Skocz do zawartości
doktort

Zawór EGR - dziwne dzwieki....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. MAm Passata 1,9tdi 131PS 2003' i od pewnego czasu zawór EGR wydaje dziwne dzwieki, cos jakby.... wlasnie... cos dziwnego.Prosze o informacje czy to wazny element (gosc w serwisie Skody powiedzial mi , ze to w kit jest i mam zrobic glosniej radio jak mi to przeszkadza) - oczywiscie nie slychac tego w srodku a na zewnatrz przy pracujacym silniku tez trzeba sie wsluchac...... Znalazlem na forum instr. czyszczenia tego dzyndzla lecz czy to wystarczy....? Pozdrawiam doktorT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść to będziesz wiedział,bo jak u mnie ciekł to nawet niewiedziałem a żeby jakieś odgłosy wychodziły,może to nie EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabloo

Mam paska z 2002 roku ostatnio pojawiły się dziwne odgłosy w zaworze EGR podobne do "kwakania".Mechanik wyczyścił go i twierdził że będzie ok i było ale przez tydzień i odgłosy pojawiły się ponownie.Komputer nie wyświetla żadnych błędów.Mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek jeśli tak to jak temu zaradził?Wymienić EGR na nowy?Zaślepić?Pomóżcie:6:56:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez było słychac dość głośne (fukanie?) wyczyściłem egr i pomogło...na 3dni.Znowu go słychać tyle,że jest ciszej niż poprzednio.A w aso tak samo gość machnął ręką i powiedział coby to olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabloo

no bądź tu mądry co z tym zrobić

zaślepisz go czy wymienisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatruch

ja mam tez taki problem

u mnie EGR "kwacze", i ja sie szykuje do wymiany. EGR nie puszcza mi ani kropelki oleju.

tylko ze mi auto przy okazji jeszcze chwilami przerywa. i od nikogo ni emoge sie dowiedziec czy to jest przyczyna EGRu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabloo

Ja mam identycznie i to jest wina egr-a radzili mi żebym go zaślepił i tak zrobie a później wymiana koszt ok 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt ok 700 zł.

 

tyle to kosztował rok temu kolego - teraz koło 450-500 zł, a jakbyście poczytali uważnie forum to wiedzielibyście że EGR w PD-ekach sie nie zaślepia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakbyście poczytali uważnie forum to wiedzielibyście że EGR w PD-ekach sie nie zaślepia ;)

 

kurcze chetnie poczytam o tym że się nie zaślepia więc jak można to poproszę o wiarygodne źródło bo ja mogę podac swoje że śmiało można www.tune-up.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez kwakał,zaślepiłem i latam juz roczek tylko ,że wyskakuje kontrolka kontroli spalin taki silniczek choc czasami znika ale komputer co jakiś czas mierzy i znowu wywala błąd.Teraz nie kwacze , jest tyulko delikatna przerwa pracy zaraz po odpaleniu na zimnym a potem pracuje równiutko-jednak myslę że szwankuje cały układ podcisnieniowy a nie tylko EGR,to samo podciśnienie kieruje praca turbiny przez N75 i inne.Tak mi się nasówa podejrzejnie ,że kwaczący EGR jest pierwszym objawem zaburzeń pracy układu podciśnienia.EGR uszkodzony bardzo ciężko chodzi-tłoczek jest bardzo ciężko odciągnąć-więc w tym miejscu słychaćobjaw nietrzymania tłocznka w postaci kwak-kwak.Podciśnienie może gdzieś "uciekać".Ale jak Ci paląca kontrolka nie przeszkadza zaślepiaj i jeździj-to podobnie jak z katalizatorami-ekologia czy twoja kieszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatruch

ja bym na waszym miejscu nie kombinowal. I lepiej kupic nowy zawor EGR. Ja wlasnie tak robie. jesli jest uszkodzony zawor EGR Turbina nie jest wykorzystywana w 100%. i przy niskich obrotach auto jest mulowate.

PRZECZYTAJCIE TO UWAZNIE.

 

to co pisza na forum o tym ze EGR to tylko "ekologia" to jest to calkowita bzdura. To jest nie prawda!! zapsoly EGR na wplyw na prace silnika.

 

Ja wymieniam EGR. Wroclaw, Jelenia Góra, Warszawa - cena ok 700zl

Czestochowa 500-600zl od reki. Moge podac numery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabloo

Czytam te wszystkie wypowiedzi na temat zaślepiania egr-a w PD-kach i jestem głupszy niż byłem.Jeśli jest ktoś kto ma taki sam model passata jak ja i taki sam problem z "kaczącym" egr i zaślepiał to dziadostwo to proszę o rade.Czy zaślepiać w PD-ku czy wymieniać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się naczytałem również bo w tamtym roku zaczął mi cieknąć i ja postanowiłem wymienić(wtedy koszt był 750 zł teraz koło 500zł) i oczywiście przy wymianie wyczyściłem całe doloty bo było tej mazi trochę. Co do zaślepiania w Pd-kach chodzą słuchy że tego się nie robi - parę osób tak twierdzi w tym HHA, są koledzy którzy maja w naszych silnikach zaślepiony i coś pisali ze jakieś kontrolki co jakiś czas im sie zapalają. Tyle wiem decyzja należy do ciebie ale ja bym wymienił a nie zaślepiał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabloo

Dzięki serdeczne za radę:)Tak się zastanawiam i chyba faktycznie wymienię i będę miał święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość litany

witam

 

doslownie wczoraj zauwazylem slady oleju na podjezdzie, w okolicy egr wszedzie rozpylony olej, pryska sobie z tych dwoch dziurek. zdecydowalem ze kupie te dwie uszczelki i oring, sam przeczyszcze egr, i zobaczymy co bedzie dalej. napewno nie bede zatykal zadnych wezykow lub dziurek (w koncu po to sa, aby prawidlowo funkconowalo) zastanawiam sie tylko czy nie ograniczyc egr programowo

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia

Witam panowie.Jak zauważyliście jestem kobietą i szczęśliwą posiadaczką fajnego czarnego "paska"(do czasu szczęśliwą).Kupiłam go jakiś miesiąc temu oczywiście z pomocą fachowca i było wszystko ok do póki spod maski zaczął się wydobywać dziwny dźwięk typu "kwakanie".Pojechałam do mechanika, który stwierdził, że to zawór egr i zdecydował się go wyczyścić (koszt 150zł bo podobno dużo roboty-w końcu kobieta każdy kit jest dobry).No i wyczyścił.Szczęśliwa wróciłam do domku,ale po jakiś kilku dniach jak wróciłam z dalszej trasy znowu "kwacze" jade do faceta twierdzi,że pozostaje tylko wymiana (koszt 5 stów) i teraz moje pytanie bo naczytałam się trochę i nie wiem co robić czy wymienić czy zaślepić bo z tego co wyczytałam zdania są podzielone.Jedni twierdzą że w PD-kach absolutnie nie inni że tak.Panowie pomóżcie kobiecie bo już nie mam sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedni twierdzą że w PD-kach absolutnie nie inni że tak.Panowie pomóżcie kobiecie bo już nie mam sił.

 

ja mam u siebie zaślepiony prawie rok i nic się nie dzieje, poza tym, że zawór się "poci" ale zachowywał się tak przed zaślepieniem

po za tym nie widzę, żadnej różnicy po zaślepieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia
ja mam u siebie zaślepiony prawie rok i nic się nie dzieje, poza tym, że zawór się "poci" ale zachowywał się tak przed zaślepieniem

po za tym nie widzę, żadnej różnicy po zaślepieniu

 

Mam jeszcze jedno pytanko czy jak dam go zaślepić to komputer będzie mi pokazywał jakiś błąd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanko czy jak dam go zaślepić to komputer będzie mi pokazywał jakiś błąd??

 

może ale nie musi, ci co maja zaślepiony pisali ze co jakis czas im tam wywala pisałem o tym 3 posty wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia

Dzięki koledzy.Teraz muszę jeszcze poszukać dobrego fachowca który mi to zrobi bo temu u którego czyściłam to pożal się Boże.A swoją drogą jak już widzą kobitkę to taki kit wciskają, że szok dlatego zapisałam się na to forum żeby mieć chociaż odrobinę pojęcia na temat swojego auta.Jak już się z tym uporam to na pewno napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności