Skocz do zawartości
Gość paweł17

W dwodzie 96r a z numerów 90r (składak)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł17

Witam .

Jestem tu poraz pierwszy i mam pytanko co do roku produkcji a daty pierwszej rejestracji , a kąkretnie kupiłem passat z 90r składak , a po przerejestrowaniu w dowodzie jest data produkjci 1996r.Naczym to polega? Czytałem też taki przypadek w golfie i koleś jeżdzi golfem III a tokumenty ma ze starszego modelu II, czy to jest legalne?Przecież numery z nadwozia nie zgadzają się z datą produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jak masz składaka, to jako datę produkcji jest w dowód wbita bodajże data badania technicznego po poskładaniu go do kupy w kraju.

Zapewne jak byś poszperał w papierach to znalazł byś ślady prowadzące do daty produkcji karoserii i tam byś zapewne znalazł podany przez Ciebie 1990 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paweł17

W dowodzie jest 1996r. to w tym go złożyli.A z numeru w budzie wychodzi mi 90r, tylko żę B3 1988-1994. To jak bym przyprowadził sobie B4 to misiaczki by się zorjętowali ze jest co mieszane, no bo przecież w dowodzie jest 96r

 

 

mam tu wykaz co oznaczają te literki z numeru:

 

 

 

 

1. ŚWIATOWY ZNAK PRODUCENTA

W V W - VW AG samochody osobowe, Caddy

W V 2 - VW AG - transportery typ 2, typ 2 syncro i LT

1 V W - Volkswagen of America - samochody osobowe

3 V W - Volkswagen de Mexico (Golf dla USA)

W V 1 - VW AG transportery (skrzyniowe i furgony dla USA i Kanady

2. STAŁE ZNAKI WYPEŁNIAJĄCE

(z wyjątkiem USA i Kanady)

 

3. OZNACZENIE MODELU

86 - Polo, do 1987

80 - Polo Classic/Coupe, do 1990

80 - Polo od 1990 do 1994

6N - Polo, od 1995

6K - Polo Classic/Variant

16/17 - Golf I/Jetta I

15 - Golf I Cabrio

19 - Golf II, od 1983 do 1989

1G - Golf II, od 1989 do 1991

1H - Golf III/Golf Variant

1E - Golf III Cabrio

1 J - Golf IV, od 1997

16 - Jetta II, od 1984 do 1989

1G - Jetta II, od 1989 do 1991

1H - Vento

32 - Passat limuzyna, od 1981 do 1988

33 - Passat Variant, od 1981 do 1988

31 - Passat, od 1988

3A - Passat, od 1994

3B - Passat, od 1997

53 - Scirocco

50 - Corrado

7M - Sharan

70 - Caravelle

 

4. ROK PRODUKCJI

A - 1980;

B - 1981;

C - 1982;

D - 1983;

E - 1984;

F - 1985;

G - 1986;

H - 1987;

J - 1988;

K - 1989;

L - 1990;

M - 1991;

N - 1992;

P - 1993;

R - 1994;

S - 1995;

T - 1996;

V - 1997;

W - 1998;

X - 1999;

Y - 2000;

1 - 2001;

2 - 2002.

 

5. ZAKŁAD PRODUKCYJNY

A - Ingolstadt/Niemcy

B - Bruksela/Belgia

C - CCM/Tajpej

D - Barcelona/Hiszpania

E - Emden/Niemcy

G - Styr Daimler Puch, Graz/Austria

H - Hannover/Niemcy

K - Osnabrueck/Niemcy

M - Puebla/Meksyk

N - Neckarslum/Niemcy

P - Mosel/Niemcy

R - Martorell/Hiszpania

S - Salzgitter/Niemcy

T - Sarajewo/Bośnia i Hercegowina

V - Westmoreland/USA

V - Portugalia MPV (VW/Ford)

W - Wolfsburg/Niemcy

Y - Barcelona, Pampeluna/Hiszpania - do roku modelowego 1991; Pampeluna / Hiszpania - od roku modelowego 1992

Z - Zuffenhausen/Niemcy

 

9 - Taro/Japonia

 

6. BIEŻĄCY NUMER PRODUKCYJNY

bieżący numer produkcyjny; w każdym roku modelowym zaczyna się od 000001

 

Miałem jeszcze do tego zdięcie, ale gdzieś mi się zapodziało jak znajde to wyśli,mam jeszcze do forda,peugeot,bmw,toyota,daewoo,honda,opel,citroen,seat

Jak ktoś potrzebuje to podeśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce był kiedyś taki przepis że samochody sprowadzane w "kawałkach" były obciazone dużo mniejszym cłem. Potem rejestrowano je własnie jako składaki. Ja sam mam w dowodzie że rok produkcji pojazdu to 95 a w żeczywistosci jest to passat z 86 r. Co do przebitki ja bym ci nie radził bo policja dysponuje bardzo prostym urzadzeniem ktore strawdza czy pole numerowe nie bylo przespawywane itp. Jesli by cie przyłapali w takim samochodzie to:

- pojazd jest ci zabierany jako dowód przestepstwa poniewarz istnieje podejrzenie ze mógł byc skradziony.

- do sadu wedruje pozew o nie uregulowanie akcyzy, i co z tym zwiazane solidna kara pienieżna

- jesli nawet odzyskasz taki samochód to bez prawa rejestracji.

Ale decyzja nalezy do ciebie :rotfl: pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł17, hm, a nie masz przypadkiem passata sedan, z niebieskimi diodami i czerownymi/pomaranczowymi fragmentami kabiny? Buda '90, w dowodzie '96, okolice W-wy i silnik 1.8 coś mi mówią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak: w dowodzie rok produkcji 1992 ale już po numerze VIN wychodzi że rok produkcji to 1993... I która data prawdziwa, o co tu chodzi :mur: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam tak: w dowodzie rok produkcji 1992 ale już po numerze VIN wychodzi że rok produkcji to 1993... I która data prawdziwa, o co tu chodzi :mur:

Było milion razy na forum. Masz rocznik modelowy 1993, ale wyprodukowany jeszcze w 1992. Szukajka! :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

W dowodzie rejestracyjnym takiego auta powinna być obowiązkowo adnotacja "składak". Niestety bardzo często zdarza się że tego nie ma, bo ten co przywiózł i składał, za drobny "upominek" miał od pani w urzędzie brak wspomnianego wpisu. Dawało to oczywiste korzyści, auto można było sprzedać frajerowi jako nieskładane, a zatem drożej (ceny skadaków są zawsze niższe). Formalnie bioąc brak tego wpisu jest wadą prawną auta :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam pytanie odnośnie płatności w US. Według nr VIN wychodzi na to ze auto jest z 91r w dowodzie jest wbity składak z 97r. Byłem dzisiaj w US i Pani tam siedząca stwierdziła że podatek wyliczy ze względu na rocznik tutaj 97r i wyskoczył jej b5 a w obecnej chwili b5 w najniższej cenie rynkowej(tak mi ta Pani powiedziała) 9200zl co daje 184zl podatku tłumaczyłem ze to nie jest ten Passat ze to składak ale ta *** Pani stwierdziła ze tak jej wyskoczyło i nic się z tym nie da zrobić.

 

I tu jest pytanie na co mogę się powołać aby stwierdzić prawnie ze to jest z roku 91r.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadzwoń do innego US z takim samym pytaniem i dowiesz się czy pani w okienku ma rację (najlepiej zadzwoń do kilku US), a jeżeli się okaże, że ona nie ma racji to idź znowu i jeżeli odpowiedź będzie ta sama, poproś bezpośrednio o kierownika placówki, przedstaw sytuację i delikatnie poproś o "udupienie" pracownika ;) nauczka się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak rejestrowałem składaka (pasata B3 wg dowodu 94(lub 96) a vin 92) to pani w skarbówce (łódź -widzew) od razu poprosiła o vin i sama odczytała rocznik.

Ale teraz i tak pcc-3 drukuję z netu, wypełniam w domu, podatek 2% wyliczam wg ceny z umowy i formularz wysyłam pocztą.

 

Pani w okienku może stękać, jękać, sapać i prychać ale łaski nie robi formularz przyjąć musi nie ważne jaką kwotę opodatkowania wpiszesz. I teraz to US musi ci udowodnić że samochód jest np wart więcej. Nie może tego robić wg cennika eurotax czy innego tylko musi wynająć rzeczoznawce a ten w większości wypadków kosztuje więcej niż różnica podatku a i tak na pewno by wziął rok z vinu i nawet by stwierdził że składak ma niższą cenę rynkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności