Skocz do zawartości
rafal28

Torsen a wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego że poczytałem troche inne tematy ale zawsze coś brakuje albo ludzie mylą Torsena z Haldexem i się już sam pogubiłem

np piszą ze

"Całkowita pojemność w układzie Synchro/4-Motion to 420ml lecz przy wymianie oleju zejdzie conajwyżej 250ml i tyle nowego oleju trzeba dolać. Wymiana co 30 tys. kilometrów.

 

W tylnym moście i mechanizmie różnicowym jest około 1 litra oleju.

 

W sprzęgłach Haldex i Torsen stosuje sie oleje G052 175 A1

W tylnym mechanizmie różnicowym stosuje się oleje G051 75W-90

wydaje mi się ze to dotyczy haldexa bo w torsenie nie trzeba wymieniać oleju co 30000

wymiena oleju na castrol taf-x 75w90 weszło prawie 1.5 litra(było zdziwienie bo miało być poniżej litra) i teraz to kompletnie nie wiem czy wymieniono olej w tylnym moście czy w napędzie 4x4 torsen....może ktoś mnie lekko oświecić?

 

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

 

widzę ze nikt nie zna odpowiedzi więc troche pogrzebałem min. poczytałem w instrukcji"sam naprawiam" okazuje się ze tylny most ma własnie pojemnośc 1.5 litra na olej np w/w castrol a torsen znajduje się bardziej z przodu auta i jedzie na tym samym oleju co przód (skrzynia biegów itp) i tam ponoc wchodzi między 2.5 do 3.5 litra a w automacie 0.8 litra jak coś to proszę o poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oddałem swojego do serwisu m.in. na wymianę oleju w napędach. jutro będę wiedział ile weszło oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent nie zaleca wymian oleju w skrzyni i dyferencjale.

 

Olej do tylnego dyfra dla skrzyni 5 i 6 biegowych: G 052 145 S2 wchodzi około 1,5 l.

 

W przypadku skrzyni manualnej Torsen korzysta z jej oleju. Stosuje się G 052 911 A1. Wchodzi 2,75 l.

 

Temat poruszany wielokrotnie.

Oryginalne oleje są droższe nawet od markowych zamienników, ale oryginały są rzadsze. W niektórych skrzyniach zamienniki powodują problemy. Osobiście odradzam stosowanie zamienników, szczególnie w syncro/4Motion.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności