Skocz do zawartości
pawcio1987

Problem z przełącznikiem podgrzewania szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Ostatnio poszła mi żarówka w przełaczniku od podgrzewania szyby,wszystko było pięknie bo żarówke wymieniłem tylko wyleciała z przełacznika mi taka maluteńka spreżynka:(ona jest odpowiedzalna za właczanie i wyłaczanie ogrzewania szyby.Teraz mogę sobie klikać i klikać przełacznikiem a szyba cały czas się grzeje.Jedynym wyłaczeniem ogrzewania jest wypięcie przełacznika z kostki:(.Pomóżcie gdzie ta spreżynka powinna iść gdzie ja wsadzić zeby to działało znów.Pasio B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kolego tez tak mialem:( i przlacznik poszedl na smietnik;/ nie potrafilem tego sam zrobic;/ po nim mialem 2 nowe zamienniki i gora miesiac chodzily... takie za 20 zl w motoryzacyjnym kupowalem;/ teraz kupilem uzywke oryginal lecz nie swieci w nim ta pomaranczowa lampka jak sie wlaczy ogrzewanie no ale przynajmniej dziala:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki kolego moze cos zrobie z nim przez swieta.Wesołych Świat zycze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie gdzie ta spreżynka powinna iść gdzie ja wsadzić zeby to działało

Witam sprawa nie jest łatwa, mi tez ta sprężynka wyleciała i złożylem jakoś ale włącznik był ciągle na ON, rozebrałem jeszcze raz.... złożyłem dobrze, ta sprężynka ma iść na taki "cypelek" co jest w przełączniku co się "buja" i dociska bądź nie blaszkę włącznika, i ma wejść w jedną z dziurek w "pokrywie" plastika ta co ją w aucie palcem naciskasz ;) myślę że rozumisz o jakie elementy mi chodzi, sprawa jest o tyle delikatna, że trzeba to skladać na odwrót, nie możesz sprężynki wsadzić do dziurki i wlacznik zamknac, tylko musi to być na tym cypelku, nie jest łatwo ale sie da. sprawa polega na tym że jak obrócimy wlacznik(ten co sie kostke wpina) to te "wahadełko" z cypelkiem się przechyla w druga strone i wlacznik caly czas jest na ON :/:P w każdym bądź razie da się trzeba próbować próbować próbować ;) jeśli pomogłem na tyle że udało Ci się go zrobić to daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego naprawilem stawiajac przelacznik w pozycji pionowej zalozylem sprezynke na ten dzyndzelek i powoli nasuwalem druga czesc obudowy by zaskoczylo,i udalo sie dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że mogłem pomóc ;) szerokości z na nowo działającym włącznikiem ogrzewania tylnej szyby :) pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomi555

Ja u siebie mam trochę inny problem z tym włącznikiem - jak go wciśne, to nie odbija - i żeby go wyłączyć trzeba wyjąć ten plastik obok i pociągnać włącznik...

 

Rozebrałem go - przesmarowałem i wszystko chodzi ładnie - ale po założeniu i tak się blokuje - tak jak by go coś przyciskało ( ramka radia albo plastik od panala nawiewu ) ? Jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu, tylko że u mnie jest trochę inny problem, u mnie też sprężynka wyleciała ale jak guzik był wciśnięty to ogrzewanie działało, wziąłęm czymś go "przytrzasnąłem" tak aby cały czas był wciśnięty no i pewnego dnia po pracy przyjeżdżam do domu patrzę a tu ogrzewanie nie działa, guzik wciśnięty, myślałem że się zepsuł albo te światełko w nim nie świeci ale się okazało że wcale nie grzeje, popukałem trochę w przekaźniki i zadziałało, szyba miała już podgrzewanie, ale długo to nie podziałało bo następnego dnia znów nie działało i ta sama metoda nie pomogła. Jakieś pomysły na naprawę? Czy jest jakiś oddzielny przekaźnik na to? Bezpieczniki są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpinam się do tematu, tylko że u mnie jest trochę inny problem, u mnie też sprężynka wyleciała ale jak guzik był wciśnięty to ogrzewanie działało, wziąłęm czymś go "przytrzasnąłem" tak aby cały czas był wciśnięty no i pewnego dnia po pracy przyjeżdżam do domu patrzę a tu ogrzewanie nie działa, guzik wciśnięty, myślałem że się zepsuł albo te światełko w nim nie świeci ale się okazało że wcale nie grzeje, popukałem trochę w przekaźniki i zadziałało, szyba miała już podgrzewanie, ale długo to nie podziałało bo następnego dnia znów nie działało i ta sama metoda nie pomogła. Jakieś pomysły na naprawę? Czy jest jakiś oddzielny przekaźnik na to? Bezpieczniki są w porządku.
przepaliłeś ogrzewanie które jest na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spirale na szybie? jeżeli tak to pewnie trzeba będzie szybe mieniać :/ cholera jeszcze tego brakowało :( I tak jedna szyba wymieniona po raz 2-gi

Edytowane przez dancioo1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spirale na szybie?

wciśnij sobie ten przełącznik, i weź żaróweczką sprawdź przy szybie na tych konektorkach czy masz 12V weź taką z postojówki co ma 5W około, między jeden konektorek a drugi po przeciwnej stronie, jak zaświeci to jest spalona spirala, jak nie będzie świecić to sprawdź na przewodach przy przełączniku czy jest 12V na wejściu i na wyjściu po załączeniu, jak nie ma ani tu ani tu to gdzieś wcześniej masz coś spalone, do podgrzewania tylnej szyby nie ma przekaźnika ;) wszystko idzie przez włącznik na pulpicie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to myślę że jest chyba coś na przewodach, bo jak poruszałem kablami w skrzynce to działało, widać może coś nie styka, spirale wydają się być ok ale sprawdzę jeszcze z tą żarówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zarowka to tropche moze byc lipa, wez najprostrzy miernik i sprawdz .

mi natomiast nie grzerje ta pierwsza spirala, jest przerwana jutro ide do sklepu pytac o srodki jakies zeby to naprawic .

 

Ps.

czy u Was jak wlaczacie ogrzewanie tylniej szyby to tez Wam troche swiatla przygasają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z zarowka to tropche moze byc lipa, wez najprostrzy miernik i sprawdz .

mi natomiast nie grzerje ta pierwsza spirala, jest przerwana jutro ide do sklepu pytac o srodki jakies zeby to naprawic .

 

Ps.

czy u Was jak wlaczacie ogrzewanie tylniej szyby to tez Wam troche swiatla przygasają ?

Ps.

czy u Was jak wlaczacie ogrzewanie tylniej szyby to tez Wam troche swiatla przygasają ?

to oznacza ze masz albo gdzieś zwarcie tych wiązek albo słaby aku bo ogrzewanie szyby trochę prądu bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dziwne zauważyłem dziś jedno zjawisko w tym ogrzewaniu nie wiem czy to od słońca czy coś innego wsiadam do samochodu patrze w lusterko i widzę że przy paru spiralach szyba jest w pewnym stopniu odmrożona, pojawiły się takie "czyste paski" ale dalej nic nie szło nie wiem co jest grane, czyżby się samo z siebie załączyło na chwilę i przestało działać?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam malutki problem w passacie mojego brata 19tdi 110km afn cały czas swieci sie przełacznik od ogrzewania tylniej szyby i informuje ze jest ono właczone nawet jesli kluczyków nie ma w stacyjce nie sposób tego wyłaczyc sprawdzałem przełacznik jest ok! do tego lusterka równiez cały czes sa nagrzane a co za tym idzie bateria mu pada w dosłownie chwile ! znalazłem modół komfortu ale to tez nic nie daje modół jest równiez ok! CO MOZE BYC GRANE >>? BARDZO PROSZE O POMOC -- I dziekuje za wszystnie nawet drobne sugestie .

POZDRAWIAM

Marcin o żarówke wymienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i **** :639: Nie dochodzi nawet prąd do włącznika. Bezpieczniki sprawdzałem, są w porządku. Nie wiem co jest. Przyjdzie wiosna to będę się powoli już zajmował samochodem, naprawiał duperele różne w miarę mojego budżetu. Narazie dam sobie z tym spokój. I tak powstał kolejny problem bo zaczął ciężko palić po tych mrozach pomimo iż wymieniłem świece. Ale to już inna bajka nie będe robić off topu.

Edytowane przez dancioo1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności