Skocz do zawartości
kzarczyn

Jak działa przełącznik od elektrycznych lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam paska z lewym elektrycznym lusterkiem a prawe jest ustawiane ręcznie.

Przełącznik do regulacji lewego lusterka steruje lusterkiem gdy jest w pozycji poziomej. Da się go jednak obrócić o 90 stopni, jak powinien działać po obróceniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak powinien działać po obróceniu?

 

Powinien ustawiać prawe lusterko :)

 

Mam paska z lewym elektrycznym lusterkiem

 

Nie spotkałem takiej wersji, albo dwa elektryczne albo wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak powinien działać po obróceniu?

Tak samo jak przed przekręceniem tylko że na prawe lusterko, ktoś wcześniej namieszał i masz jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że poprzedni właściciel przerobił bo akurat miał prawe ręcznie ustawiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad też ma jedno elektryczne i jedno ręczne więc myślałem że to norma.

Pytam, bo jak dzisiaj chciałem sprawdzić co robi pokrętło to mi wywaliło dwa bezpieczniki (9 i 14), jeden od ogrzewania tylnej szyby drugi od elektrycznych lusterek. Domyślam się że mam gdzieś zwarcie w prawym lusterku i to dlatego.

Tylko że po spaleniu tych bezpieczników silnik mi zgasł i już nie odpalił, dopóki ich nie wymieniłem.

Ktoś wie jaki związek mają lusterka z silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem ale po rozebraniu lusterka i założeniu kabli na odpowiednie wtyczki problem ustał ( a też muslałem że jedno działa a drugie nie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ma problem z elektrycznymi lusterkami taki ze działały i od wczoraj nie działaja a problem pojawił sie taki ze wczoraj wymontowywałem wkład lusterka z mata i szkłem wo czesniej paliło mi bezpiecznik od podgrzewania szyby tylnej ale zrobiłem to i nie pali bezpiecznika ale po zamontowaniu złozeniu nie działaja lusterka dałem sobie wczoraj spokuj.dzisiaj rano poczytałem troszke na forum ja sprawdzic bezpieczniki wszystkie sa oki bo wyczytałem ze o numerze 16 bezpiecznik jest odpowiedzialny za to prad dochodzi do jostika kolor czarny jest prad 12V dalej wyciagnełem wkład z lusterka prawego i odkreciłem 4 srubki a styłu za 4 kabelki czyli koloru białego odpiał sie i zwierał sie z czarnym ale wpiołem jego ta gdzie był i nic ani lewe ani prawe nie działa jeszcze rozbierałem jostik i tez tam przeczysciłem papierem sciernym i złozyłem i nic tez nie działa.przed wczoraj kupiłem od goscia 2 lusterka podgrzewane elektryczne moje lusterka odłaczyłem o d kostek i jego podpiełem i tez nie działa nawet odłanczałem aku zeby zresetowac kompa tez nie działa juz nie wiem co mam robic czy moge sprawdzic na krutko czy lustereka tego goscia działaja bo moze sprzedał mi szajs jutro mam do niego jechac ma jostick jeszcze do sprzedania.atak sobie mysle moze jest przekaznik zespolony z elektrycznymi lusterkami.prosze o pomoc bo juz niewiem za co sie zabrac a lusterka to nie mam gdzie sprawdzic bo nik z moich znajomych nie ma passata b4 z el.lusterkami a zapomniałem dodac ze pasek ma wszystkie elektryczne szyby i klimatronic szyby przednie działaja.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj sprawdzałem wiazki elektryki czyli wtyczke od joystika czy jest prad na lusterka za pomoca zworki od plusa na wtyczki co sie podłancza lusterka przewody sa całe dochodzi prad do wtyczek jak i z lewej strony jak i z prawej strony co sa montowane lusterka dzwoniłem do klienta co miał ten niby jostick ale jego nie ma wiec nie mam jak dale sprawdzic znalazłem chyba na forum taki temat ale nie moge jego znajsc tylko zapisałem sobie strone gdzie jest zdjecie wtyczek lusterek wiec prosze o autora tego zdjecia lub waszej pomocy jak podłaczyc na krótko lusterka oto link do zdjecia

http://www.fotoload.pl/index.php?id=b26aae10ad269a6534f0003e57b2cb1a817

prosze pomoc przy podłaczeniu.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek sprawdź czy dochodzi prąd czarnym przewodem do dżoja i czy masa dochodzi brązowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Qdlik juz rozgryzłem te schemat co podałem dzisiaj sprawdzałem tak niebieski i czarny od wtyczki jak podłączyłem do akumulatora np niebieski do + a czarny do - to silniczek lusterek poruszenie lusterka na lewo a jak zamienie przewodami to odwrotnie na prawo a jak jeszcze podłacze jeszcze brazowy z niebieskim do plusa a czarny z białym do minusa to lusterko idzie w kierunku gora a jak zamienie biegunami to w dół .dochodzi prad do jostyka w czarnym jest 12V a w brazowym masa to juz sprawdzałem miernikiem i probówka 12V lusterka moje co sa w pasku sa dobre bo silniczki pracuja także lusterka od tego klienta sa dobre tylko maty sa spalone bo nie grzeja sprawdzane.wiec zostaje jostyck ale niewiem co mogło sie jemu stac jak wszystko jest na miejscu.musze kupic drugi ale i tak pojade odrazu paskiem zeby sprawdzic na miejscu.przewody sa sprawne od lusterek.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam problem co miałem z lusterkami to już rozwiązany wymieniłem joystyk przełacznik na używany i działają, pozostaje wymiana mat grzewczych ale moze sobie poradze bo czytałem o tym .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostaje wymiana mat grzewczych

od razu mówię że zamienniki mat nie są tak wydajne jak ori i szybko ulegają zużyciu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności