Skocz do zawartości
Cinek668

doświetlanie zakrętów b3 ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy myślał ktoś kiedyś nad takim bajerem w passacie b3 jak zrobienie doświetlania zakrętów w wersji z halogenami?? chyba ze ktoś już ma takie coudo ;) chyba ze to głupi pomysł

Edytowane przez Cinek668

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...chyba ze to głupi pomysł.

Pomysł jest bardzo dobry (brat mój ma to w swojej służbowej Skodzie Superb II i sprawdza się świetnie), ale w Passacie B3 może być nie najłatwiejsze do wykonania (choć nie mówię, że niemożliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu tylko chodzi o to jak przy skręcie kołami podaj plus na któryś halogen i po zawodach i to dopiero rarytas muszę nad tym pomyśleć a superby maja to wiem bo przy tym pracuje

 

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

 

ma ktoś pomysł lub sugestie to pisać... wydaje mi się ze pomysł fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinek wymyśl jak to zrobić i zrób jakiegoś tutka i wyjaśnij to bardzo, podoba mi się to i chętnie bym to zrobił lecz nie mam zielonego a nawet fioletowego pojęcia jak sie do tego zabrać.

 

PoVWodzienia czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu tylko chodzi o to...

Wiem, o co chodzi tylko, że to właśnie nie jest takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dumam z kolegami w pracy bo wszystko da się zrobić także jak by był jakić pomysł to pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank trzeba to oprzeć na przekaźnikach to po pierwsze. Na upartego to można było by zastosować krańcówki przy maglownicy i już;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uzaleznic od sygnalu Gala, bo doswietlanie dziala tylko do 30kmh.

 

Dziwnie by bylo jadac 70 po kretej drodze i mrugac co chwile na zmiane:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwnie by bylo jadac 70 po kretej drodze i mrugac co chwile na zmiane

Dziwne, ale jak praktyczne - szczególnie w górach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale chyba doświetlanie powinno się załączyć w momencie także wrzucenia kierunkowskazu, czyż nie? A to już nie taki problem, wystarczy podpiąć się pod którąś lampkę kierunku i już mamy sygnał do załączania halogenu... zastrzegam sobie prawa autorskie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na każdym zakręcie wrzucasz kierunek?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem o co chodzi, ale wersja do miasta już jest opatentowana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doświetlanie powinno się załączyć w momencie (...) wrzucenia kierunkowskazu

Maciek, Ty nygusie. Idziesz na łatwiznę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tego co widze to nowsze merce chyba tylko na kierunek reaguja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to też to zauważyłem, że w niektórych autach doświetlanie tylko z kierunkiem działa, no bo bez sensu doświetlać lekki zakręt w dzień albo na trasie gdy leci się ponad 160km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w np. nowych skodach nawet na postoju po skręceniu kierownica załancza się któryś halogen. najważniejsze jest to jak podpiąć + żeby załanczal halogen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na upartego to można było by zastosować krańcówki przy maglownicy i już
krańcówki na drążkach to raczej odpadają bo drążki cały czas sie poruszają góra/dół na nierównościach i na boki delikatnie też, a poza tym to krancówka musiała by sie załączać już przy nie dużym skręcie a co z np. maksymalnym skrętem??? to już by się urywały te krańcówki lub włączniki tych krańcówek. Moim zdaniem to jedynym sensownym sposobem jest podpięcie się pod kierunkowskazy lub kombinowanie coś z wałem kierownicy, może tam jakieś krańcówki ale to też chyba niezbyt dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę nad drążkami właśnie tylko ze w też sposób ze podczas skrętu nawet nie dużego by załączało a i jak by drążek wracał to by coś tam naciskał i wyłączał muszę wjechać na kanał i po próbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myślę nad drążkami właśnie tylko ze w też sposób ze podczas skrętu nawet nie dużego by załączało a i jak by drążek wracał to by coś tam naciskał i wyłączał muszę wjechać na kanał i po próbować

 

Włącznik od świateł hamulców od starszych motorów (romet, simson) i jakaś rozciągliwa sprężynka :) Tylko pasowało by podczas wyprzedzania jednak to nie działało, bo może na policja capnąć. Tak do 50 - 60 km/h to rozsądna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował przy kierownicy tam gdzie jest ta blaszka od klaksonu. Tam najłatwiej było by dorzeźbić jakieś mikrostyki i tym wysterować przekaźniki

 

---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

Lub niżej na osi kolumny kierownicy, jest tam więcej miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności