Skocz do zawartości
Gość kraviec

naklejka ochronna na tylnym zderzaku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kraviec

witam

 

Na tylnym zderzaku w kombi jest taka przezroczysta naklejka zabezpieczająca zderzak przed zarysowaniami. W moim aucie jast ona na brzegach odklejona i wygląda to fatalnie, tymbardziej, że kolor auta to czarny. I teraz moje pytanie brzmi, co mozna z tym zrobić, czy można to jakos odkleić, żeby nie było po tym śladu, ktos to robił??? a może ktoś ma jakies inne sposoby na to??

 

z góry wielkie dzięki!!

 

pozdrawiam

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Podrzać opalarką bądź suszarką i dopiero powoli odklejać. Po odklejeniu boków mozna ją przyciąć tzn. te uszy, a resztę ponownie przylepić.

 

Kwestia tylko czy klej nie zdążył już "odparzyć" lakieru i wraz z klejem nie zacznie odłazić też lakier.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Syki

Jeśli nie szkoda Ci kasy, to proponuję zdjęcie starej i założenie zupełnie nowej. ja tak zrobiłem około miesiąca temu. Do kupienia tylko w serwisie VW. Cena 71,15 zł. Z przyklejeniem nie będziesz miał żadnych problemów. Uważaj tylko, aby na części z klejem nie zostawić śladów palców. Źle to później wygląda (gumowe rękawiczki...). Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po częstym myciu zimą odklejała się i zerwałem ,było to 3 lata temu i jeżdżę bez niej i jakoś nie porysowałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal 111

J wczoraj wlasnie zerwalem i umylem klej po naklejce benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca

A może ktoś wie czy są dostępne zamiast tej folii aluminiowe profile na tylny zderzak. Widziałem taiego pasia w Niemczech wyglądał cudo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kraviec

ok dzięki za porady, spróbuje to jednak zerwać i jeśli bedzie ładnie wyglądało to nie bede przyklejał tej nowej folii.

 

dzieki i pozdrawiam

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś wie czy są dostępne zamiast tej folii aluminiowe profile na tylny zderzak. Widziałem taiego pasia w Niemczech wyglądał cudo!!!

http://www.kamei.de cena 93euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie tutaj ze swoim problemem. Tez naklejka ochronna tyle ze na tylne nadkole. Odkleja mi sie troche i kupilem nowa. Owa naklejka na dole zachodzi pod taki plastikowy element. Sa dwa wkrety od strony kola by to odkrecic ale z tego co wiem to sie jeszcze trzyma na takim jakby zatrzaskowym kolku ktory slabo trzyma u mnie z drugiej strony auta i lekko odstaje. Zastanawiam sie jak sie sensownie do tego dobrac zeby i tu nie odstawalo po tym jak to zdejme, przykleje naklejke i ponownie zaloze. Ktos to robil??

 

Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym sie podczepic do tego wątku.

Mam podobny problem naklejki zaczely mi sie odklejac i teraz nie wiem jak doczyscic ten klej pozostały na lakierze, tak aby niczego nie uszkodzic.

Próbowalem benzynka ale nic nie schodzi.

 

Czy ktos ma moze jakis sprawdzony sposob usuwania kleju pozostalego po ochronnych naklejkach?

 

Pozdrawiam, Lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś wie czy są dostępne zamiast tej folii aluminiowe profile na tylny zderzak. Widziałem taiego pasia w Niemczech wyglądał cudo!!!

 

Na portalu alledrogo są fajne profile metalowe na tylny zderzak . Sam mam i wyglada git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schodzi z rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym ale trzeba chwilę się pomęczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny nie daje rady :/. 0 rezultatu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczalnik benzynowy i kupe szorowania ... schodzi bankowo ... ewentualnie możesz użyć pasty polereskiej 3G , oba sposobu u mnie działały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy ktos ma moze jakis sprawdzony sposob usuwania kleju pozostalego po ochronnych naklejkach?

 

 

Avery Adhesive Remover - dostępne na m.in. allegro. Schodzi idealnie, dochodzi do ?koagulacji? kleju ? W każdym razie, klej zmienia się w łatwo ściągalne "gluty".. wystarczy pozniej przetrzeć i po klopocie. Zadnego polerowania, benzyn itd..

 

Mam na stanie troszkę tego preparatu, ale widze ze z Wrocławia nie jesteś.. :/

 

Ewentualnie podjedź do jakiejś agencji reklamowej która okleja samochody, za parę złotych a może nawet za darmo Ci to wytrą, to jest 30 sekund roboty.

Edytowane przez wjurekw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności