Skocz do zawartości
grześB3

Sonda Lambda z 1, na 4 przewody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem sonde Lambda 4ro przewodowa do mojego 1.8 ABS ktory pierwotnie ma sonde jedno przewodową, jaki cel tego? otoz chcialbym sobie podlaczyc podgrzewanie sondy, tak aby szybciej schodzil ze ssania, i teraz tak... mam 4 przewody, jedna wtyczka to szary i czarny przewod:

*Czarny-Sygnal

*Szary-Masa

Zas druga wtyczka to 2 biale kable, i teraz nie wiem jak to podlaczyc aby dzialalo, czy podgrzewanie dziala non stop(stale podaje zasilanie po wlaczeniu zaplonu)? czy moze zasilanie jest podawane do osiagniecia odp. temp.? jesli tak to poprostu zrobie wlacznik w kabinie?:) ale teraz tak...do czego podlaczyc te dwa biale kable? oba pod 12V czy moze jeden z nich jest masa? prosze o odpowiedz,osoby ZNAJACE TEMAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych białych to jeden jest + drugi minus -

kolejność nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walus dobrze mówi, grzałce polaryzacja nie robi różnicy. Po to masz masę na kablu żeby nie było jej na obudowie.

PS. Ten sterownik i tak oleje sygnał z sondy, dopóki silnik nie złapie odpowiedniej temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no okej,dziekuje za odpowiedz, w takim razie podlacze sonde i zobaczymy co z niej uda sie wykrzesać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sonda może spowodować wolniejsze lub szybsze nagrzewanie silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam błąd sondy i pisze ze mam brak sygnału.

sonda do wymiany czy jakiś kabelek np przecięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc sonda padnieta, u mnie to samo. patrzylem u siebie kable mam okej. silnik mi zalewa takze trzeba bedzie kupic nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności