Skocz do zawartości
blejd

[3B]Wymiana przegubów a zbierzność i geometria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze ktos wie czy po wymianie przegubów bede musial ustawiac zbierznosc i geometrie na nowo czy tez nie??

 

pozdrawiam

blejd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za szybka odpowiedz :) bo musze ustawic zbierzność a przeguby zaczynaja mi sie konczyc i nie wiedzialem czy czekac az sie przeguby wykoncza czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyjąć półoś np lewą to kołami skrecasz w prawo na kanale bez podnoszenia samochodu ( musisz mieć przy skrzyni odkręconą ) i wychodzi bez problemu a jak prawa półoś to skręcasz kołami w lewo i po sprawie ;) .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blejd - popraw błędy w tytule i postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz wyjąć półoś np lewą to kołami skrecasz w prawo na kanale bez podnoszenia samochodu ( musisz mieć przy skrzyni odkręconą ) i wychodzi bez problemu a jak prawa półoś to skręcasz kołami w lewo i po sprawie .Pozdro

to chyba ciut zależy od silnika, bo przy 1.8T nawet po rozpięciu dolnych wahaczy (dwie śruby) jest problem z wyciągnięciem półosi (o włożeniu już w ogóle nie mówię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyjęcie pół osi lewej to nie ma problemu najmniejszego, tak jak kolega pisał powyżej, a przy prawej to nalezy odkręcić śrubę którą mocuje sie 2 górne wahacze, wyjąć je i wtedy przechylając zwrotnice do tyłu i na zewnątrz można wyjąć cała półoś, uważaj na przewody od abs aby nie oberwać i przy wkładaniu abyś nie przebił nowej osłony o śrubę która mocuje dolny wahacz :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po przeglądzie muszę wymienić osłony przegubów przy okazji wymieniam końcówki drążków i tuleje poprzeczne wiem że trzeba zrobić zbieżność lecz tylko zbieżność przodu czy wszystko jako geometrie przód z tyłem .

Edytowane przez buli117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buli117 z tego co słyszałem wystarczy tylko zbieżność przodu, ale ręki uciąć sobie nie dam. Jutro mechanior wymienia mi drążki z końcówkami i mówił, że tylko zbieżność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności