Skocz do zawartości
meski13

automatyczna skrzynia-kontrolka "but" i dziwny stuk

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam B5 3b wybaczcie ale wchlaniam powoli troche wiedze. szukalem za pomoca szukajki ale nie zna;lazlem. w googlach tylko standardowa instrukcje znalazlem.

po odpaleniu na P i trzymaniu hamulca jest ok. gdy puszczam hamulec jest dziwny puk i zasiweca sie kontrolka z 'butem'.

co to znaczy.?? na N jest tak samo.

nie moge spuszczac z hamulca?? nawet jak jest na recznym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecąca zielona kontrolka z symbolem buta oznacza, że żeby ruszyć wybierakiem biegów, należy najpierw nacisnąć pedał hamulca. Inaczej nie ruszysz wajchy od biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecąca zielona kontrolka

czerwona ;)

 

po odpaleniu na P i trzymaniu hamulca jest ok. gdy puszczam hamulec jest dziwny puk i zasiweca sie kontrolka z 'butem'.

co to znaczy.??

jest to dodatkowe zabezpieczenie przez zmianą biegu bez naciśnięcia hamulca -jest to normalne w 3b (zarówno świecenie tej kontrolki jak i puknięcie). jest to zarówno informacja, że aby zmienić bieg musisz wcisnąć pedał ;)

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecąca zielona kontrolka

czerwona

No fakt. Mój błąd, bo zasugerowałem się kolorem kontrolki na obrotomierzu w Golf IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki chlopaki.

czyli nie musze caly zas trzymac hamulca??? oczywiscie kiedy stoje, zeby sobie w nosie pogrzebac :). dodam, ze mam hamulec i gaz w reku z racji adaptacji dla osoby niepelnosprawnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nie musze caly zas trzymac hamulca???

jasne ze nie musisz, najawżniejsze zebyś jak zatrzymasz się na D, R i reduktorach to trzymał bo wjedziesz komuś przed Tobą w tyłek lub za Tobą w przód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie tylko sama kontrolka sie pali niema zadnego stukniecia,ale tak samo musze wcisnac hamulec dopiero moge wlaczyc np na D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuka elektromagnetyczna blokada lewarka, która załącza się w momencie kiedy puszczasz pedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niema zadnego stukniecia

to pora wybrać się do mechanika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok. dzieki chlopaki.

czyli nie musze caly zas trzymac hamulca??? oczywiscie kiedy stoje, zeby sobie w nosie pogrzebac . dodam, ze mam hamulec i gaz w reku z racji adaptacji dla osoby niepelnosprawnej.

 

Też mam takie cudeńko. Chodzi o adaptację.

 

Auto odpalasz norrmalnie bez żadnyych gazów i hamulców, palisz zwyczajnie. Potem by włączyć bieg musisz nacisnąć hamulec, o czym informuje cię ZIELONA kontrolka w obrotomierzu i CZERWONA (Albo zielona, jak masz zielone podświetlenie) przy skrzyni. Czyli naciskasz hamulec, przycisk, wybierasz bieg i jedziesz... Jak stoisz trzymaj zawsze program D i wciśnięty hamulec. Nie ma sensu wajchą machać, podczas gdy stoisz np pod światłami. Szkoda skrzyni. Nie masz blokady hamulca u siebie?

 

Dwa zapytanka mam:

 

1. Skąd jesteś?

2. Urządzenia jakiej firmy masz w aucie?

 

U mnie Guidosimplex niestety. Możesz je zobaczyć klikając linek w stopce (Charfura). No i nareszcie nie jestem jedyny z takimi urządzonkami na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto odpalasz norrmalnie bez żadnyych gazów i hamulców, palisz zwyczajnie.

a ja jednak radziłbym zapalać na hamulcu (przynajmniej zimą) -ułatwi to zdecydowanie rozruch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja jednak radziłbym zapalać na hamulcu (przynajmniej zimą) -ułatwi to zdecydowanie rozruch...
napewno ułatwi to rozruch bo nie ma obciazenia ze skrzyni biegów na silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Urządzenia jakiej firmy masz w aucie

polskiej. RGH II a hamulec reczny sciaglem bo mnie wkurzal.

ten mechanizm przelozylem z golfa III, mialem tam maluala. wywalelem automatyczne sprzeglo a reszte przelozylem.

no siedzenie pasazera tu jeszcze musialem przerobic tak zeby oparcie sie odchylalo jak w przypadku aut 3-drzwiowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności