Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam paska po zalaniu. Zalany był oczywiście moduł komfortu. I tutaj zaczyna się mój problem dotyczący tylnych drzwi. Prawe są zaryglowane, że nie mogę ich w żaden sposób otworzyć, a lewe nie reagują na pilota, ani zamykanie z klucza.

Szukałem różnych sposobów na rozwiązanie mojego problemu łącznie z drutem i próbą otwarcia przez pociągnięcie dźwigni.

Odchyliłem również tapicerkę, przeciąłem wiązkę w drzwiach i tak jak w opisach i dokumentacji próbowałem otworzyć drzwi przez podanie 12V na czarno zielony i czarno niebieski przewód, ale bez żadnych rezultatów. Sprawdziłem miernikiem opór na tych przewodach (z dokumentacji wynika, że są one od silniczka zamka centralnego) i pokazywał coś ok. 1, czy 2 kilo omów. Nie pamiętam dokładnie, ale przerwy nie było. Na wszelki wypadek sprawdziłem również, czy przy naciśnięciu przycisku na pilocie podawany jest impuls z modułu na zamek i okazało się, że tak jest.

Czy ktoś z Was zmagał się takim problemem ? Jak się dalej do tego dobrać ? Co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16639827#16639827

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam

 

Mam paska po zalaniu. Zalany był oczywiście moduł komfortu. I tutaj zaczyna się mój problem dotyczący tylnych drzwi. Prawe są zaryglowane, że nie mogę ich w żaden sposób otworzyć, a lewe nie reagują na pilota, ani zamykanie z klucza.

Szukałem różnych sposobów na rozwiązanie mojego problemu łącznie z drutem i próbą otwarcia przez pociągnięcie dźwigni.

Odchyliłem również tapicerkę, przeciąłem wiązkę w drzwiach i tak jak w opisach i dokumentacji próbowałem otworzyć drzwi przez podanie 12V na czarno zielony i czarno niebieski przewód, ale bez żadnych rezultatów. Sprawdziłem miernikiem opór na tych przewodach (z dokumentacji wynika, że są one od silniczka zamka centralnego) i pokazywał coś ok. 1, czy 2 kilo omów. Nie pamiętam dokładnie, ale przerwy nie było. Na wszelki wypadek sprawdziłem również, czy przy naciśnięciu przycisku na pilocie podawany jest impuls z modułu na zamek i okazało się, że tak jest.

Czy ktoś z Was zmagał się takim problemem ? Jak się dalej do tego dobrać ? Co może być tego przyczyną ?

 

ja miałem zaryglowane drzwi pasażera, udało się odryglować wew klamka

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ale nie działa mi otwieranie i zamykanie samochodu z pilota i nie działają szyby i nie mam podświetlenia pod drzwiami, moduł suchy i kable też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznik

 

który?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz zaślepkę z bezpiecznikami to tam masz na karcie który od czego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie. rozebrałem dzisiaj zamek z tylnych, prawych drzwi, ponieważ świrował i raz zawierał, otwierał a raz nie. stawiałem na luty ale okazało się, że są w porządku. problemem okazał się silniczek zamka, wydaje się ze jest uszkodzony. podpiąłem dwa inne silniczki 12v i działały bez problemu. czy ktoś ma na zbyciu taki silniczek? może z jakiegoś uszkodzonego zamka?? byłbym wdzięczny za info - zależy mi na czasie.

silniczek jak na foto:

ed1120583710693.jpg

 

edit:

nieaktualne. silnik okazal się ok, problemem były miejsca gdzie wchodą piny zasilające silnik, po podgięciu i przeczyszczeniu papierem ściernym wszystko hula :D

Edytowane przez sylwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , po otwarciu samej klapy bagaznika z pilota otwieraja sie tylne prawe drzwi , po zamknieciu przyciskiem z panelu zamkniecia w drzwiach kierowcy raz sie zamkna tylne prawe drzwi a raz sie zamnkna i za chwile wyskoczy przycisk-cyngiel tych drzwi , gdzie szukac przyczyny /

 

witam, komfort suchy , kable ok, wyjalem zamek -zimny ch lutow nie ma, psiknelem kontaktem i bylo dobrze 2 dni dalej to samo, co to jeszcze moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty. Popraw wszystkie luty w zamku . Dziwię się że nie chciało Ci się tego zrobić od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimne luty. Popraw wszystkie luty w zamku . Dziwię się że nie chciało Ci się tego zrobić od razu

 

no przeciez napisalem ze sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważna ocena. często nie widać pęknięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam duży problem,nie mogę przekręcić klucza w drzwiach w moim Passacie,przed chwilą otworzyłem normalnie drzwi i chciałem zamknąć,wkładam kluczyk i nie idzie ani w lewo ani w prawo,popsikałem wd-40 ale nic nie ruszyło,mam spory problem bo w drzwiach pasażera też nie działa otwieranie,samochód jest teraz otwarty a jutro do pracy :/

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy i mój problem wygląda następująco. Kilka dni temu niechcacy zrobiłem zwarcie w lampce przy lusterku padły szyby, oświetlenie srodka i centralny. po przejrzeniu bezpieczników odzyskałem oświetlenie i szyby ale centralny nadal nie działa ani z kluczyka ani z pilota. Strasznie wkurzające jest wciskanie każdego rygla osobno ktos może pomóc gdzie leży usterka?

passat b5 1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna mamy już drugiego passata B5 w kombi . Natomiast są małe problemy z centralnym.

Tył z klapą działa z pilota a przód nie działa , z kluczyka jak otwieram przód od kierowcy to tylko można otworzyć tę stronę . Tak samo jest od pasażera .

W vcdesie jest błąd ale tylnego prawego siłownika F223 .

Dodam że jak przekręcam kluczyk w pozycję zapłon to jest dźwięk rygli ale się z nimi nic nie dzieje.

Dodatkowo regulacja lusterek nie działa (podświetlenie jest- podłączałem nowy więc przycisk jest sprawny) i otwierając drzwi kierowcy nie zapala się lampka.

Na co stawiacie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Zalozylem w swoim passaciku b5 centralny zamek firmy rtx
wszystko by bylo z nim wporzadku oprocz faktu ze podczas wcisniecia przycisku otwierania drzwi opuszcza mi takze wszystkie szyby:(!
(klikam raz delikatnie)
szukalem dzisiaj prawie caly dzien wczoraj i nie moge znalezc zrodla problemu moze ktos pomoze????prosze?
nie wiem czy dalem w dobre miejsce temat z gory przepraszam jak w zle

By marcin_pesel,

W ilu miejscach jeszcze o to zapytasz? Tego posta zostawiam, resztę usuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tylnymi drzwiami w passacie b5 99r. Kiedy zakluczę samochód i odkluczę drzwi się nie otwierają, ale jak lekko uderzę na wysokości zamka, słychać że coś odskoczy i drzwi się normalnie otwieraja. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu zaczął mi szwankować centralny zamek nie zamykał i otwierał wszystkich drzwi(przeważnie prawy tył i przód) chociaż nie było to regułą, czasami dwa kliknięcia pomagały żeby się zamknęły lub otworzyły, przy którymś otwieraniu otworzyły się tylko tylne lewe i prawe, przód lewy i prawy nawet drgnie. Od tej pory cisza nie da się ani zamknąć ani otworzyć  z kluczyka i pilota. Jedyne co się dzieje to w drzwiach kierowcy i tył lewy słychać terkotanie przy próbie zamknięcia i otwarcia. Po kilkudziesięciu próbach otwarcia udało się odryglować i otworzyć drzwi kierowcy.  Poza centralnym zamkiem pozostałe elementy: czyli szyby działają poprawnie, nawet przytrzymanie kluczyka w zamku w pozycji otwórz powoduje otwarcie szyb, w pozycji zamknij zamykanie szyb., na fisie jest wyświetlana informacja które drzwi otwarte, oświetlenie wnętrza działa poprawnie, po otwarciu drzwi włącza się oświetlenie itp.

Po przewertowaniu forum sprawdzałem poszczególne możliwe przyczyny usterki, wyeliminowane zostały następujące przyczyny:

1. Moduł komfortu sprawny nie zalany przy próbie otwarcia i zamknięcia słychać przekaźnik w module, po podłączeniu Vaga są błędy dotyczące wszystkich drzwi:00928, 00929, 00930, 00931. Moduł podmieniany tez na inny ten sam efekt.

2. Wiązka do modułu sprawdzona, utlenione było połączenie na kablu czerwono-niebieskim, naprawione - nic to nie zmieniło w działaniu centralnego zamka.

3. Podmieniony zamek w drzwiach kierowcy, bez zmian - słychać tylko terkotanie.

4. Zweryfikowana wiązka do drzwi .

Jedyna rzecz która mnie zastanawia jakie napięcie powinno się pojawiać na pinach 1 i 2 przy zamku, po zmierzeniu napięcia przy próbie otwarcia/zamknięcia napięcie wskakiwało na chwilę na ok.1,5V może 3V, małe wachnięcie, czy tutaj nie powinno wskoczyć pełne 12V.

Raczej wykluczam możliwość padnięcia wszystkich zamków na raz, proszę o pomoc już drugi dzień ślęczę nad tym centralnym i już nie mam pomysłów gdzie szukać przyczyny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu znalazłem sprawdzając jeszcze raz przejścia prądu żarówką a nie miernikiem jak robiłem to wcześniej, i tak w kostce od modułu szyb(silniczka) w drzwiach kierowcy, gdzie dochodzą dwa kable prądowe czerwono-biały gruby było ok, natomiast drugi czerwono-niebieski cienki po podłączeniu żarówki świeciła ale bardzo słabo, po kilku próbach zaświeciła całą mocą, czyli był za słaby przepływ prądu w tym kablu, szukając po kablu doszłem do wiązki w podłodze i miejsca gdzie kabel był łączony, oczywiście łączenie się utleniło przepływ prądu był ale słaby, po wykonaniu nowego połączenia wszystko(centralny) działa jak należy. Miernikiem tego nie da się wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :cool:

Proszę o podpowiedz:

Ostatnio wymieniałem zamek centralny w klapie (kombi).

Nie pamiętam jak było przed wymianą ,ale teraz po otwarciu samochodu z pilota otwiera wszystkie drzwi  lecz by otworzyć bagażnik trzeba nacisnąć przycisk bagażnika na pilocie lub na panelu drzwi kierowcy.

Pytanie czy można to zmienić aby pilot otwierał od razu drzwi + bagażnik ?

Bez konieczności  dodatkowego naciskania przycisku bagażnika.

Passat z opisu 

Będę wdzięczny za pomoc.

Dariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być w FL-U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności