Skocz do zawartości
Gość marcin1980kowal

B5 3B PASSAT I ELEKTRYKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin1980kowal

Wymieniałem żarówkę na podświetleniu drzwi i co???

Teraz mi nie działają szyby lusterka centralny na tylne drzwi i całe oświetlenie

wnętrza pomóżcie wszystko było ok ale ja jak zwykle sie zabrałem do pracy i popsułem

wyjmując starą żarówkę nie odłączyłem od zasilania i dotknąłem śrubokrętem i się narobiło

małe zwarcie teraz nic mi nie mryga ni nie świci ciemno jak w jaskini pomocyyyy

Chłopaki co mam robić Passat B5 3B 1998 nawet nie wiem jak sie dobrać do skrzynki

wiem że jest koło drzwi kierowcy ale gdzie???zabudowana pewnie daleko daleko pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bezpiecznik poszedł...

 

jak otwierasz drzwi, to masz taki plastik,koło kolumny kierowniczej, przy zamkniętych drzwiach dotyka on tapicerki drzwi, trzyma się on na zatrzaski, lekko śrubokrętem podważasz i już masz bezpieczniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

Dzięki to forum jest świetne to mój pierwszy samochód takiej klasy i pewnie chodzi o plastik

czyli tą wielką zaślepkę z boku deski rozdzielczej tak??? Dziękuję zaraz lece i sprawdzam

jeszcze tylko który to bezpiecznik ??? pomóżcie bo to autko z klasą i nie mogę tak go zostawić mimowoli bo mi go szkoda troche ze mnie maniak i tyle ....."który znalazłem na forum

opis skrzynki ale tam nie ma nic na temat oświetlenia wnętrza albo jestem ślepy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin1980kowal, przejrzyj wszystkie bezpieczniki jeden po drugim wyciągając je i sprawdzając czy nie ma "przerwy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wszystkie objawy modułu konfortu :( niestety

Ale fakt sprawdź najpierw bezpieczniki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie chodzi o plastik, czyli tą wielką zaślepkę z boku deski rozdzielczej tak???

tak

 

jeszcze tylko który to bezpiecznik ???

tak dzisiaj patzyłem na tą zaślepkę, i u mnie jest przyczepiona taka kartka, na niej są ilustracje, i widać który bezpiecznik za co dopowiada, ale lepiej posprawdzaj wszystkie tak jak kuczlaw napisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

Zrobione bezpiecznik dzięki za podpowiedź ze znalezieniem tej skrzyneczki myślałem że

to w nogach kierowcy ale już ok spoko dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w nogach" (pod dywanikiem kierowcy) masz moduł komfortu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

a tak przy okazji czy w bagażniku sedana powinna być tapicerka na suficie sorry za głupie pytanie ale to mój pierwszy pasek i mam go 5dni więc dopiero oglądam i kombinuje dzięki za odpowiedź u mnie nie ma jest blacha kuta a w dowodzie mam kolor pomarańczowy co nie jest zgodne z prawdą nawet sam nie wiem jaki to jest kolor muszę sprawdzić bo już tu widziałem na forum tablice kolorków hehe dzięki za rade w bezpiecznikami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

dokładniej ten moduł gdzie pod dywanikiem czyli gdzieś se leży na blasze albo jak nie kumam

jak siedzę to jest tam za pedałami czy bliżej fotela i jak to wygląda bo nie mam pojęcia jestem zielony jak pietruszka w tych sprawach ...dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w bagażniku sedana powinna być tapicerka na suficie

z tego co mi wiadomo nie powinno być tam tapicerki, u mnie bynajmniej nie ma, jest blacha...

 

a kolor nadwozia masz na naklejce która znajduje się na ścianie dołu koła zapasowego (tam gdzie jest zapas)

 

zeby sie dobrać do modułu trzeba: wyjąć fotel, wyjąć dywanik, odkręcić a następnie odczepić plastiki od progu (ale delikatnie zeby nie połąmać), odsunąć ten materiał który przykrywa moduł i juz go masz ;]

 

TUTAJ MASZ O KOLORACH I KODACH NADWOZIA a TUTAJ Marek pięknie przedstawił gdzie jest moduł komfortu

 

i na dobry początek polecam super lekturkę FAQ :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

wielkie dzięki za rady zacina mi się czasami zamek centralny w drzwiach tył za kierowcą czasami działają czasami nie więc przyczyny mogą być różne ale vag mi pokaże o co chodzi

mam dobrego elektryka i się zna na tych sprawach więc podjadę bo sam to namieszam jak

w przeręblu dzięki za wszystko wymieniłem bezpiecznik i narazie gra muzyka tylko te

drzwi mi się przycinają czasami ale dojdziem dojdziem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

FAQ już poczytałem sporo tego i ciekawe rzeczy się można nauczyć fajna stronka już

ją dodałem do ulubionych a niewiele stron spośród 999xxxx które odwiedziłem nadaje

się do tego lewego bocznego panela szybkiego dostępu w przeglądarce hehehe... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zacinajacego się zamka... chyba tylko rozbiórka i oględziny (naprawa) przewodów pomogą, twój elektryk nie powinien mieć problemu...

 

mówisz że raz ci działa a raz nie? tylko ten jeden zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

no tylko te jedne drzwi tylne raz działa raz nie jak mu się podoba i tylko jedne nie kumam

ale chyba można rozebrać i przeczyścić linki i tą resztę pomoże ???? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki? może kabeli ci coś źle łączą, czasami stykają a czasami nie i to dlatego... :hyhy:

 

baterie w pilocie odpadają, bo był by problem ze wszystkimi drzwiami...

 

jedź do dobrego elektryka, zrobi Ci to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin1980kowal

sorry za linki kable jasna sprawa walnołem głupote ale poloneza odpaliłem 2lata temu i już

nie chce tego wynalazku zobaczymy rozbiorę i posprawdzam kabelki i wszystko co tam jest

a pilota nie mam mam dwa kluczyki z czego jeden ma w sobie przycisk w log volkswagena

i jak naciskam to ma małą lampeczkę z przodu kluczyka a drugi jest bez przycisku i pytanko

ja mam alarm ???? fabryczny czy tylko centralny bo za dużo tego pogłupiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość muzyk
no tylko te jedne drzwi tylne raz działa raz nie jak mu się podoba i tylko jedne

 

Miałem to samo. I to te same drzwi. Są dwie kostki, jedna od zamka i jedna przy silniczku od szyby. U mnie nie było dobrego styku w kostce od szyby. Zamka nie rozbieraj, bo tam nie ma czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u kolegi w pierwszym poście po wymianie żarówki, oświetlenie i szyby nie działają. Wymieniałem na żaróweczkę diodową i niestety bezpieczniki są całe :(. Zauważyłem, że na 6 bezpieczniku nie ma napięcia. Moje pytanie to czy moduł komfortu ma jeszcze jakieś swoje zabezpieczenie czy mam się szykować na wymianę? I jak w takim razie otworzyć wlew paliwa?

Dzięki i pozdrawiam,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukr0

POMOCY!!!!!!!!!!

 

witam mam pytanie ostatnio spalila mi sie zarowka w przednim lewym reflektorze wiedz wiadomo wymienilem ja stara o jakas oryginalna philipsa niemiecka jeszcze byla a nowa bezfirmowa i tak dwa dni minely i sie spalila ta sama zarowka i co moze byc przyczyno bo na starej zarowce na dole jest taki bialy okrag wsadzony gumowy a na nowej nie ma tego i tako wlozylem to moze jak tego bialego gumowego nie bylo to moze gdzies dotykala czy cos i sie spalila po dwoch dniach a jak sie kupi znowu nowo philipsa tym razem i przeloze ten okrag bialy gumowy ze starej zarowki to wtedy bedzie dobrze?? a drugie pytanie ta wtyczka co sie wsadza ja w zarowke to nie ma znaczenia jak sie ja wlozy ??aby pasowalo i weszlo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności