Skocz do zawartości
1robert

kilka pytań dotyczących klimatronika w b4

Rekomendowane odpowiedzi

zaworek zwrotny ustawic w kierunku climatronica czy kolektora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :) w ktorym miejscu jest klapa od cieplo zimno ?? bo aktualnie nie mam ciepłego wiatru , jak zmieniam z zimnego na ciepłe to zmieniają sie rowniez obroty nawiewów i to tyle wieje zimnem a weze do nagrzewnicy oba gorące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pomoze ?? bo sie zimno robi a troche ciepłego wiatru by sie przydalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapa ogarnięta

ale znalazlem kolejny problem

nie dziala klapa główna ta ktora steruje szyba albo nawiewy

sprawdzilem silniczek i dając na pin 1 i 2 plus i mase wszystko funkcjonuje jak nalezy

wyglada tak jak by nie dostawał pradu poprzez ori instalacje

gdzie mozna szukac usterki ??

dodam ze podswietlenie tez nie dziala i tez nie dostaje pradu

 

mam nadzieje ze ktos pomoze :)

 

 

 

znalazlem taki schemat

 

KHsGnAL.jpg

 

tlumaczac go to pin 3/9 jest od podświetlania , mam na nim napięcie 5-6 V czy to jest poprawnie ??

na pinach od żarówek brak napiecia

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym listę co muszę wyciągnąć z auta z klimatronikiem do mojego b4 w którym mam klimę manualną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba nie w tym dziale napisałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego chyba nie w tym dziale napisałeś...

W dobrym...

 

do mojego b4

 

Co nie zmienia faktu że temat o montażu, klimy czy przeróbki na klimatronika przewijał się wielokrotnie na forum.

Choćby ten temat, wystarczy odpalić pierwszą stronę i przeczytać wszystko co w nim jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do montażu climatronica do mojego pasia i kompletuję wszystko, co będzie mi potrzebne. Jeżeli chodzi o mechanikę to nie będzie z tym problemu, gorzej z elektroniką. Cała instalacja (typ z OFF) wyjęta była z samochodu którym jeździłem i chodziła bardzo dobrze. Brakuje mi tylko czujnika temp. zewnętrznej, który umknął mi podczas demontażu, a auto poszło już na żyletki. W którym miejscu ma się on znajdować, gdyż być może leży gdzieś zapomniany pośród gratów jakie mam? Czy klima z funkcją ECON różni się tylko czujnikiem za nagrzewnicą i samym panelem od tej z OFF , czy czymś jeszcze i czy jest to do przeróbki bez problemu? Moja ma czujnik temp. na wężu głowica-nagrzewnica.

 

Kolejne pytanie: Czy ktoś mógłby mi pomóc w oznaczeniu kabli z wiązki climatronica w passatcie b4? Dokładnie chodzi mi o wtyki podane na zdjęciach poniżej-resztę już rozszyfrowałem. Zaznaczę, że przerobiłem już cały ten temat.

 

DSC01637.jpg

 

 

oraz co zrobić z tym fantem ze słoneczka z masą do czego to wpiąć?:

 

DSC01639.jpg

 

Link do całego albumu ze zdjęciami przewodów-może bardziej rozjaśni temat:

 

https://picasaweb.google.com/115585392640743288597/PassatClimatronic?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLXx2fPCwsPkiAE&feat=directlink

 

Proszę o podpowiedź wielkich tego świata, którzy już składali to ustrojstwo.

DSC01625.jpg

DSC01627.jpg

DSC01628.jpg

DSC01630.jpg

DSC01632.jpg

DSC01634.jpg

DSC01635.jpg

Edytowane przez kamil1636

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że przerobiłeś temat ale proponuje jeszcze raz zapoznać się z postami numer 139 i 140.

Czujnik temperatury zewnętrznej dla Climatronica znajduje się w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że mam problem z climatroniciem u siebie w passacie podłączam się do tematu ponieważ niechce zakładać nowego. Mianowicie mam problem z climatroniciem u siebie w aucie. Nie przestawia nawiewu tylko cały czas ducha z kratek ani na szybę ani na nogi nie można przełączyć nawiewu, zrobiłem diagnostykę i wyskakuje błąd 4123 jak słyszałem jest to błąd właśnie klapy która odpowiada za przełączenie nadmuchu ale nie mam pojęcia gdzie jej szukać? Czy trzeba ściągać cala deskę? Czy można się do tego jakoś dostać bez ściągania? I przy okazji drugie pytanie. Co może być powodem że jeśli auto jest w czasie jazdy z kratek leci ciepłe powietrze jak na chwilę się zatrzyma np na światłach z kratek czuć wyraźnie chłodniejsze powietrze? Jak rusze z miejsca znów wszystko wraca do normy i wieje ciepło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kostka 6-cio pinowa (tu prawdopodobnie brakuje Ci kawałka wiązki od kostki do tych pinów Q)

1 niebiesko-biały - pin W1 sygnał GALA

2 siwo-niebieski - pin Q6 podświetlenie

3 czarno-zółty - pin Q4 plus po zapłonie

4 czerwono-biały - pin Q3 plus stały

5 fioletowy - diagnoza

6 - nie podłączony

 

Kolego lukjanow czyli brakuje mi jeszcze elementu układanki lecącego od tej kostki do skrzynki z bezpiecznikami, żeby móc wpiąć tą wtyczkę [ATTACH=CONFIG]126291[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126292[/ATTACH] , tak ?

 

I orientujecie się czy żeby to było od razu z ECON można umieścić czujnik z ECON w okolicy nagrzewnicy i zamontować inny panel, czy jest jeszcze coś do przeróbki? Odnośnie czujnika temp. ten w zderzaku jest tylko w opcji z MFA czy każdy climatronic go ma? Jest jeszcze ten na wlocie powietrza za filtrem przeciwpyłkowym.

Edytowane przez kamil1636

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniochu

Jeśli chodzi o ten silniczek to chyba się nie obejdzie bez zdejmowania deski. Co do chłodnego powietrza to możliwe, że klapy wewnątrz nagrzewnicy mają ubytki gąbki.

 

kamil1636

Załączniki z posta wyżej nie działają. Prawdopodobnie brakuje Ci tego kawałka wiązki tak jak piszesz. Co do ECON to ten temat był poruszany na forum - musisz poszukać. Ja osobiście mam zrobiony dodatkowy przełącznik podający masę na kabel od automatycznej skrzyni biegów. Działa tak jak ECON - odłącza sprężarkę. Każdy Climatronic ma czujnik w zderzaku. Jeśli masz i MFA i Climatronic to funkcja temperatury zewnętrznej na MFA jest nieaktywna. Jeśli czujnik w zderzaku jest uszkodzony lub go brak to wtedy Climatronic pokazuje dane z czujnika we wlocie powietrza.

Edytowane przez lukjanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I orientujecie się czy żeby to było od razu z ECON można umieścić czujnik z ECON w okolicy nagrzewnicy i zamontować inny panel, czy jest jeszcze coś do przeróbki?

 

W climatronicu z OFF jest dodatkowy przekaźnik do dmuchawy.

Climatronic z ECON nie ma tego przekaźnika.

Czyli jak założysz nowy panel z ECON, nie będzie on dawał sygnału na przekaźnik (bo nie ma takiej opcji),

i tym samym nie załączy się dmuchawa.

Musisz po prostu zmostkować ten przekaźnik (2 grube kable) w jaki tam sobie sposób chcesz :)

Reszta jest bez zmian. Ma chodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według schematu w Climatronicu z ECON też jest przekaźnik (numer 105) i robi to co napisał szkielo82 czyli mostkuje te dwa grube kable, więc przy braku przekaźnika można się obyć bez niego :)

Schemat jakby ktoś potrzebował: http://www.passat35i.de/attachment.php?attachmentid=4305&d=1119942886

Edytowane przez lukjanow
dodałem schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz już powinienem sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ten silniczek to chyba się nie obejdzie bez zdejmowania deski. Co do chłodnego powietrza to możliwe, że klapy wewnątrz nagrzewnicy mają ubytki gąbki
. To chyba by było odwrotnie jakbym jechał to powinno leciec zimne jakby nie domykało klapy bynajmniej tak mi się wydaje. A to czasem nie jest objaw zapowietrzonej nagrzewnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym pomocy w kabelkach większość kabli już wiem co gdzie ale gdzie ma iść kabel brązowy z niebieską 2 pinową wtyczką i kabel brązowy z białym paskiem szara wtyczka i jeszcze jedna czarna wtyczka na tym kablu ,interesowało by mnie też gdzie ma iść żółta wtyczka z 2 pinowa od komory silnika

DSC_01571_zpsmezvhyo4.jpg

DSC_01481_zpsgybfjs8m.jpg

Edytowane przez waldek415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebował bym pomocy w kabelkach większość kabli już wiem co gdzie ale gdzie ma iść kabel brązowy z niebieską 2 pinową wtyczką i kabel brązowy z białym paskiem szara wtyczka i jeszcze jedna czarna wtyczka na tym kablu ,interesowało by mnie też gdzie ma iść żółta wtyczka z 2 pinowa od komory silnika

 

Witam, wszystko na temat w postach 139, 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do przeróbki klimy z OFF na ECON muszę zmienić sam przedni panel (przyciski podłączane na jeden kabelek) czy całą tą resztę która siedzi w desce (niebieska obudowa)?

 

O zmostkowaniu kabli przy przekaźniku 105 pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności