Skocz do zawartości
Domely

Czyszczenie wtrysków ultradźwiękami lub preparatem typu STP w B6...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś z kolegów czyścił pompowtryskiwacze w któryś z wymienionych sposobów w B6? Lub może posiada jakąś wiedze na ten temat? Warto? Gdzie i po jakich kosztach można to zrobić?

 

Pozdr

Domely

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pewnego dna zalałem ON verve która okazała się syfem i padł mi jeden pompowtrysk 4 cylindra .Auto odpalało normalnie lecz nie miało takiej mocy jak wcześniej . Po podłączeniu pokazywał niewielkie wahnięcia .Dolałem środek STP i nic nie pomogło .Dopiero zaleczyło wlanie środka Firmy LIQUI MOLY (czerwony jak dobrze pamiętam) ale na jakiś czas.

Dowiadywałem się o regeneracje wtrysków ceny zależą od tego co padło w nim mniej więcej od 350-790 zł .

Nowy np w serwise VW jeżeli oddał bym swój 2300 zł szt. lub 3000 zł szt:eek: jezeli nie oddaje swojego .

Ja wymieniłem 1 wtrysk u znajomego gdzie robiłem chip za 1000 zł (750 wtrysk (nowy) + robota .

Opinie słyszałem różne , wymieniać od razu wszystkie nie pojedynczo bo padnie później reszta i tylko na nowe bo z regenerowanymi to różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pewnego dna zalałem ON verve która okazała się syfem i padł mi jeden pompowtrysk 4 cylindra
raczej nie laczyl bym tych faktow ze soba, chyba ze zatankowales cos chrzczonego a nie verve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja podobnie jak mój przedmówca co 5 tys wlewam preparat do czyszczenia pompowtrysków firmy LIQUI MOLY . Jest bardzo duża różnica. To nie pierwszy diesel którym się poruszam i wg mnie te preparaty są najlepsze. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak okazuje sie ze na tej stacji co chwile ktoś ma problem z autem .Verva była bardzo kiepskiej jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:638:Napisz kolego gdzie znajduje się ta stcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja Orlen wcześniej była to petrochemia Płock na drodze pomiędzy Zielonką a Kobyłką jadąc ul Józefa Poniatowskiego od Zielonki po lewej stronie przy centrum Medycznym .Rachunek brałem na firmę i na inne auto więc nic nie mogłem udowodnić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest jedna firma która sprzedaje pompki w dobrych cenach NOWE!

tudzież jest firma w wawie ktora regeneruje pompki i ją ludzie ze światka chiptuningu polecaja lecz nie pamietam nazwy...

 

STP nie pomaga... liqui moly lub motul - do przczyszczania wtrysków....

Edytowane przez Tequil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży, Tequil dzięki za info.

Zakupie Liqui Moly i spróbuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mozecie podac dokladna nazwe lub specyfikacje tego srodka liqui moly.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest do PD masz opis z boku wiec co sie zastanawiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 10 tys km STP, cały czas ON Verva i lata aż miło ;) Liqui Moly nigdy nie stosowałem.

Z tego co wiem Verva i inne paliwa tego typu maja właściwości rozpuszczające osad w układzie paliwowym, wiec po jego zastosowaniu mogą wystąpić problemy z pompkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 5tys. STP - FORMUŁA DO CZYSZCZENIA WTRYSKIWACZY polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO Benepol w Gdańsku proponuje czyszczenie ultradźwiękami za 1500 PLN - czy ktoś przeprowadzał taką operację, ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej taki jak podlewanie ogródka przy obecnie panującej aurze,ale paru naiwniaków trafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASO Benepol w Gdańsku proponuje czyszczenie ultradźwiękami za 1500 PLN - czy ktoś przeprowadzał taką operację, ma to sens?

 

U mnie za taki zabieg życzą sobie w granicach 250 zł, oczywiście nie w serwisie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mniej więcej taki jak podlewanie ogródka przy obecnie panującej aurze,ale paru naiwniaków trafią.

 

No nie wiem, u mnie poprzedni właściciel miał 2 razy problem z pompowtryskiwaczami (auto jechało max 200 i paliło ok 2l/100km. więcej), bo zgłoszeniu problemu do ASO (w Niemczech) i po czyszczeniu pompowtrysków wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności