Skocz do zawartości
ameba01

Lampa przod - mechanizm ustawiania "sie popsul"

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm! Wszystkim szczesliwego Nowego Roku!

 

Mam pytanko ostarnio chcialem ustawic przedni leflektor i zauwazylem ze ta plastikowa srubka do ustawienia rusza sie na boki (oczywiscie kreci sie rowniez). Da sie ustawic swiatlo na poziom ktory che ale wystarczy lekkie dotkniecie od gory lub zabranie klucza i sruba jakby odskakuje i cale ustawienie idzie w leb - jakby opada. Dodam ze to pokretelko (kolko zebate) ktore jest jakby od tylu lampy (od komory silnika) tez sie rusza i jakby lekko wychodzi po wcisnieciu go do lampy lampa wraca do pozycji takiej co byc powinna. Regulacja automatyczna z wnetrza dziala poprawnieobie lampy ida w gore lub w dol. Ewidentnie cos mam pekniete czy polamane czy naruszone wewnatrz lampy z tymi srubami do ustawiania.

 

Pytanie jest czy ogolnie da sie wymienic sam ten mechanizm ustawiania czy cala lampa do wymianki??

 

Powiem szczeze ze ostatnio w drugiej przepalily sie lampy i kable probowalem je wymienic ale lampa nie chciala sie "rozpolowic" (pewnei musialbym rozszczelniac) wymienilem wiazke ucinajac i mostkujac kabel od kierunkow. Ma ktos schemat tej lapy jak i z czego sie sklada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieranie lampy w B5 po lifcie to temat, który nie został jeszcze definitywnie rozwiązany. Są tacy, którzy już to rozbierali, ale to rzeźba. (W b5 przed liftem jest o wiele łatwiej, bo tam wystarczy podgrzać i klej ustępuje).

 

Mechanizm ustawiania - tu najczęściej puszcza samo kółko odklejając się od śruby. Jest to w sumie skutek ciężko chodzącej śruby (gwint się zapieka, trochę mocniej pokręcisz kółkiem i srrru). W opisanym przez Ciebie przypadku, wygląda to jak zerwany gwint - tylko dlaczego? Coś w środku zblokowało odbłysk/soczewkę?

 

Jeśli masz zapał i możliwość (umiejętności chyba masz :) ) to wyjmij lampę i na spokojnie obejrzyj - da się trochę wypatrzeć co jest w środku przez otwory z tyłu lampy. A może będziesz tym, który opracuje receptę na rozbieranie lamp w FL ? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac moje zdolnosci do nieumyslnego przecholowywania przy naprawach czegokolwiek to obawiam sie ze bede pierwszy ktory po ulamaniu lub odlamaniu i rozebraniu dojdize do wniosku ze nalezalo sie za to niebrac i jezdzic tak jak jest! Wprawdzie "zabilem" srobe od gory tak by sie nie ruszala i ogolnie swieci w tym poziomie co che ale sadzeze jak pojade na MOT (przeglad angieslki) to chyba nie przepuszcza hamy jende i trza bedize lampke kupic :( No wiec panowie ktorzy dobierali sie juz do lampki prosze o jakies podpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a które pokretło ci nie działa[ATTACH]21699[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał podejrzewam że ta biała zębatka :) Było już o tym... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to regulacji swiatel mijania (krotkie) to pokretelko blizej kierunkow. Co do ustawienia w poziomie to nie wiem bo sa ustawione poprawnie!

ogolnie to wszystkie dzialaja - regulacja chodzi kreci sie srobka i zebatka swiatlo sie podnosi fajnie jest ale pod wplywem wstrzasu czy szturchniecia tej sruby regulujacej jakby wszystko opada i wraca do pozycji 0 (najnizsza pozycja )ta plastikowa srubka od gory jak i ta zebatka od tylu sa luzne gibaja sie na boki. Poki co wcisnalem zebake i postaralem sie zablokowac ta srobe od gory (wciskajac kawalek listewki) tak by sruba byla w tej samej pozycji.

Edytowane przez ameba01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zębatka jest połączona na stałe z nazwijmy to prętem wchodzącym do środka lampy.Jeżeli kręci się osobno,lub objeżdża to poprostu regulacja się cofa...Opisałem to dokładnie w innym wątku ;) z ty, że nie pamiętam w którym...Poszukaj jeszcze dokładniejszego opisu.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta usterka jest prosta do usunięcia.

Winne są gumowe łłączniki, pełnią one jednocześnie elementu sprężystego przy regulacji. Dla mechaników opis tego azłącza jest prostu: gumowa rurka łaczy 2 plastikowe kulki, jedna kulka to złacze regulacyjne a druga to połaczenie z korpusem odbłyśnika.

Ja to naprawiłem drutem miedzianym. po kilka zwoi z każdego końca tulejki i to wystarcza, nie zmienia położenia podczas jazdy.

Aha, usterkę można usunąć doraźnie wyjmując żarówkę mijania, wsadzamy w otwór palec (dokładnie to trzym,amy krawędzi otworu oaby nie zatłuścić odbłysnika) i ciągniemy go do tyłu, ma wrócić na jednym i drugim regulatorze, czasami czuć jak tulejka całkowicie spadnie i nie można takim sposobem połaczyć ponownie, wtedy niestety rozklejanie lampy nas czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rozklejania lampy to jak najlepiej?? Byl temat dotyczacy B5 i w piekarnik wrzucali lampe nie wiem czy w 3BG do lampy tak samo sie dobiore czy potrzebne bardziej wyrafinowane metody?? "fb3" Rozklejales sam lampe?? Jakimi metodami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatm! Wszystkim szczesliwego Nowego Roku!

 

Mam pytanko ostarnio chcialem ustawic przedni leflektor i zauwazylem ze ta plastikowa srubka do ustawienia rusza sie na boki (oczywiscie kreci sie rowniez). Da sie ustawic swiatlo na poziom ktory che ale wystarczy lekkie dotkniecie od gory lub zabranie klucza i sruba jakby odskakuje i cale ustawienie idzie w leb - jakby opada. Dodam ze to pokretelko (kolko zebate) ktore jest jakby od tylu lampy (od komory silnika) tez sie rusza i jakby lekko wychodzi po wcisnieciu go do lampy lampa wraca do pozycji takiej co byc powinna. Regulacja automatyczna z wnetrza dziala poprawnieobie lampy ida w gore lub w dol. Ewidentnie cos mam pekniete czy polamane czy naruszone wewnatrz lampy z tymi srubami do ustawiania.

 

Pytanie jest czy ogolnie da sie wymienic sam ten mechanizm ustawiania czy cala lampa do wymianki??

 

Powiem szczeze ze ostatnio w drugiej przepalily sie lampy i kable probowalem je wymienic ale lampa nie chciala sie "rozpolowic" (pewnei musialbym rozszczelniac) wymienilem wiazke ucinajac i mostkujac kabel od kierunkow. Ma ktos schemat tej lapy jak i z czego sie sklada??

 

przerabiałem to ostatnio u siebie zastanawiając się czemu mi tak nisko lewe swiatło świeci ;)

 

u mnie było to samo - plastikowa zębatka latała luźno na trzpieniu...

 

zrobiłem tak... wyciągnąłem ile się dało trzpień, przewierciłem otwór wiertłem "1" potem taki sam otworek w trzpieniu zębatki, potem wsadziłem drut i zagiąłem na zasadzie zawleczki ;)

 

i śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może miałby ktoś do sprzedania ten plastik do regulacji??

nie wiem gdzie się podział u mnie ten plastik ale pewnie gdzieś odpadł i doczepili się na przeglądzie. A kupic tego w żadnym sklepie nie można.

Chodzi mi dokładnie o plastik regulacji pionowej prawej przedniej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może miałby ktoś do sprzedania ten plastik do regulacji??

nie wiem gdzie się podział u mnie ten plastik ale pewnie gdzieś odpadł i doczepili się na przeglądzie. A kupic tego w żadnym sklepie nie można.

Chodzi mi dokładnie o plastik regulacji pionowej prawej przedniej lampy.

o który element ci chodzi [ATTACH]34455[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym PDF'ie nie bardzo mogę pokazać gdzie :P

chodzi mi o ten biały plastik do regulacji ustawienia pionowego, czyli w prawej lampie ten bliżej środka auta, ale te plastiki chyba wszystkie są jednakowe. biały plastik z taka przekładnia zębatą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności