Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

trwałść automatu/tiptronica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinTDI

Mam pytanie dotyczące automatu/tiptronica, jak długo udało sie bezawarynie pośmigać, co szczególnie sie psuję i jaki był koszt naprwy....?

 

 

 

 

 

1.9 TDi ATJ 2000r 85 kW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

witaj,

jak wymieniałem olej to w warsztacie powiedziano mi, że te skrzynie wytrzymują około 170tys... :kwasny: .oczywiście dodali też, że zdarzają się i takie co 250 tys przejeżdżą ale to podobno rzadkość.

nie wiem co najczęściej pada, ale wiem, że koszty naprawy są naprawdę duże.samo wyjęcie, rozłożenie i złożenie skrzyni (w przypadku passata trzeba ściągnąć całe zawieszenie przednie) w warsztacie (podobno jeden z lepszych w Polsce), w którym byłem to 1600pln... :kwasny:

koszt samych nowych uszczelnień (wymienia się wszystkie przy rozebraniu skrzyni) to około 800 :kwasny:

generalnie koszt remontu skrzyni (w zależności od uszkodzeń) to około 4-5 tys,tak mi powiedzieli.

u mnie na szczęście skończyło się wtedy jedynie na wymianie oleju (za jedyne 780 :hurra: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
jak wymieniałem olej to w warsztacie powiedziano mi, że te skrzynie wytrzymują około 170tys... :kwasny: .oczywiście dodali też, że zdarzają się i takie co 250 tys przejeżdżą ale to podobno rzadkość.

ktoś ci kit pocisnął. Prawidłowo eksploatowana skrzynia powinna wytrzymać przebieg równy przebiegowi silnika. 170 tys km? Połowa samochodów w automacie przyjeżdża do Polski z dwa razy wiekszym przebiegiem i robią kolejne 170tyś bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
ktoś ci kit pocisnął. Prawidłowo eksploatowana skrzynia powinna wytrzymać przebieg równy przebiegowi silnika. 170 tys km? Połowa samochodów w automacie przyjeżdża do Polski z dwa razy wiekszym przebiegiem i robią kolejne 170tyś bez problemów.

 

byłem w serwisie Olczaka http://www.automat.pl, a wychodząc z założenie, że każde sprowadzone auto ma cofnięty licznik co najmniej o połowę, to może faktycznie remonty tych skrzyń przypadają na stan licznika 170 tys :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Dobrze użytkowana → 500.000 km

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi padla po 185.000 km, Niestety tiptrony w vw to shit i sa strasznie leniwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

musiałeś mieć wadliwy, albo zjechany egzemplarz, ja mam tą skrzynie chodzi super, nie sprawia problemów. Nie moge powiedzieć, że jest ospała, sprawnie zmienia biegi, ale przecież i tak jest jeszcze możliwość zmiany biegów + , - .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIPTRONICA zamieniłbym jedynie na DSG ale to już nie skrzynia automatyczna tylko zautomatyzowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

worthersee, to ty chyba nie masz tiptronica......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti

Tiptronic działa tak samo długo jak manual, pod warunkiem że się go prawidłowo użytkuje, ja mam przejechane 220 tys., i nie ma z nią żadnych problemów. Jeszcze ani razu nie był wymieniany w niej olej, tak przynajmniej radzi producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Tiptronic działa tak samo długo jak manual, pod warunkiem że się go prawidłowo użytkuje, ja mam przejechane 220 tys., i nie ma z nią żadnych problemów. Jeszcze ani razu nie był wymieniany w niej olej, tak przynajmniej radzi producent.

 

pisałem już o tym tysiąc razy -

 

KAŻDY OLEJ SIĘ WYMIENIA! czy to skrzynia, czy sprężarka czy też patelnia albo chiński wok.....

 

....ale sam osobiście też wolę jak ludziska w skrzyniach nic nie wymieniają, bo mam wtedy więcej klientów

 

Nie wymieniajcie oleju to będę bogaty!!!!

 

Pozdrawiam, R.J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI

dziekuje wszystkim. Ja w swoim pasku mam 161 tyś, jak narazie wszystko oki

 

 

aaaaaaaa, olej oczywiście wymieniam. Pzdr all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiptronic działa tak samo długo jak manual, pod warunkiem że się go prawidłowo użytkuje, ja mam przejechane 220 tys., i nie ma z nią żadnych problemów. Jeszcze ani razu nie był wymieniany w niej olej, tak przynajmniej radzi producent.
niewiem kto tak radzi znajomy w niemczech wymienia olej tak jak to pisza w ksiazce i juz przejechal 350 tys km i nie mial ze skrzynia zadnych problemow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 240tys i tez nie powiem zlego slowa, wszystko cacy :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mwil

Pytanie z trochę innej beczki ale dotyczy automatów.

Jakie macie średnie spalanie w swoich samochodach (proszę podać spalanie rodzaj silnika).

 

U mnie wychodzi średnie ~ 7.9 l :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wychodzi średnie ~ 7.9 l

 

Nie łam się, mój 2E bierze 10-12l (benzynki), a spalanie w duuużej mierze zależy od uszczelki - tej między kierownicą a fotelem kierowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jezior_19

mysle ze nie da sie tak okreslic przebiegu automata to jest jak ze wszystkim zalezy od eksploatacji jedna padnie po 150tys a inna po 500tys moja chodzi narazie bez problemu nie narzekam na slaba dynamike

bardzo wygodna taka skrzynia polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinTDI
Pytanie z trochę innej beczki ale dotyczy automatów.

Jakie macie średnie spalanie w swoich samochodach (proszę podać spalanie rodzaj silnika).

 

U mnie wychodzi średnie ~ 7.9 l :zalamany:

 

 

 

Mi również coć koło tego... ATJ 85 kW tiptronic 2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności