Skocz do zawartości
wasyllo007

Wymiana silnika 1.6 ARM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wymienić silnik jak w temacie tylko mam problem ze znalezieniem ARM. Jest mnóstwo Ahl i tu moje pytanie i prosba o pomoc - czy inny 1.6 podejdzie zamiast mojego? Ewentualnie jakie problemy mogę napotkać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co jestem zorientowany to nie powinno być problemów tylko trzeba by przeprogramować kompa bo wkladasz inny model silnika ale tej samej pojemnościa co do silników to mam gocia w głogoczowie i tam ściąga wszystko w dobrej cenie sam kupowałem u niego częście bo mojego passaka bo był rozbity gdy go kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie pasowało z mocowaniem silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Mam nadzieję ze w takim razie mój nowy mechanik nie będzie miał problemów ze znalezieniem dawcy dla mojego zniszczonego w wyniku niefachowej wymiany rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Ci się tylko udało kupić dobry silnik. Jeszcze lepiej było by przed kupnem posłuchać pracy nowego silnika. Czasami trafiają się takie oferty na allegro. wasyll007 w twoich stronach nie powinno być problemu z kupnem i wyborem silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział ze kupi taki z gwarancją rozruchowa i złoży mi coś dużo pewniejszego niż mój po remoncie a za podobna kasę. Znalazłem firmę w sosnowcu która sprzedaje przetestowane silniki nawet z 2 miesieczna gwarancją ale cena 3900 to za dużo jak dla mnie i do auta wartego 15000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takiego mechanika to nie ma obawy. Szykuj fundusze na remont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to kolego mogę ci podać namiar do gośia u którego kupowałem mechanizm wycieraczek jest on z krakowa i z tego co z nim rozmawiałem to zwozi wszystko do auto a silniki przed demontarzem chodzą i są sprawdzane pod każdym względem i z tego co on mówił to rozbiera auta z recyklingu które miały udokumentowany przebieg .

 

---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

 

Aha i zapomniałem dodać że wystawia papier na ten silnik i daje gworance rozruchową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to podaj. Chętnie kupię z chociaż trochę sprawdzanego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pierwszy numer do głogoczowa :

Auto Częsci

122730725

122730726

Głogoczów 819

http://autoiczesci.pl

odemnie bo jest z podgórza jest tam niecałe 20 km i w miare są tani

a drugi tu masz z krk

Auto -Mix

Ul. Dożynkowa 45 (to jest droda jak bys jechał na witkowica i tam własnie gadałem z tym typem o tych silnikach)

415-21-88

604-152-040

czasem chłop nieodbiera ale oddzwania i staraj się dzwonić na komórke bo jak dzwoniłem za mechanizmem wycieraczek na stacjonarke to pracownik powiedział mi 50zł więcej niz cena z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś dokonywał takiej czynności jak wymiana silnika ???? Jeżeli tak to jaki jest tego koszt i proszę o polecinie mechanika z krk i gdzie taki motor dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam pytanko żeby wymienić silnik w 1.6 ahl musze wyciągać go razem ze skrzynia czy wystarczy go tylko rozpołowić oddzielić od siebie czy jes dość miejsca żeby odkręcić śruby mocujące skrzynię z silnikem jutro zabieram się za wymiane bo muj stary silnik padł pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to miało czekać ale jakoś uratowalem motor a co to wymiany slnika to możesz wyjechać z samym silnikiem tylko najlepiej żebyś miał winde do silników bo 1cm gdy silnik nie będzie równo leżał i możesz mieć problem z tyciągnięciem go a puźniej też z włożeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności