Skocz do zawartości
Gość jaro1

koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie rób jednego: nie kupuj zregenerowanych a już na pewno nie przez warsztat w Ząbakch (dwumasy.com) u mnie dwumas znowu klepie po przejechaniu 15 tys. km. Za część zapłaciłem 735 zł z dostawą. Nie warto. Normalne nowe koło dwumasowe zaczęło hałasować po przejechaniu 200 tys. Zregenerowane przez nich po 15 tys. Nie polecam. Po kontakcie telefonicznym dowiedziałem się, że to przez to bo pewnie jakoś źle jeżdżę i mogą mi jeszcze raz zregenerować ale nie na gwarancji bo ta minęła 6 miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie rób jednego: nie kupuj zregenerowanych a już na pewno nie przez warsztat w Ząbakch (dwumasy.com) u mnie dwumas znowu klepie po przejechaniu 15 tys. km. Za część zapłaciłem 735 zł z dostawą. Nie warto. Normalne nowe koło dwumasowe zaczęło hałasować po przejechaniu 200 tys. Zregenerowane przez nich po 15 tys. Nie polecam. Po kontakcie telefonicznym dowiedziałem się, że to przez to bo pewnie jakoś źle jeżdżę i mogą mi jeszcze raz zregenerować ale nie na gwarancji bo ta minęła 6 miesięcy temu.

 

Jak można jeździć źle dsg ?. Albo dsg działa albo nie to samo się dyczy dwumasy albo jest dobrze zrobiona robota albo ch owo . Ja też próbowałem z używka co się wsumie skończyło na wymianie na nowa dwumase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczelo mi sie slizgac sprzeglo, mechanik sugeruje tez wymiane dwumasy, bo samochod ma byc na dluzej. Silnik ma kod avb (2001 rocznik), 101 koni na pompowtryskach. Na allegro znalazlem te oferte, wydaje mi sie korzystna zwazywszy na nizsza cene niz w sklepach na miejscu i brak negatywnych komentarzy sprzedawcy.

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-sachs-vw-passat-1-9tdi-avb-i6621854701.html

Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena bardzo dobra Marcinie. Warto. u nas ciut wyżej to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie chcę zakładać nowego wątku i dlatego piszę tutaj. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć na temat działania koła dwumasowego z załączonego filmu https://www.youtube.com/watch?v=OQ6hDbr3Kro. Czy tak zachowujący się dwumas jest do dalszego użytku, czy niestety ale tylko złom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje sie tylko do pieca hutniczego:dodupy:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeździł byś na nim jeszcze trochę i mogło by się stać tak jak na obrazku.Pasek avxdwumasa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie koła dwumasowego na zwykłe. W moim 1,6 ARM wytrzymało ono 354 tyś km. To i tak dobry wynik, bo jak czytałem tu na forum, to w większości przypadków kończy ono żywot około 150 tyś. Tak to wygląda w 1,6 20170509_111335.jpg Nie pamiętam nazwy producenta, ale później dopiszę jak srawdze na fakturze. Zwróćcie uwagę na wielkość sprężyn w nowej tarczy - myślę że to na duży plus. Jak narazie zrobiłem dopiero 1300 km i same pozytywy. Auto ciszej chodzi, bardziej miękko i płynniej wchodzą biegi i dużo ciszej w kabinie. Ogólnie polecam.

20170508_131606.jpg

20170509_111352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i tak dobry wynik, bo jak czytałem tu na forum, to w większości przypadków kończy ono żywot około 150 tyś

Chyba sobie żartujesz.....jak zrobisz moda na 300KM to jest taka możliwość, ale nie w serii i a tym bardziej w 100 konnym silniku:lol2

Znam ludzi co zrobili pół miliona na jednej dwumasie bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój ma ori a ma 400 tyś na liczniku a z 600tyś w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupować nowy zestaw czy jednak szukać używanego dobrego zestawu z demontażu bo ponoć to lepsze wyjście od regeneracji?

A jeśli nowy zestawik to czy taki Sachs wystarczy i gdzie kupować najlepiej bo ponoć teraz same podróby na rynku...

Edytowane przez spee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla ścisłości dodam, że kupiłem auto w Islandii i tam przede mną miało ono 6u właścicieli więc nie wiadomo jak każdy z nich traktował tą dwumasę. Jak na taki przebieg to i tak na siebie zarobiła i to nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy kupować nowy zestaw czy jednak szukać używanego dobrego zestawu z demontażu bo ponoć to lepsze wyjście od regeneracji?

A jeśli nowy zestawik to czy taki Sachs wystarczy i gdzie kupować najlepiej bo ponoć teraz same podróby na rynku...

 

 

 

 

nie spotkałem się z podróbami,

upewnij się tylko imienniku że sklep właściwie Ci dwumasę dobierze.

Pozdrówki

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy każdy AFN posiadał dwumas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie za słowo :)

Kupuję jedna nowy zestaw Sachsa, wychodzi zaledwie parę stówek więcej niż regenerowany więc ryzyko nie warte podjęcia.

Biorę sachsa bo ponoć LUK to też nie nowe a po regeneracji wszystkie właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy wymianie sprzęgła + DMZ ubywa olej ze skrzyni biegów ? Mam w zapasie 0,5 L. Wystarczy do operacji wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ubywa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto razem ze sprzęgłem i DMZ zamówić takie rzeczy jak:

 

- Łożysko prowadzące sprzęgła / igiełkowe

- Zestaw naprawczy siłownika sprzęgła

- Zestaw naprawczy pompy sprzęgła

 

Mechanik mówił żeby zamówić simering wału co też zrobię napewno ale czy jest jeszcze coś co warto przy okazji zmienić, poprawić itp ?

 

Mechanior mówił o simeringu ale ja potrzebuje samego kawałka gumy czy czegoś takiego ?

 

1_f.jpg?1461152314

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dobrze Ci doradza. Polecam do zestawu zamówić nowe śruby. Kosztują w ASO grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale ja mam kupić to co na zdjęciu czy sam tylko simering ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności