicle speed sensor(czujnik prędkości pojazdu). Przez awarię tego czujnika ciśnienia sprężarka może się nie włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawcie włącznik w przewód nr 15 dużej czerwonej wtyczki

służy on do załączania klimy jest to przewód cienki biały

mam tak zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość looggin

Witam.

Dzięki <monter> za odpis i info na temat mojego problemu. Tym bardziej, że to co piszesz jest dla mnie dobrą wiadomością. Klima jeszcze nie działa, ale to dlatego, że szukam jeszcze wiadomości na ten temat. Lepiej pomyśleć godzinę i robić minutę niż odwrotnie. Oczywiście masz rację co do sensora G68. Pisząc wczoraj byłem już tak zakręcony, iż pomyliłem notatki. Chodziło mi bowiem o czujnik G65. O jego istnieniu i działaniu dowiedziłem się na forum VW Golfa:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1106096

Nie bardzo jednak potrafię zrozumieć zależność pomiędzy układem chłodzenia silnika i klimą. Tym bardziej jestem niespokojny bo zauważyłem, że silnik elektryczny wentylatora układu chłodzenia silnika też nie pracuje (komputer wskazywał 98 st. C. i wentylator nie pracował). Może więc wystarczy wymienić tylko ten czujnik?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość looggin

Cześć.

Mam pytanie do <misiomis>. Co to za tajemniczy czerwony wyłacznik? Gdzie go mam szukać i czy wytępuje również w przypadku sterowania elektronicznego (klimatronik)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyłącznik tylko wtyczka ma kolor czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta wtyczka ma wychodzić z panelu climatronika? Czy jest to w jakimś innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmiesz panel to są z tyłu trzy wtyczki jedna po lewej stronie patrząc od czoła ma kolor czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość looggin
Zrobiłem w końcu diagnostykę VAG-iem

i wyszło mi:

00796 - Fan for Interior Temp Sensor (V42) Nawiew do czujnika tempertury...

= = = = = = = = = = = = = = = =

:)Ten błąd sygnalizował test VAG w moim Passacie a klima nie chciała się włączyć. Teraz błąd pozostał i klima chodzi. Wniosek:

Nie zawsze można wierzyć w to co się widzi i słyszy:6:57:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od kopie temat. korzystając z okazji braku czynnika chłodzącego rozebrałem cały zestaw nawiewu po uzupełniałem gąbkę na klapach sprawdziłem działanie silniku i pneumatyki i wszystko już działa. Dokupiłem sobie panel z ECON-e razem ze sterowaniem i wszystkim dziala (rozłancz klime sprawdzane jak jeszcze klima chodziła i sterowanie ) tylko nie załącz się dmuchawa obiegu wewnętrznego.A z panelem i sterownikiem OFF dmuchawa chodzi. Obecnie wyskakuje bład 04F9 -dmuchawa i 02FE -czujnik tem kanalu powietrza przedni (g152)- gdzie ten czujnik sie znajduje? czy ktoś ma może pomysl dlaczego duchawa nie dziala ? bylo sprawdzane na 2 ECON-ach moj i kolegi i to samo dmuchawa stoi.

Edytowane przez JacoVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie ten czojnik sie znajduje

Ten czujnik znajduje się w nagrzewnicy w wersji z econ. U Ciebie go nie ma, jest inny - na przewodzie gumowym do nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten czujnik znajduje się w nagrzewnicy w wersji z econ. U Ciebie go nie ma, jest inny - na przewodzie gumowym do nagrzewnicy

A jak bym dorwal taki czujnik np. audi A4 lub z passata B5 itp. to gdzie go podlonczyć i zamontować ? bo zakupiłem taki czujnik 1HO 907 543 A (mam nadzieje) i podlanczłem pod kostke czujnika co jest na przewodzie gumowym i dalej dmuchawa stoi. A moze jakiś inny przekaznik? lub co innego.

Edytowane przez JacoVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności