Skocz do zawartości
Blanko

demontaz mechanizmu podnoszenia szyby z drzwi tylnich pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukalem na szukajce i nie ma nic! nic nie znalazlem;/

chce zdemontowac w tylnich drzwiach ten mechanizm od podnoszenia szyby

jak narazie zdemontowalem boczek drzwi ten plastikowy , odpiałem te wszystkie przewody odkrecilem te sruby wszystkie i jak zdjac ten nastepna metalowa czesc( aluminiowa) to co jest na niej ten mechanizm od podnoszenia szyby;/? nie mam pojecia jak to sciagnac .... pomocy

moze ktos to robil jakas foto relacja?

 

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

 

hmm czyli przed zdjeciem tej blachy sama szybe wyjac? w jaki sposob ona wyjdzie jak ja do dolu opuszcze?hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak samo jak w modelu przed liftingiem to masz dwie duże zaślepki okrągłe pod którymi na pewnej wysokości jak będziesz opuszczał szybę na dół zobaczysz śruby mocowania szyby do mechanizmu. Odkręć je i wymnij szybę ostrożnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba zostaje w prowadnicy ,pod silniczkiem masz zaślepkę,otwórz ją,zjedz szybą w dół rozepnij szybę(masz kołek plastikowy który jest w szybie,szyba ma otwór),zdjęcie blachy z drugiej strony,powinno ci pomóc http://www.allegro.pl/item853591977_passat_b5_mechanizm_opuszczania_szyby_elektryczny.html

Edytowane przez kyniovtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnie wymnij cały panel odchylając do siebie na dole i w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh dalej srednio rozumiem co pierwsze wykonac a co nastepne i jak.. tej blachy tak latwo nie zdjac bo zauwazylem ze jest tak jakby sylikonem obklejona;/po odkreceniu wszyskich srob nawet nie drgnie, poza tym mamy zime nieche szyby uszkodzic niechcacy... poszukam chyba jeszcze na necie jakiejs foto relacji

aha i jeszcze jedno nie mam silniczkow mechazim jest mechaniczny na korbke.. jest tylko j jedna gumowa zaslepka okragla i wychodzi chyba na ta szyne metalowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie podważaj od spodu, powoli silikon zacznie ci odchodzić. Nie jest to trudne tylko nie uszkodź tego uszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzieki ekurek!! niemoglem znalesc tych tematow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to pytaj ja wymieniałem ale na elektr i upierdliwy temat....

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm mam uszkodzony wychodzi na to ze trzeba kupic nowy:(

a teraz swoja droga jak z tej blachy zdemontowac glosnik? bo on nie jest na srubkach tylko lutowany czy cos w tym stylu jak go wymontowac z tymi plastikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm nie jest lutowany ale nitowany:) wystarczy rozwiercić ostrożnie nity i powinno pomóc:) a jeśli chodzi o wymianę to najlepiej poszukaj używanego mechanizmu razem z blachą (można powiedzieć, że to jest jedna część, bo wyłącznie samego mechanizmu bez blachy nigdzie nie dostaniesz). Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem juz szukalem:) troche zabawy z tym bedzie widze:) dzieki za odpowiedz:)

a jak potem te glosniki spowrotem do nowej blachy przykrecisz? zwykle wkrety i klei? czy jakies inne sposoby sa lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak potem te glosniki spowrotem do nowej blachy przykrecisz? zwykle wkrety i klei? czy jakies inne sposoby sa lepsze?

aby głośniki spowrotem zamontować potrzebna będzie Ci nitownica i nity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeewentualnie śróby samowkręty jak nie masz czasu na zabawę:D jak przyłapią to na amen;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykręciłem głośnik i dałem podkładki samokontrujące tryma dobrze. Dodatkowo zrobiłem nowe uszczelki pod głośniki.

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności