Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

JA mój problem rozwiązałem tak że poszedłem do mediamark.... ikupiłem wzmacniacz sony xploid i wymieniłem. Problem ze słabym odbiorem radia fm znikł. Jak kolega wyżej pisał, sam wzmachor uszkodzony w niewielkim stopniu że gra dobrze ale sieje po radiu. Zróbcie podmiankę z kimś kto ma markowy sprzęt i zobaczycie czy problem ustąpi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo w poście informacji ale jednak zbyt mało dlatego pisze.

Jak się domyślacie też mi źle odbiera radio (raptem 2 stacje) na kabelku przyłączonym do radia (zamiast anteny) chyba z 6. Przewód antenowy mierzony miernikiem od radia do anteny wszystko w porządku. Zastanawia mnie cienki kabel antenowy przy radiu a grubszy przy antenie (coś jest po drodze?) i najważniejsza kwestia to zasilanie wzmacniacza anteny, a mianowicie oryginalne radio vw gamma V powinno mieć swoje zasilanie a jak sprawdzam wyjście antenowe w radiu to pokazuje może 0,1 Volta, a najlepsze jest to że u kolegi w pasacie (ten sam rok 2001) bez żadnych separatorów radio odbiera znakomicie. Kostki przy radiu sprawdzane wszystkie zasilania ok. Ktoś ma pomysł co jeszcze można sprawdzić, może w radiu się włącza zasilanie anteny ale jak?

 

DSC_0964.jpg

i jeszcze jedno pytanie co to jest za złącze anteny, wygląda jak fme żeński tylko ma w środku chłopaka ;)

takie mam wyjście z anteny na radio

 

No to wszystko jasne, dla niedowiarków pokazuje jak może wyglądać antena od środka :) wszystko zgrzane 2 kondensatory dosłownie zwęglone, dobrze że się nic nie zapaliło. Opis końcówki anteny też niepotrzebny bo 15 cm, dalej złączka raku 2 :) jednak najlepiej zciągnąć panel tylni i zobaczyć co i jak :) oto foto :)

DSC_0965.jpg

 

a i zapomniałem dodać że fabryczne radia dają napięcie na wzmacniacz antenowy po wykryciu oporu wzmacniacza, jak czytałem to chyba od 20 do 60 ohm. mój był bez oporu więc sprawa jasna, mam nadzieje że komuś to pomoże w diagnozie słabego radia :) nie wiem tylko co jest pomiędzy cienkim kablem wyjściowym z radia a grubym dochodzącym do anteny jakby tam był moduł tmc to nie miałbym ciągłości przewodu antena przy radiu antena przy antenie przynajmniej tak piszą hm.. pozdrawiam

Edytowane przez illusion3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie chciałem kupić na allego antenkę dachowa passat b5 fl kombi u mnie z antenki wychodzą dwa przewody nie mam GPS a na allegro są z 1 przewodem o co z tym chodzi.

Edytowane przez hudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zestawu do telefonu

spokojnie mozesz kupic z 1 przewodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od zestawu do telefonu

spokojnie mozesz kupic z 1 przewodem

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam passata b6. Orginalnie mialem radia rcd300 gdzie podlaczone byly 2 anteny. W nowym radiu mam miejsce na 1x fakra wiec zamowilem separator antenowy. Zamontowalem go w nastepujacy sposob:

Wiadomo 2x fakra z separatora do 2x antena z samochodu, 1x fakra z separatora do wejscia w radiu i zasilanie podpialem pod 12V do pinu w kostce zasilajacej radio.

Ku mojemu zdziwieniu sygnal sie pogorszyl niz wtedy gdy mialem taka instalacje bez podpiecia 12v. Jest to dla mnie niezrozumiale. Wczesniej w rcd300 sygnal byl bardzo dobry. Obecnie gdy podpialem 12V pod separator to czasami szumi nawet na rmfie. Czy to istotne skad pobralem te 12v?

Jakies rady?

 

 

Dodam ze z kostki w aucie wychodzi mi 2x napiecie 12V podejrzewam ze jedno to acc a drugie to battery? Wpialem w acc. Moze powinienem z drugiego pinu te 12v pociagnac? Z radia nie mam przewodu zwrotnego remote z 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio teraz wstawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzył ktoś napięcie takiego separatora?

2 lata temu zmieniłem radio i dołożyłem separator. Wszystko było ok, aż usłyszałem, że niektóre stacje szumią poza miastem. Wyciągnąłem separator żeby zmierzyć czy daje napięcie. Podpiąłem probówkę 12V i lekko żarzy. Sprawdziłem więc miernikiem i jest 12.5V. Zdziwiło mnie to więc podpiąłem próbówkę z miernikiem i napięcie spadło do 8V.

Wychodzi z tego, że podając obciążenie jakim jest malutka żarówka napięcie leci mocno w dół. Podejrzewam, że to samo się dzieje gdy podpinamy pod wzmacniacz.

Kupiłem nowy separator, ale na nim jeszcze gorzej z odbiorem. Sprawdziłem napięcie i na nim przy podpiętej próbówce leci ono do 5V

 

Mógłby ktoś sprawdzić napięcie pod obciążeniem na sprawnym separatorze czy moje podejrzenia są prawdziwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, B6, rns510.

Pol roku temu w menu serwisowym mialem ant1 on i ant2 on. Teraz odbior sie pogorszyl i sprawdzilem i mam ant1 off, ant2 on. Co sie moglo stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich. Mam prośbę chodzi o punkt 4 (NIE ZAKREŚLONE NA CZERWONO) widoczny na rysunku ATTACH=CONFIG]152383[/ATTACH]

Czy wie ktoś z was gdzie tego połączenia szukać (tunel środkowy rozbierać, zaślepka na boku deki rozdzielczej). muszę sprawdzić te połączenie.

antena passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiem ci szczerze że mnie zaciekawiłeś tym schematem bo też się borykam z zanikiem, antene wymieniłem, środkowy tunel robierałem nie raz ale nie natrafiłem tam na przewód antenowy. Zawsze myślałem że jest tylko 1 przewód od anteny idący bezpośrednio do radia

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to nie czekając sam się za to wziąłem. Pisze może się komuś przyda. Aby dostać się do połączenia oznaczonego nr 4 na rysunku trzeba rozebrać tunel środkowy w części gdzie jest popielniczka. Po zdjęciu tunelu pod wykładziną od strony kierowcy na wysokości popielniczki wciśnięty jest przewód antenowy w piankowej otulinie, analogicznie jak w podsufitce przy antenie. Tę końcówkę która idzie do radia możemy wymienić (nie trzeba wymieniać całości). Na allegro znalazłem jako adapter antenowy raku 2 (zakończony wtykiem antenowym). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale co? Miałeś tam zerwane polączenie czy co? Czy tak w ciemno dla przykładu to zrobiłeś i zasięg wrócił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze nie naprawiłem tego. Wpisałem jak by ktoś potrzebował się do tego dostać. Muszę zamówić nową tą końcówkę. Bo z tego co sprawdzałem gdzieś przy wtyczce jest kabel przełamany u mnie. A jest już zbyt krótki do obrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dłuższego czasu i u mnie radio odbiera bardzo słabo :/ W Warszawie najlepiej Radio zet ale też daleko do ideału.

Czy mozliwe jest że separator który mam założony się zepsuł? Mam również wrażenie że nie ma znaczenia czy przykręcony jest bat, odbiór chyba tak samo słaby.

Radio mam MDF a jak kupiłem auto było MCD, czy takie było od nowości nie wiem ale raczej nie bo na tym MCD był napisany kod markerem.

Od czego waszym zdaniem zacząć sprawdzanie?

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku probach separatorem i dokladaniem drugiej anteny zewnetrznej rozwiazalem w koncu problem slabego odbioru radia. Wystarczylo zmienic ladowarke do telefonu na taka co nie sieje po radiu....tyle kombinowania a to taka glupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś naszedł szczęśliwy dzień i przyszedł separator!

Szczęśliwy wyjmuję radio Alpha w B4 a tu moim oczodołom ukazuje się taki widok. Jak rozumiem ten okleiony taśmą to nie oryginał? Czy tak powinno być? ?

 

 

Podepne pod oba, sprawdzę jak odbiera na obu, ale zaciekawiło mnie to ?eb806f63d0d2d7401cbb5416d3d63424.jpg943431ac7971b9c4d34dcc6fdd7468d2.jpg

 

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem antenę ze wzmacniaczem do tego separator i dalej bardzo słabo ściąga fale. Nie mam pojęcia czemu tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje ci kabel sygnalowy lub zasilajacy wzmacniacz. Jesli nie to, to moze tak jak u mnie jakis sprzet Ci sieje po radiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności