Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów,

szukałem na forum i w instrukcji ale nic ...

Tydzień temu - 20 stopni i nie odpaliłem..., auto stało 3 dni.

Auto ma 2,5 roku i 80 kkm- czy to normalne?

Odpaliłem "na krótko" kabelkami z drugiego auta.

W instrukcji nic na temat takiego rozruchu ani ładowania niema, a właściwie jest:

1. nie ładować samemu tylko w serwisie bo jest ładowany niższym napięciem.

2. nie ładować zamarzniętego akumulatora ( i jest napisane, że już w temperaturze 0,0 stopni może być zamarznięty i żeby wymienić na nowy w takiej sytuacji...

3. kontrolować stan napełnienia elektrolitem ( oczko nie może być żółte ani transparentne).

4. o odpalaniu kabelkami jest jakieś zdanie ale w innym kontekście coś żeby nie przez zapalniczkę itp.

 

i tu mam pytania:

1. czy można to autko "na krótko" odpalać ( bo wiem , że niektórych nie wolno), nic się nie stało ale kto wie czy następnym razem...

2. jak to jest z tym ładowaniem i jakie jest to napięcie - pewnie da się kupić taki prostownik i sobie takie ustawić.

3. jak już sobie skontroluję stan elektrolitu i będzie za mało to mam dolać? czy wymienić? Jak dolać to w jaki sposób to kontrolować?

4. czy można ładować akumulator z zapiętymi klemami? może głupie pytanie ale niewiem...

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na szekkach można bez problemu , gorzej na holu , ale po 2 latach to bym pomyślał o wymianie AKU , bo jak słaby to w następną zimę to już inne aku nie pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. czy można to autko "na krótko" odpalać ( bo wiem , że niektórych nie wolno), nic się nie stało ale kto wie czy następnym razem...

2. jak to jest z tym ładowaniem i jakie jest to napięcie - pewnie da się kupić taki prostownik i sobie takie ustawić.

3. jak już sobie skontroluję stan elektrolitu i będzie za mało to mam dolać? czy wymienić? Jak dolać to w jaki sposób to kontrolować?

4. czy można ładować akumulator z zapiętymi klemami? może głupie pytanie ale niewiem...

 

Mam to samo, bo aku standardowe nie są rewelacyjne.

Na razie przy ok 0*C jest ok i pali.

 

1. Lepiej unikać, ale jak potrzeba to nie ma wyjścia. Pych czy "samostart" w ogóle nie wchodzi w grę.

2. Nie wiem, ja mam jakiś prostownik Boscha, dosyć przyzwoity, ładowałem całą noc przy ok -15*C i rano i tak nie odpaliłem, tylko kable i auto z dużym aku.

3. Dolewasz wody destylowanej (u mnie weszło ok 0,7 - 0,8 l.)

4. Bezpieczniej jest odpiąć aku, ale jak masz dobry prostownik to powinno być wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też tak miałem ale wymieniłem akumulator na większy tzn. kupilem Centry chyba 72 Ah nie pamiętam wiem tylko że większy już by się tam nie zmieścił. Autko stało 2 dni a temp. u mnie była -23 stopnie i odpalił bez problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pare zasad odnosnie akumulatorow:

1. Jak zostanie calkowicie rozladowany to prakycznie juz wymiana na nowy.

2. Jak dobieramy nowe aku moze byc o wiekszej pojemnosci ele. ( poj elek. to np 74Ah) a nie o wiekszym pradzie ( np 680 A)

3. Jak ladujemy to pradem nie wiekszym niz 10% pojemnosci ( 740Ah - 7,4 A)

4. Akku 12V ladujemy prosownikiem 12 V .

5. Nie ladujemy w temp ujemnych - zaniesc do domku , poczekac do rana , lub wieczora , naladowac .

:o

6. Co sezon nie jest zle naladowac sprawny akku - to wydluzy jego zywot.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobieramy nowe aku moze byc o wiekszej pojemnosci ele. ( poj elek. to np 74Ah) a nie o wiekszym pradzie ( np 680 A)
no tutaj akurat bym sie stanowczo nei zgodzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez. Odwrotnie mozna ;) Bo jak włozysz duzy aku (pojemnosc) to moze byc niedoładowany. Prąd rozruchowy akurat jest dobrą sprawą jesli jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał.Enter i Wazzi mają rację. Liczy się prąd rozruchowy, nie pojemność. Co z tego, że będziesz miał dużą pojemność aku, gdy zakręcisz trzy razy rozrusznikiem i zje Tobie cały prąd, bo alternator nie doładował aku. Oczywiście można zwiększyć również moc alternatora, ale... po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

To jaki polecicie najlepszy aku do b6tdi 2.0 140 km firma +parametry że tak zapytam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał.Enter i Wazzi mają rację

Tak , oczywiscie. Dzieki za zwrocenie uwagi.

 

o jaki polecicie najlepszy aku do b6tdi 2.0 140 km firma +parametry że tak zapytam??

 

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=256&L=15&h=1&presetApplication=&presetManufacturer=&presetModelline=&application=PKW&manufacturer=&modelline=&lang=pl&range=

Tu akurat firma poleca 3 aku do TDI 2.0. Varte silver moge polecic . Ostanio dziala w skodzie tescia - od 3 lat o problemow. Akku kupione w Niemczech ( moze to ma zanaczenie... ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

no i dzięki ;)w razie wu trzeba bedzie Sobie taki sprawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić 77Ah 780A. Tylko waham się czy Varta, Bosch czy Centra.

 

Ostatni jest tańszy ok 100 zł., a wszystkie mają 2 lata gwarancji - domyślam się, że żaden dłużej nie pojeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centre mialem w poprzednim aucie - matki :). 2 razy wymiana i 2 razy z gwarancji:p. To samo za kazdym razem , plytka wewnatrz akku sie odczepila podczas jazdy:D - skutek aku nie daje sie naladowac. Nie wiem co sie stalo z trzecim akku bo auto sprzedalem. Moze od tego czasu sie cos zmienilo w jakosci produkcji.

Bosch tez nie ma za dobrej opini jesli chodzi o akumulatory. Na forach costam czytalem kiedys ,ze potrafia sie wylac - ponoc slabe klejenia.

Teraz tylko Warta, jak padnie mi org. aku z VW tez pewnie bedzie Warta( szczegolnie na polskie -20).

Cena nie jest najwazniejsza, kupujac dobry aku doplacasz za tzw . "pewnosc rozruchu". Nie wiem jak to jest z polskimi Wartami , ale np. tesc, w DE, dostal jakas gwarancje do producenta ,ze w razie wyladowania dzwoni i przyjezdzaja z kablami albo nowym aku. Jak producent daje taka gwarancje to jest pewnien swojej jakosci.

Przyznaje ,ze cena potrafi zniechecic ,ale jak juz idziemy po kosztach to moza znalezc jakiegos bezfirmowca za 200 pln i co 2 lata kupowac nowego...

Takie wyjscie preferuje moj szwagier i tez jest zadowolony :cool:

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centra Futura jest dobra, Bosch S5. Tylko zwróc uwagę czy aku centry ci się zmiesci do puszki. Bosch jest mniejszy a ma tą samą pojemność. Generalnie wszystkie akumulatory w miare markowe (nie chińskie) nie wytrzymują dłuzej niz 5 lat.

 

Ja bym wybrał Bosch S5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie używałem Centre Futurę. przy zakupie dostajesz 2 lata gwarancji oraz 2 assistance. Akumulator ma 3 lata i jest niezawodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w poprzednim aucie używałem Centre Futurę. przy zakupie dostajesz 2 lata gwarancji oraz 2 assistance. Akumulator ma 3 lata i jest niezawodny.

No to faktycznie jak jest z assistance to dobra oferta - 100 pln zostaje na paliwko :)

 

Wlasnie porownywalem ceny z allegro i z niemieckich serwisow np.

Warta Silver 77Ah 780A w Polsce to jakies 400 pln w Niemczech w przeliczeniu jakies 600.

Waszym zdaniem to tylko koszta pracy , czy jakos na polski rynek tez jest inna ?

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

brakuje mi ciągle informacji na temat ładowania niższym napięciem. W instrukcji jest to napisane wyraźnie. Wiecie może jakim?

Wg mnie ( i fizyki chyba) niższe napięcie to większy prąd...

wiecie może jakie napięcie ładowania idzie z alternatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie zalezy od obrotów. Nie wiem jak w passacie, ale w cięzarówkach jak dasz gazu to napięcie gwałtownie podskakuje (napięcie podawane na aku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

po co jest drugi akumulator w bagażniku w combi b6

 

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2gi aku jest od solar dachu. Napędza on dodatkowy wentylator chłodzący wnętrze w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności