Skocz do zawartości
lukas63

Cena wymiany butli lub legalizacji starej

Rekomendowane odpowiedzi

Papiery do butli musisz Passat7 mieć na przegląd.

Nie wprowadzam w błąd kolego kosa1703 , ja byłem w tej samej sytuacji co kolega Passat7 po kupnie auta nie dostałem papierów a w dowodzie widniał rok 2002 więc chcąc nie chcąc musiałem wymienić butle przed przeglądem nie miałem innego wyjścia. Co do duplikatu to nie do każdej butli można go wyrobić (tak twierdzi mój gazownik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Papiery do butli musisz Passat7 mieć na przegląd.

Nie wprowadzam w błąd kolego kosa1703 , ja byłem w tej samej sytuacji co kolega Passat7 po kupnie auta nie dostałem papierów a w dowodzie widniał rok 2002 więc chcąc nie chcąc musiałem wymienić butle przed przeglądem nie miałem innego wyjścia. Co do duplikatu to nie do każdej butli można go wyrobić (tak twierdzi mój gazownik)

Mielke reaktywacja:respectZmieniłeś markę fakt,lecz z szacunku mógłbyś częściej zaglądać,jakaś tam wiedza jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ma waznosc tylko tego papierku nie mam a jak policja mnie zatrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Papiery do butli musisz Passat7 mieć na przegląd.

Nie wprowadzam w błąd kolego kosa1703 , ja byłem w tej samej sytuacji co kolega Passat7 po kupnie auta nie dostałem papierów a w dowodzie widniał rok 2002 więc chcąc nie chcąc musiałem wymienić butle przed przeglądem nie miałem innego wyjścia. Co do duplikatu to nie do każdej butli można go wyrobić (tak twierdzi mój gazownik)

 

Homologacja na butlę jest ważna 10 lat, nic dziwnego że wymienili na nową.

 

---------- Dodano o 17:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:14 ----------

 

no wlasnie ma waznosc tylko tego papierku nie mam a jak policja mnie zatrzyma?

To Ci nic nie zrobi. Przy sobie powinieneś posiadać OC, dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem i prawo jazdy. Jak nie masz homologacji to nie przejdziesz przeglądu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MnieNieZnaojim

mam niezalegalizowaną butle a LPG wbite w dowód rejestracyjny, gazownik zaproponował swoją butlę w koło bo mam walec i zaśpiewał 500 PLN nie fajnie a za demontaż instalacji 50 zł więc zdemontowałem sam nic trudnego przejdzie przegląd zamontuje spowrotem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam niezalegalizowaną butle a LPG wbite w dowód rejestracyjny, gazownik zaproponował swoją butlę w koło bo mam walec i zaśpiewał 500 PLN nie fajnie a za demontaż instalacji 50 zł więc zdemontowałem sam nic trudnego przejdzie przegląd zamontuje spowrotem ^^

 

Zastanów się dobrze. Zdemontujesz i musisz zmienić wpis w dowodzie rejestracyjnym. Po przeglądzie ponowna instalacja i kolejny wpis do dowodu, tyle że by taki wpis zrobić musisz mieć kilka papierków. Żadna partyzantka nie przejdzie. Już lepiej daj w łapkę znajomemu diagnoście by przymknął oko na brak homologacji. Zawsze wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mp1905
Witam

Tak z ciekawości zapytam,bo do końca ważności jeszcze trochę mam

1) ile wyniesie wymiana butli ok 40l? butla +robocizna - ktoś już może to robił to będzie wiedział

albo

2)ile kosztuje legalizacja starej jeżeli jeszcze się nadaje do użytku

 

pzdr

 

Wymioeniałem 2 lata temu koszt wymiany butli na nową wyniusł 350 zł ważna 10 lat legalizacja 250 zł ważna 3 lata wiadomo ceny rosną ale w tym wypadku bardziej opłaca się wymienić na nową niż homologować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto to robi legalizację na 3 lata? u nas legalizacja jest na kolejne 10 lat jeżeli zbiornik na to pozwala ale większość pozwala !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ciamciaramciam

mozna prosic nazwe, adres lub numer telefonu tej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał butle i mam takie pytanie. W papierach mam rok produkcji butli 2005 a w innych montaż 2008. Do kiedy jest homologacja? W dowodzie także jest 2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji masz napisane kiedy butla powinna przejść następne badanie, u mnie to jest na drugiej stronie, prawie na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam w papierach napisane 2015 o badaniu, ale w dowodzie i w montażu instalacji jest 2008 czyli wychodzi żę butla do 2018. Jak toi jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co chodzi z tym 2008? Przecież w dowodzie mam 2008 a butla jest ważna 10 lat no to 2018

 

Samochód był sprowadzony do PL w 2008 roku a homologacje koleś już robił 3 lata wcześniej?

Edytowane przez Giacobbe91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności