Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam problem z zamkiem przód pasażer. Czasami centralny otwiera a czasem nie, a jeszcze innym razem nie otworzy i naet od środka nie idzie otworzyć. Błędy związane z zamkiem na vag to 00931, 00933 i 00929. Co może być przyczyną? Miał ktoś podobny problem? Siłownik do wymiany czy może gdzieś na wiązce w harmonijce przewód się jakiś przeciera. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00931 Tylny prawy zamek - niezrozumiały sygnał (pewnie zimne luty)

 

00933 Silniczek szyby prawy przód - niestety prawdopodobnie uszkodzony moduł sterownika szyby, ew. moduł komfortu.

00929 - 00929 - jednostka zamykająca zamka centralnego - sytuacja j/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny prawy zamek jest ok nic się z nim nie dzieje. Silniczek prawy przód jest rzeczywiście uszkodzony, linka się zerwała i nie działa opuszczanie podnoszenie szyby,ale na tym mi nie zależy. Chodzi mi bardziej o otwieranie się drzwi z przodu tj pisałem wyżej. Dzięki Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem już trochę na forum i że swoim problemem sobie kiedyś poradziłem dzięki wam ale chodzi a Passerati mojej siostry,

Chodzi o to, że ma niby alarm, kluczyk w pilocie(dwa przyciski) i jej to wogole nie działa, w sumie nic jej nie działa, jak przekreca kluczyk to zamykają się tylko drzwi kierowcy i słychać jak pracuje siłownik w bagażniku a reszta drzwi nic, światełko po otwarciu się nie zapala. Jedyne co działa we wszystkich drzwiach to domykane szyb. Przewody w słupku sprawdziłem jak też przewody pod dywanikem i są ok.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale czy wszystko zależy od zamka kierowcy? Jeżeli on padnie to reszta też nie będzie prawidłowo działać? VAG posiadam ale co nim sprawdzić?

Pozdrawiam.

 

 

No dobra to chociaż powiedzcie czy zamek może być zepsuty czyli nie rygluje nawet gdy mikrosttk działa? Czyli lampka się zapala po otwarciu drzwi?

Powiem tak miałem w swoim aucie ze nie zamykał drzwi od 1 pasażera. Auto samo się zamykało ogólnie cuda na kiju. Pomogła wymiana zamka. Mikrostyki w dobrym stanie były ale sam e sobie zacinal się mechanicznie.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy podpinam się pod temat bo potrzebuję pomocy z zablokowanymi drzwiami.

Mam w Passacie zablokowane prawe drzwi pasażera, prawe drzwi tylne oraz lewe drzwi tylne. Próbowałem to naprawić sam w oparciu o posty na forum gdzie są opisane metody demontażu z zamkniętych drzwi, podawania napięcia 12VDC bezpośrednio na silniczek centralnego oraz magiczne sztuczki ciągnięcia za linki i klamki z delikatnym stukaniem pod klamką zewnętrzną ale niestety przez 3 dni jak nie moglem otworzyć drzwi za pomocą centralnego ani poprzez w/w demontaż elementów tak do tej pory nie otworzyłem. Oczywiście mam VAG-COM i zrobiłem auto scan gdzie ewidentnie widać błędy - poniżej zamieszczam całą listę

 

Self-Diagnosis Log

Sunday, 20 November 2016, 17:00:15

VIN Number: WVWZZZ3BZ3P297517 License Plate:

Mileage: Repair Order:

Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 019 GQ

Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1524

Coding: 00002

Shop #: WSC 00028

WVWZZZ3BZ3P297517 VWZ7Z0B6529695

No fault code found.

 

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 614 517 G

Component: ABS/ESP front 1728

Coding: 04255

Shop #: WSC 00028

No fault code found.

 

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 3B1 907 044 J

Component: CLIMATRONIC B5GP 0006

Coding: 17000

Shop #: WSC 00028

1 Fault Found:

01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)

37-00 - Faulty

Skipping Address 15-Airbags

 

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 920 927 A

Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Coding: 05015

Shop #: WSC 00000

WVWZZZ3BZ3P297517 VWZ7Z0B6529695

1 Fault Found:

00476 - Control Module for Fuel Pump (J538)

49-00 - No Communications

 

Address 19 -------------------------------------------------------

Controller: 6N0 909 901

Component: Gateway K<->CAN 0001

Coding: 00006

Shop #: WSC 00028

2 Faults Found:

00476 - Control Module for Fuel Pump (J538)

49-00 - No Communications

00463 - Control Module for Digital Sound Package (J525)

49-00 - No Communications

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1C0 959 799 B

Component: 6T Komfortgerát HLO 0003

Coding: 00258

Shop #: WSC 00028

3 Faults Found:

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00929 - Locking Module for Central Locking: Front Passenger Side (F221)

27-00 - Implausible Signal

00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)

27-00 - Implausible Signal

 

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 035 186 D

Component: RADIO SON 0004

Coding: 04403

Shop #: WSC 00028

2 Faults Found:

00853 - Loudspeaker(s): Rear

36-00 - Open Circuit

00856 - Radio Antenna

36-00 - Open Circuit

 

End -------------------------------------------------------

 

Po wykonaniu skanowania nie jestem do końca pewien czy przyczyną zablokowanych drzwi mogą być zimne luty czy może problem tkwić głębiej. Co dziwne wszystkie elektryczne szyby działają poprawnie podobnie jak klapa bagażniku - otwiera się zarówno z panelu kierowcy jaki z kluczyka. W związku z powyższym czy ktoś z kolegów z forum podjął by się naprawy tego bałaganu w moim aucie lub czy zna kogoś kto jest naprawdę dobrym i solidnym magikiem którego może śmiało polecić bo ja już nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rondi, dziwne to by było jakby wszystkie drzwi na raz przestały działać, chyba że ta sytuacja postępowała i gdy już trzecie drzwi Ci zblokowało to się tym chciałeś zająć - jeżeli nie to szukałbym przyczyny gdzieś głębiej, a mianowicie w module komfortu, to on "rządzi otwieraniem" drzwi. Paski lubią pochłaniać wodę przez podszybie i zalewają moduł ( jest pod nogami kierowcy ) mogła Ci wiązka przegnić / mogło coś zaśniedzieć, albo padł moduł, możesz go ratować albo kupić nowy, wymiana jest prosta i szybka jak wiesz co i jak w 30 minut da się to zrobić. A jeżeli jesteś pewien modułu to da się otworzyć drzwi, sposoby z forum u mnie (dziś robiłem) nie zadziałały, ale rozwaliłem zamek wyciągnąłem z niego prawie wszystkie bebechy i drzwi otworzyłem.

 

Mam za to inny problem, dostałem od znajomego zamek podobno sprawny chciałem go dziś włożyć, lecz po wpięciu go do kostki (nie wkładając go do drzwi chciałem sprawdzić jego sprawność - trzymając go w ręku ) i klikaniu pilota nic nie robił, nic nie przeskakiwało, nie chciałbym się obudzić ze złoże zamek zamknę drzwi i będzie po zabawie i może ktoś z forumowiczów wie, czy zamek wpięty do kostki robi jakieś spektakularne cyk cyk, czy coś się rusza na wierzchu - może ktoś coś wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Macieju. Masz w kilku kwestiach rację. Po pierwsze nie wszystkie drzwi padły mi od razu. Najpierw przestał się otwierać lewy tył potem prawy tył a jako ostatnie przestały się otwierać drzwi pasażera. Na początku objawy były takie, że jak otwierałem auto z kluczyka to otwierały się drzwi tylko kierowcy a jak odpaliłem auto i poszedł prawdopodobnie większy prąd to po kilku kliknięciach przyciskiem centralnego w drzwiach kierowcy otwierały się pozostałe. Po pewnym czasie jednak stopniowo po kolei drzwi wysiadały. Z forum wywnioskowałem że to zimne luty. Do modułu komfortu dogrzebałem się również i trochę wilgotno pod dywanikiem było ale jak otworzyłem tą czarna osłonę gdzie jest moduł i wyjąłem go ze środka to oglądając cały układ scalony nie zauważyłem aby był nadpalony a nawet uszkodzony w inny sposób. Ponadto w czarnej osłonie modułu komfortu nie było wilgoci bo wejście kabli jest dobrze uszczelnione jakimś szarym uszczelniaczem chyba sylikonem.

Co do sposobów otwarcia drzwi zamieszczonych na forum to również jak Ty przetestowałem wszystkie i żaden nie przyniósł efektów. Pozostaje więc chyba tylko dewastacja od środka starego zamka i założenie nowego. Zmartwiło mnie teraz tylko to że napisałeś że inny zamek może być niekompatybilny tzn. może się nie otwierać choć wg. mnie nie powinno tak być.

Modułu komfortu nie jestem pewien do końca bo dokładnie to nie wiem jak go zdiagnozować. Z błędów na VAG-COM wynika tylko że jest podawany nieprawidłowy sygnał na zamki a nie że moduł komfortu jest uszkodzony.

Pytam więc innych użytkowników Passata czy istnieje techniczna możliwość przy module komfortu aby sygnał który otwiera drzwi kierowcy podać na drzwi pasażera np. poprzez zamianę kabli we wtyczce ? Lub czy zadziała np otwarcie drzwi pasażera poprzez podpięcie kabli zasilających z drzwi kierowcy do centralnego zamaka w drzwiach pasażera ? Testował to już ktoś może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki się nie różnią, wszystkie będą działały jak będą sprawe, mój "nowy" okazał się również niesprawny z identycznymi objawami jak stary, nic nie pozostało nic innego jak kupienie nowego, a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :) Ogólnie to mam denerwujące problem w moim passacie. Mianowicie mam zamontowana dodatkowa centralke która działa bez zarzutów wtedy gdy kluczyk nie jest w stacyjce. Natomiast po włączeniu zapłonu wariuje, zamyka się ale tak jakby zamek odbiła. Mam uruchomianą opcje zamykania po przekroczeniu 20 km. Jest to strasznie denerwujące. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :) Ogólnie to mam denerwujący problem w moim passacie. Mianowicie mam zamontowana dodatkowa centralke która działa bez zarzutów wtedy gdy kluczyk nie jest w stacyjce. Natomiast po włączeniu zapłonu wariuje, zamyka i otwiera. Mam uruchomianą opcje zamykania po przekroczeniu 20 km. Jest to strasznie denerwujące. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :) Ogólnie to mam denerwujący problem w moim passacie. Mianowicie mam zamontowana dodatkowa centralke która działa bez zarzutów wtedy gdy kluczyk nie jest w stacyjce. Natomiast po włączeniu zapłonu wariuje, zamyka i otwiera. Mam uruchomianą opcje zamykania po przekroczeniu 20 km. Jest to strasznie denerwujące. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i ogólnie zielony jeśli chodzi o samochody. Mam jednak pytanie dotyczące centralnego zamka w moim passacie. Mianowicie od jakiegos czasu mam problem z zamknieciem samochodu kluczykiem, kluczyk mozna przekrecic ale auto sie nie zamyka. Znalazłem jeden filmik po angielsku na youtube jak gosciu otwiera drzwi i wiesza kluczyki od samochodu na ryglu od strony kierowcy po czym czeka ok 30 sekund zamyka drzwi i moze normalnie zamknac samochod. Spróbowałem tego samego i działa, chciałbym tylko wiedziec co moze byc przyczyna tego typu awarii, bo dopóki wystepuje to przy zamykaniu to nie problem ale gdyby wystąpił ten problem przy otwieraniu to juz gorzej. Z góry dzięki za wszelkie pomysły i podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem zgubilem kluczyki do samochodu,drugi komplet co teraz uzywam to nie dzial mie zamykanie/otwieranie auta przez centralny zamek tylko musze kluczykami przez drzwi otwierac. Baterie wymienilem i dalej nic kolega mowi ze cza zintegrowac czy cos takie te kluczyki z autem. Ma ktos jakies informacje na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kodowanie kluczyka do paska. Jest procedura typu włóż przekrec przycisnij

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem z centralką że gdy zamknę drzwi kluczykiem to zamyka mi wszystkie drzwi ale po chwili jedne drzwi te z tyłu od strony kierowcy odbijają się i pozostają otwarte,gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję szukanie przyczyny z pomocą VAGa i przeczytanie całego tematu. Czyżby zimne luty w zamku ? Czytanie nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem 100-tki postów na forum, ale mój przypadek jest odosobniony - chyba. Nie działał centralny drzwi prawych przednich, reszta działała normalnie do czasu wymiany zamka w uszkodzonych Prawym Przodzie. Po operacji wymiany, która nie przyniosła żadnej zmiany w pracy centralnego prawych przednich drzwi a spowodowała jedynie to iż przestały działać zamki drzwi tylnych po obu stronach. ani pilot ani klucz. Z klucza nieważne czy drzwi kierowcy czy pasażera centralny odzywa się tylko w drzwiach kierowcy i bagażniku który działa bezproblemowo. Proszę podpowiedzcie jak to ugryźć. Komfort był podmieniany nic to nie zmienia - więc mój wniosek że on jest ok. pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos pomoze drzwi kierowcy nie dziala otw. I zamyk. Z kluczyka dioda czerwona nie miga w drzwiach jakies pomysly? :) kostka w charmonijce sprawdzona , mikro styk wymieniony od podswietlenia drzwi ...

Edytowane przez ester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na Forum ale od lat jeżdżę Passatami i innymi samochodami z grupy VW. Po raz pierwszy spotkałem się z takim przypadkiem jaki występuje u mnie więc postanowiłem się podzielić moim problemem a może przy okazji ktoś miał już coś podobnego a mianowicie. W moim nowo zakupionym Passacie B5FL 4motion 1,9 TDI AVF po otwarciu drzwi nie świeciło się światełko w środku, nie działał brzęczyk, nie świeciło się światełko pod drzwiami kierowcy. Wyczytałem że to wina mikrostyków ale ponieważ nie miałem czasu tego robić i w sumie mi to nie przeszkadzało tak jeździłem. Miałem za to bardzo denerwujący mnie problem z przełączaniem Komputera i problemem z prędkością wycieraczek. Wyczytałem że to wina manetki. Manetkę wymieniłem problem nie ustał. Licznik przeglądnąłem problem dalej był. Przeglądnąłem przekaźnik wycieraczek i dalej nic. Na forum znalazłem bardzo krótkie zalecenie jednego z użytkowników żeby zmienić mikroprzełącznik w drzwiach. Trochę było mi to dziwne ale postanowiłem coś z tym zrobić. Wymieniłem jeden z mikroprzełączników komputer zaczął lepiej działać( już czasami przełączał ) dowiedziałem się że w środku jest jeszcze 4 inne mikroprzełączniki. Kupiłem używany zamek w którym był zimny lut więc go poprawiłem. Teraz działa światełko w środku samochód sam się zamyka po ruszeniu z miejsca więc dużo lepiej nie działa tylko miganie kierunkami i światełko pod drzwiami bo zapomniałem sprawdzić mikroprzełączniki w tym zamku i pewnie jeszcze któryś jest uszkodzony. Ale co najciekawsze komputer sam się nie resetuje, mogę przełączać w nim funkcje a co jeszcze ciekawsze samochód miał problem z przeładowywaniem turbo ciągnął jak głupi ale po chwili odcinka i trzeba było gasić aby wyszedł z trybu awaryjnego. Teraz trochę osłabł ale za to nie przechodzi w tryb awaryjny. I teraz moje pytanie może ktoś zna odpowiedź i mi to wytłumaczy. Co ma wspólnego zamek drzwi z komputerem pokładowym i turbiną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, przeczytałem 100-tki postów na forum, ale mój przypadek jest odosobniony - chyba. Nie działał centralny drzwi prawych przednich, reszta działała normalnie do czasu wymiany zamka w uszkodzonych Prawym Przodzie. Po operacji wymiany, która nie przyniosła żadnej zmiany w pracy centralnego prawych przednich drzwi a spowodowała jedynie to iż przestały działać zamki drzwi tylnych po obu stronach. ani pilot ani klucz. Z klucza nieważne czy drzwi kierowcy czy pasażera centralny odzywa się tylko w drzwiach kierowcy i bagażniku który działa bezproblemowo. Proszę podpowiedzcie jak to ugryźć. Komfort był podmieniany nic to nie zmienia - więc mój wniosek że on jest ok. pomocy

A nie włożyłeś przypadkiem zamka od Anglika który jest w nich zamkiem głównym i przez to szaleje? Ile miał mikroprzelaczników w sobie? To taki luźny pomysł, może ma to znaczenie.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z centralnym zamkiem. Zaczęło się od lewych tylnych drzwi. Wymieniłem zamek. Raz się otwierał raz nie. Od kilku dni centralny nie otwiera mi prawych przednich, w dodatku w tych drzwiach nie działa mi sterowanie i podgrzewanie lusterka, działa tylko sterowanie szybą. Dziś mi padły drzwi prawe tylne, szybą się otwiera. Jedyne drzwi jakie naradzie się otwierają to od kierowcy i bagażnik. Nie działa mi też prawe światło mijania( bezpiecznik dobry) ma to jakieś powiązanie z drzwiami, kable idą w jednej wiązce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nieszczęsny Moduł komfortu ????

Może tam zwarcie masz ? Dużo deszczu było a tam lubi się woda zbierać. Taki prezent od VW.

Nie miali gdzie tego ustrojstwa położyć tylko tam gdzie się zbiera woda.

 

A idą tam przewody od okien,centralego, oświetlenia.

 

Lubią korodować właśnie w wiązce która wchodzi do Modułu.

Czasami wystarczy odizolować przeczyścić bo utleniają się na zielono i złożyć do kupy.

ja tak miałem z oświetleniem.

Wszystkie kabelki są cieniutkie i łatwo o uszkodzenie (korozja)

.

Edytowane przez yaro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności