Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przebicie kabla rzadko się zdarza, sprawdź może najpierw przy wtyczce do radia jest wszystko ok, bo może wystarczy kabel zarobić jeszcze raz. Jak masz dobry miernik to zmierz ile ohm (zwarcie) jest przy wtyczce od radia i tej od anteny jeśli np przy antenie jest więcej to zwarcie jest bliżej wtyczki radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że wtyczka tą co wpinamy w antenę (raku2) bodajże) ona robiła zwarcie ta przy radiu była w porządku , a wiec odciąłem ja sprawdziłem jeszcze raz kabel i jest ok zlutowałem nową wtyczkę przy antenie i radio działa aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś może podobną sytuację?

Zmieniłem radio z fabrycznej Delty 6 na inne. Jak sugerują koledzy dokupiłem do tego taki separator:

http://allegro.pl/separator-antenowy-vw-audi-seat-skoda-opel-i-inne-i5177424042.html

Po podłączeniu okazuje się że radio nadal działa kiepsko. Nie ma znaczenia czy podpinam ten cienki kabelek do plusa czy odpinam go w ogóle jest słabo, bardzo słabo. Nie wiem gdzie teraz szukać przyczyny. Antena na 100% jest ok, bo na fabrycznej Delcie śmiga aż miło. Może ten separator jest po prostu zły. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Edytowane przez Colin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, miał ktoś może podobną sytuację?

Zmieniłem radio z fabrycznej Delty 6 na inne. Jak sugerują koledzy dokupiłem do tego taki separator:

http://allegro.pl/separator-antenowy-vw-audi-seat-skoda-opel-i-inne-i5177424042.html

Po podłączeniu okazuje się że radio nadal działa kiepsko. Nie ma znaczenia czy podpinam ten cienki kabelek do plusa czy odpinam go w ogóle jest słabo, bardzo słabo. Nie wiem gdzie teraz szukać przyczyny. Antena na 100% jest ok, bo na fabrycznej Delcie śmiga aż miło. Może ten separator jest po prostu zły. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

 

Problem rozwiązany. Faktycznie teraz dziala o wiele lepiej niz na fabrycznym radiu. Co ciekawe nie mam ori anteny tylko jakąś Lidlową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiązany. Faktycznie teraz dziala o wiele lepiej niz na fabrycznym radiu. Co ciekawe nie mam ori anteny tylko jakąś Lidlową

 

W jaki sposob rozwiazales problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposob rozwiazales problem?

 

Powód banalny. Kupiłem dwa separatory i na żadnym nie było poprawy. Okazało się, że w obu ten drucik w środku w kostce Fakra był wygięty i nie wchodził na swoje miejsce. Po wyprostowaniu wszystko hula jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam nastepujacy problem , zamowilem niedawno uzywane radio ,po podlaczeniu wszystko jest ok niestety wejscia do anteny nie pasuja, co moge zrobic? - zdjecie wejsc

IMG_20150404_152637.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam , mam nastepujacy problem , zamowilem niedawno uzywane radio ,po podlaczeniu wszystko jest ok niestety wejscia do anteny nie pasuja, co moge zrobic? - zdjecie wejsc

IMG_20150404_152637.jpg

 

IMG_20150404_152621.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Ja mam z kolei inny problem dość bardziej specyficzny. Mam Paska 2003r kombi,Mam radio mfd-d, i nieoryginalną antenę na relignu fm którą przełożyłem z racji anteny CB w dachu. W miarę ok to grało aż do pewnego czasu. Dziś mam tak ,że gdy włączę radio to jest wszystko ok a po ok 30 sek radio się przycisza i tak jakby traciło sygnał z anteny. jak tylko uruchomię radio ponownie to sygnał wraca, radio gra głośno a po ok 30 sek znowu to samo. Co to może być??? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sorki ze sie dopinam problem ze radio nie chce odbierac fal tkwi w antenie a dokladniej usterka wzmacniacza ktory w niej jest

trzeba przelutowac przewody tak zeby go ominac i po sprawie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam mały problem z radiem RCD 510 Delphi (chińczyk z 2 strzałkami). Ogólnie za 550 PLN ciężko kupić coś lepszego i jako, że mój RCD 310 miał problem z odtwarzaniem płyt CD i mp3 oraz uszkodziły mu się 2 przyciski, zdecydowałem się na RCD 510 Delphi na rynek chyba chiński. Radio nie ma RDS (nie wyświetla nazw stacji tylko częstotliwości) , po za tym wszystko działa super. Zmieniarka na 6 CD, odtwarzanie z karty SD HC, Aux, USB (sterowanie iPhonem) itp. Wymiana nastąpiła bezproblemowo ale jest właśnie 1 ALE. Jakość odbioru niektórych stacji radiowych jest taka sobie. Kiedy wejdę do menu serwisowego widzę, że tylko ANT1 jest ON a ANT2 OFF. W RCD 310 obie były ON. Po za tym w menu serwisowym wyświetla mi się RDS: 4 . Co to znaczy? Ma to radio w końcu RDS czy nie? Czy jadąc w długą trasę i słuchając np. RMF FM częstotliwości będą mi się aktualizować w zależności od miejsca, w którym słucham radia?

Jak ktoś wie jak to ogarnąć to proszę o pomoc.

 

IMG_2642.JPG

Edytowane przez Supernorby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie jak naprawić mój problem ??? " Ja mam z kolei inny problem dość bardziej specyficzny. Mam Paska 2003r kombi,Mam radio mfd-d, i nieoryginalną antenę na relignu fm którą przełożyłem z racji anteny CB w dachu. W miarę ok to grało aż do pewnego czasu. Dziś mam tak ,że gdy włączę radio to jest wszystko ok a po ok 30 sek radio się przycisza i tak jakby traciło sygnał z anteny. jak tylko uruchomię radio ponownie to sygnał wraca, radio gra głośno a po ok 30 sek znowu to samo. Co to może być??? :/ "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,rano odpalam radio a tu same szumy no momentalnie zetka sie zalaczy i zadnych innych stacji , co sie moglo stac , radio z navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem ze swoim orginalnym radiem beta w passku b5, ze słabo odbiera stację, podłączyłem seperator i jest troche lepiej ale dalej to nie to... przy włączonym radiu na wyjściu na antene nie ma napiecia +12 , jak podłaczyłem seperator to napiecie sie pojawiło ... , kupiłem wiec nową antene ale moja jest wraz z gps/gsm i mam takie wyjscie z anteny 3_f.jpg

a kupiłem antene standardową z wyjsciem raku http://allegro.pl/antena-vw-passat-b5-golf-4-skoda-fabia-octavia-r-2-i5369837634.html dokładnie tą, i teram mam pytanie , jak mam to ze sobą połaczyc bo w tej chwili mam dwa takie same wyjscia ... jest dostepna jakaś przejściówka, czy zamienic przewód ze starej anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ,rano odpalam radio a tu same szumy no momentalnie zetka sie zalaczy i zadnych innych stacji , co sie moglo stac , radio z navi

 

i jest przyczyna , rozebralem wzmacniacz tzn. antene co jest na dachu i okazalo sie ze blaszka sie odlutowala w srodku o d anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

mam mały problem z radiem RCD 510 Delphi (chińczyk z 2 strzałkami). Ogólnie za 550 PLN ciężko kupić coś lepszego i jako, że mój RCD 310 miał problem z odtwarzaniem płyt CD i mp3 oraz uszkodziły mu się 2 przyciski, zdecydowałem się na RCD 510 Delphi na rynek chyba chiński. Radio nie ma RDS (nie wyświetla nazw stacji tylko częstotliwości) , po za tym wszystko działa super. Zmieniarka na 6 CD, odtwarzanie z karty SD HC, Aux, USB (sterowanie iPhonem) itp. Wymiana nastąpiła bezproblemowo ale jest właśnie 1 ALE. Jakość odbioru niektórych stacji radiowych jest taka sobie. Kiedy wejdę do menu serwisowego widzę, że tylko ANT1 jest ON a ANT2 OFF. W RCD 310 obie były ON. Po za tym w menu serwisowym wyświetla mi się RDS: 4 . Co to znaczy? Ma to radio w końcu RDS czy nie? Czy jadąc w długą trasę i słuchając np. RMF FM częstotliwości będą mi się aktualizować w zależności od miejsca, w którym słucham radia?

Jak ktoś wie jak to ogarnąć to proszę o pomoc.

 

 

Problem rozwiązałem. Sprzedałem RCD 510 Delphi przeznaczone na rynek chiński i zakupiłem RCD 510 Blaupunkt. Straciłem kilkadziesiąt złotych i dołożyłem z 450 ale jestem zadowolony. Wszystko gra jak trzeba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam pytanie - zakupiem już drugi separator antenowy i na zadnym na wyjsciu nie ma 12V - sprawdzam to zaróweczką - na wejsciu do separatora jest ( żarówka świeci pełną mocą ) a na wyjsciu gdzie sie wpina antene co idzie na dach to zaróweczka ledwo sie tli - gdzieś ktoś pisał że te separatory to na 3 działa 1, takie chińskie dziadostwo ale chciałbym sie upewnić że na wyjsciu ma być 12V a nie np. 5V.

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź miernikiem tam są małe moce i nie wiem jaką żarówkę podłączasz może po prostu za silna. W separatorach chyba jest rezystor ograniczający prąd i pewnie dlatego słabo świeci. Podłącz radio bez i z separatorem jak jest znaczna poprawa w odbiorze znaczy że wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się żarówka to sobie można ...:-P sprawdziłem miernikiem i daje 12 v dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z radiem - straciło zasięg. Wydaje mi się że padł wzmacniacz antenowy. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć gdzie on się znajduje: Passat B6 2007 kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności