Skocz do zawartości
Krissy

demontaż klosza od obudowy - lampy tył B5

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ,wlasnie chodzilo mi o pierscien wraz z ta spinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego arkady4 bzdur nie pisz. Bo b5 FL jest na twardym kleju więc nie ma opcji rozkleić tych lamp. Jedynie co to utrata szkła albo obudowy jak kto woli albo opcja polonez15. Sam muszę spróbować z tym haczykiem. Sprawdzałem rozklejalność lamp na wszystkie sposoby od potraktowania kleju kwasem po wszystko. I nic. Jedni podważają i lampa wygląda potem jak nie wiadomo co.

 

Kolego ,przeczytałeś i zrozumiałeś mojego posta? to może nie pisz bzdur OK?,jasno chyba napisałem że dwie się dało rozkleić a dwie nie,najwidoczniej rodzaj kleju zależy od miejsca produkcji samej lampy ,lampy od fabii też mają taki "betonowy" klej że tylko mechanicznie można rozciąć i też są produkowane w Czechach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki chłopaki za podpowiedzi, juz sobie poradzilem i z kloszem i osadzeniem zarówki ksenon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkady4 Kolego czytam z zrozumieniem. I tak jak napisałem nie ma lamp do b5 fl na miękkim kleju. O fabii mi nie musisz pisać i innych bo tak samo jest np. z G IV ale b5 fl nigdy nie miał miękkiego kleju. Chcesz to mogę ci z głowy napisać 20 modeli aut które mają miękki klej bo zajmuje się sprzedażą części samochodowych. Najwyraźniej trafiłeś na lampy które już ktoś robił dlatego rozkleiłeś bo jest do kupienia klej jak w b5 przed liftem czyli miękki tylko na razie nie doszedłem do tego. Wiedzą tylko ci którzy zajmują się typowo naprawą reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie ja tylko napisałem co zrobiłem i osobiście wątpię aby jakiś angol bawił się w takie klocki ,jak coś mogę Ci przesłać fotki porozklejanych tym sposobem lamp bo leżą sobie w garażu .

No i jeszcze tutaj zajrzyj tutaj tym sposobem się kierowałem http://forum.vw-passat.pl/threads/141680-Przyciemniane-%C5%9Brodki-lamp-VW-Passat-B5-FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkady4 Zgadza się tylko w opisie ewidentnie można wyczytac że rozcinał klej podgrzewając reflektor. I na zdjęciach widać że jest to twardy klej a obudowa uszkodzona pogięta. Taką fuszerę to może każdy zrobić. Grzanie lampy przy tym kleju nic nie daje może tylko tyle że plastik robi się plastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że w FLu w oryginale nigdy nie było miękkiego kleju. W zamiennikach może i tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem passata przed liftem i rozklejenie lampnie bylo problemu a tera mampo lifcie i jest problem, nawet dawalem je do piekarnika na 20 minut temperatura 180 stopni i nawet wieksza temp nie pomogła, a niechcialem obudowy uszkodzic,heh masakra z tymi lampami z helli, ale zrobilem renowacje kloszy i załozylem ksenony własnej roboty i jestem zadowolony, tylko musze zakupic adaptery do zarówek bo nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnej roboty ???:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co? przetwornice mam orginalne i żarówki ksenon, a tego kabelka co idzie od wtyczki zarówki h7 do przetwornicy niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wstawiłem ledy na pozycję, stop i kierunki całkowita przeróbka cieńszki temat stalowe nerwy są zgrzewane na gorąco czyli wtopiony plastik w plastik ja rośćinalem papranina non stop plastik owijał mi się na piłce dokładnie trzeba ciąć po zgrzewach i uważaj bardzo bo pękają szybko co do klejenia nigdy kropelko ani kijem na zimno nie zdaje egzaminu jedynie lutownicza i wtapiac jedno z drugim silikon akrylowy na palec i trzyma powodzenia

Edytowane przez Szybki13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no co? przetwornice mam orginalne i żarówki ksenon, a tego kabelka co idzie od wtyczki zarówki h7 do przetwornicy niemam

 

a masz spryskiwacze lamp , system samopoziomujacy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam spryskiwaczy ani systemu samopoziiomujacy a co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to ze bedzial dawal po slipach kierujacym nadjezdzajacym z przeciwka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności