Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żelowy akumulator jest wydajniejszy i ma o wiele dłuższą żywotność. Dodatkowo zamontowany jest wydajniejszy alternator. W momencie zadziałania systemu START/STOP jedynym źródłem zasilania jest właśnie akumulator. Chodzi tu o dużą liczę cykli rozruchu. A zwykły akumulator traci szybko swoją żywotność. Możliwe, że wcześniejszy właściciel zrezygnował z AGMa i używania syst. SS. zakładając zwykły akumulator.

 

Własnie zauwazyłem że ten akumulator po 2-3 cyklach ss przy odpalaniu słabnie aż zaczyna migać podswietlenie licznika więc chyba wymienie na żelowy , koszt ok 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zauwazyłem że ten akumulator po 2-3 cyklach ss przy odpalaniu słabnie aż zaczyna migać podswietlenie licznika więc chyba wymienie na żelowy , koszt ok 500 zł

 

Ja w swoim nauczyłem się po uruchomieniu silnika wyłączać od razy system SS i mam spokój. Tym bardziej przy niskich tem. gdzie silnik jest zimny ciągłe gaszenie i uruchamianie nie wychodzi mu na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim nauczyłem się po uruchomieniu silnika wyłączać od razy system SS i mam spokój. Tym bardziej przy niskich tem. gdzie silnik jest zimny ciągłe gaszenie i uruchamianie nie wychodzi mu na zdrowie.

 

ja też staram się wyłączać ss ale zauwazylem że nie zawsze to działa,chyba komp robi jakis test aku i jesli jest za slaby to nie działa ss nawet jak silnik jest porządnie rozgrzany a może jest to wina akumulatora .Zastanawiałem się czy nie potrzebna jest jakas adaptacja po wymianie akumulatora i nie wiem czy poprzedni własciciel to robił.wczesniej jak miałem Audi A6 c6 to byla potrzebna taka adaptacja bo dziwnie zapalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a też staram się wyłączać ss ale zauwazylem że nie zawsze to działa,chyba komp robi jakis test aku i jesli jest za slaby to nie działa ss nawet jak silnik jest porządnie rozgrzany a może jest to wina akumulatora

 

Oczywiście masz rację. SS nigdy nie zadziała jeśli jakieś odbiorniki są "słabe" mam tu na myśli akumulator lub np. zimny silnik. Komputer sam analizuje kiedy SS ma zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem zmuszony trzymać pod chmurką, -19 stopni, start z półobrotu. BKP 300 tys przebiegu, aku polroczny, najzwyklejszy, firma ZAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, może nie doczytałem, ale podpowiedzcie, czy w b6 konieczna jest podczas wymiany akumulatora jego adaptacja w sterowniku tak jak np w audi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po tygodniowym postoju nie odpalił ani mój samochód ani żony, a co dziwne odpalił stary Peugeot Partner 1,9D. Pierwsze co zrobiłem to kupiłem 2 akumulatory. Do Passata nabyłem Centra Futura 72Ah.

 

Witam

Chciałbym prosić Cię o poradę dotycząca wyboru nowego akumulatora do Passata B6 2.0 fsi 150 km, otóż aktualnie posiadam Kagera 60Ah 540A i po postoju okolo 5 dni nie dam rady odpalic samochodu mechanik mi powiedział kup jakis lepszy akumulator. Więc zastanawiam się na kupnem nowego tylko jaki wybrać. Celuję w Bosch S4 72ah 680A lub Varta Silver 63A 610A. Chociaż jak byłem w sklepie to mi powiedziano że wystarczy 60Ah bo tak pokazuje katalog a jak kupisz większy to Ci nie bedzie alternator doładowywał. Wyczytałem na forum że ty masz założony do Passata jakiś większy akumulatora z tąd moje pytanie jak CI sie on sprauje i czy polecasz akumulator o większej pojemności niż przewiduje producent do benzyniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oryginalnie w 2.0 tdi cr mam akumulator 61 Ah jeszcze oryginalny 8-letni. Zakładać taki jak jest czy może odczuję różnicę jak będzie np. 72 Ah?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tyg temu wymienialem aku w moim B7 w ASO Plichta w Gdyni.Cena po malym rabacie z robocizna 1250 zl :what Wiedzialem ze tanio nie bedzie ale liczylem raczej w granicach 800 zl a tu lekkie zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow troszku drogo :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg internetu sam akumulator 1223.41zł

Doliczając robotę, faktycznie miałeś jakiś rabat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilol śmiało możesz pakować 77Ah. W B6 wszystkich najmniejszy alternator to chyba 140A. Spokojnie go doładuje.

 

1250zł za aku? Ta jakiś AGM pod grube zawody SPL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką różnice masz na myśli? Bo za bardzo nie rozumiem....

No właśnie nie wiem jaką, ale już gdzieś przeczytałem aby "pakować większy bo to więcej prądu". W sumie po co większa pojemność akumulatora skoro 61 daje sobie spokojnie radę, nawet teraz po ośmiu latach. Może jedynie tylko dlatego że różnica w cenie między 61 a np 72 jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można akumulator kwasowy zamienić na AGM w aucie bez SS? Z tego co czytałem aku agm mają inne napięcie(wyższe) ładowania i trzeba go zakodować w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wymienić, nic sie nie dzieje i nic nie kodujesz bo chyba nawet nie masz gdzie

ja sam przed zimą(listopad chyba) założyłem agm ori mercedesa z rozbitka i przy -20 krecił az miło.

na kwasówce niemal zawsze przy rozruchu gasła mi jedna przednia lampa-xenon, i zawsze sie zastanawiałem dlaczego i że zawsze prawa a nie obie, podobno system najpierw odłacza lampy aby miec wiekszy prąd później inne sterowniki i tak w zimie przy mrozach były zawsze przy odpalaniu swiecące kontrolki ,od poduszki, abs,esp, i coś tam jeszcze. po zmianie na agm'a tej zimy nawet w najwieksze mrozy nic sie dodatkowego przy rozruchu nie zaswieciło i od tamtej pory tez nie przygasł żaden xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz wymienić, nic sie nie dzieje i nic nie kodujesz bo chyba nawet nie masz gdzie

 

A zerknij na:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zerknij na:

 

Co z tego, że zerknie na ten film, jak nie ma tego modułu odpowiedzialnego za szybkie ładowanie ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co z tego, że zerknie na ten film, jak nie ma tego modułu odpowiedzialnego za szybkie ładowanie ?!

Być może w b6 nie ma ale u mnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz alternator na LIN'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności