Skocz do zawartości
wojtek_82

Pytanie na temat pompowtrysków Bip-y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaobserwowałem ostatnio dość częste wypalanie się DPFa. Przeglądałem bloki pom :13,23,18 i odczytałem dosyć wysokie wartości (23 szczególnie na pierwszym cyl.). Czy ktoś z kolegów mógłby podpowiedzieć z czym to może być związane ? Pierwsze co przyszło mi na myśl to filtry (2lata nie zmieniane - w pon muszę się tym zająć) ale może gdzie indziej trzeba szukać ?

Oto link do Logów:

http://vaglog.rtnet.pl/subtel_63504.html

marker 1-70st.C ;2-90st.C

Edytowane przez Krzycho_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Trochę odkopie temat :)

Jak tam się udało rozwiązać problem z BIPAMI ?

Kupiłem teraz Paska 2.0 TDI 140KM BMP Silnik

Jeżeli chodzi o korekcje w g13 to wzorowo mieści się 0.0 - 0.2 lecz jak przejdę na Bipy to już tragedia od -50 do -75 i wszędzie same ujemne . Dodam że wyskakuje mi błąd Sondy Lambda Wysoka wartość ( czyt. mieszanka ) . Czy ma to coś wspólnego z Bipami ? Ogólnie auto jeździ normalnie dymić nie dymi odpala słabiej ale to wina rozrusznika . Sondę będę wymieniać ale kwestia czy to też pomoże z Bipami . Czy sonda tak może oszukiwać układ wtryskowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Trochę odkopie temat :)

Jak tam się udało rozwiązać problem z BIPAMI ?

Kupiłem teraz Paska 2.0 TDI 140KM BMP Silnik

Jeżeli chodzi o korekcje w g13 to wzorowo mieści się 0.0 - 0.2 lecz jak przejdę na Bipy to już tragedia od -50 do -75 i wszędzie same ujemne . Dodam że wyskakuje mi błąd Sondy Lambda Wysoka wartość ( czyt. mieszanka ) . Czy ma to coś wspólnego z Bipami ? Ogólnie auto jeździ normalnie dymić nie dymi odpala słabiej ale to wina rozrusznika . Sondę będę wymieniać ale kwestia czy to też pomoże z Bipami . Czy sonda tak może oszukiwać układ wtryskowy?

 

U mnie podobnie jak u Ciebie, grupa 13 różnice max 0,2 - głównie 0,00 do 0,12 wiec super, a w grupie 23 -75 na wszystkich , zero błędów w vagu, pompa w baku nowa, pompa tandem nowa, filtr paliwa nowy, tankuję tylko Verve, silnik pracuje wzorowo, myślę że ten typ tak ma :), Jeśli uda Ci się znaleźć przyczynę to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co jesli bipy w grupie 23 maja wartosc zero ? samochod nie chce odpalic ... paliwo dochodzi do pompy tamdemowej . Pali tylko z plaka .Passat b5 fl 2001 r 130 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a co jesli bipy w grupie 23 maja wartosc zero ? samochod nie chce odpalic ... paliwo dochodzi do pompy tamdemowej . Pali tylko z plaka .Passat b5 fl 2001 r 130 km

 

Na 99% oringi na pompkach i/lub wyrobione gniazda pompowtryskiwaczy, temat wałkowany nie jednokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

A mi się wydaje że to coś z zasilaniem (instalacją) pompek...Bo przecież widocznie komputer nie rejestruje pracy nimi a powinien...

Jak gniazda są wyrobione to raczej wysokie korekcje by były w grupie 13 a co pokazuje w grupie (chyba 8)?

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko ok

f9180f26a7075727d89a82dbb01e4e75.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się tutaj sprawdzi ktoś doradzi czy wszystko ok z pompkami bo mam zamiar wymienić

IMG_20171213_144635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności