Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem sie dowiedziec jak podciagnac sprzeglo aby wyzej bralo (zaczyna slizgac) w passacie b6 rok 2006 musze cos przy silniku krecic czy zrobione jest to na jakies zapadki..?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sprzęgło zaczyna ślizgać to nie jest to przyczyna złej regulacji tylko zużycia tarczy sprzęgłowej.

z tego co sie oreintuje jest tam sprzeglo hydrauliczne, wiec jedyne co to mozna ja przy pompie odpowietrzyc...

 

lub do wymiany mozesz miec wysprzeglik....

 

//wszystkie w/w czesci mam nowe do sprzedania, jak cos to PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas przyspieszania bieg 4 prędkość 90 kb podczas mocnego przyspieszenia obroty rosną a samochód nie przyspiesza. Co może być przyczyną ? Auto to pasa b6 2.0 tdi

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kończy ci się sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, u mnie na czwartym biegu podczas przyspieszania delikatnie buja na boki autem, jak puszcze gaz ustaje jakby kolo bylo jakies niewywazone a sa oba, ktos moze podpowiedziec co moze byc przyczyna bo szykam w aucie i szukam i nikt nic nie wie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przeguby wewnętrzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie o docisk sprzęgła. jak czasem przy szybkiej zmianie biegów nie wskoczy mi big i zaskrzeczy lub czasem ciężko 1 wchodzi czy to wina docisku? czas na wymiane sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź przeguby wewnętrzne

Dlaczego tak uważasz ze to przegub ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jakiej firmy sprzęgła szły na pierwszy montaż ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk, Sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luk, Sachs

 

Pewnie zacznie się delikatna sprzeczka ale podobno Sasch nie zawsze podchodzi hmmmm dzwoniąc do Inter Team gościu sam zasugerował aby wziąć LUK bo Sascha mieli parę uznanych reklamacji. Myślałem ze moze chce mi wcisnąć tylko to co im zalega na magazynie ale ,potwierdził to też jeden mechanik a i na forum była o tym dyskusja.

 

No ale cypis876 nie mówi ze bedzie wymieniał tylko co było na pierwszy montaż więc odpowiedź uzyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zacznie się delikatna sprzeczka ale podobno Sasch nie zawsze podchodzi hmmmm dzwoniąc do Inter Team gościu sam zasugerował aby wziąć LUK bo Sascha mieli parę uznanych reklamacji. Myślałem ze moze chce mi wcisnąć tylko to co im zalega na magazynie ale ,potwierdził to też jeden mechanik a i na forum była o tym dyskusja.

 

No ale cypis876 nie mówi ze bedzie wymieniał tylko co było na pierwszy montaż więc odpowiedź uzyskał.

 

Tylko do montażu zestawu LUK'a potrzebny jest specjalny "przyrząd //klucz" do montażu a nie każdy go posiada, ale też polecam bardziej LUK'a , SACHS będzie pasował ale potrafi lekko tłuc jak się wciśnie sprzęgło po niewielkim przebiegu 40-50 tys ... spotkałem się już z kilkoma takimi przypadkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrafi to i bez przyrządu zamontuje. Ale jeśli źle to zrobi za pierwszym razem to bez przyrządu się już wtedy nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zacznie się delikatna sprzeczka ale podobno Sasch nie zawsze podchodzi hmmmm dzwoniąc do Inter Team gościu sam zasugerował aby wziąć LUK bo Sascha mieli parę uznanych reklamacji. Myślałem ze moze chce mi wcisnąć tylko to co im zalega na magazynie ale ,potwierdził to też jeden mechanik a i na forum była o tym dyskusja.

 

No ale cypis876 nie mówi ze bedzie wymieniał tylko co było na pierwszy montaż więc odpowiedź uzyskał.

 

 

Szykuje się do wymiany, bo po trochu już odmawia posłuszeństwa tzn. jak pojadę w trasę po 150 km potrafi zacząć szarpać przy każdym ruszaniu, do tego bardzo pedał twardnieje. Po mieście jest ok problem się zaczyna w trasie, pewnie gdzieś się przegrzewa i stąd takie zachowanie. Auto niby ma 159 tyś potwierdzone w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szykuje się do wymiany, bo po trochu już odmawia posłuszeństwa tzn. jak pojadę w trasę po 150 km potrafi zacząć szarpać przy każdym ruszaniu, do tego bardzo pedał twardnieje. Po mieście jest ok problem się zaczyna w trasie, pewnie gdzieś się przegrzewa i stąd takie zachowanie. Auto niby ma 159 tyś potwierdzone w ASO.

 

A tak na prawdę może mieć dwa razy tyle wystarczy , że :

 

robi jedną wymianę oleju w ASO dla wpisu rocznie co niby te 10-15 tys , a tak naprawdę zrobi 40 tys lub nawet więcej tylko resztę wymian poza ASO (nawet w stodole lub pod domem ) przebieg cofamy i mamy potwierdzane w ASO nawet :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ma tyle ile ma , miałem wcześniej golf 4 z przebiegiem kupowałem 280k a jak sprzedawałem miał 310k to wiem jak nie wiecej wyglądają części poszczególnych podzespołów przy tym przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy np zużyte sprzęgło ma wpływ na staczanie się auta? Obojętne czy to jest 1 czy 4 wrzucona auto się powoli stopniowo stacza, przepchnąć też da radę na tej 1 czy 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . Mam dziwny objaw sprzęgła a mianowicie przy prędkości 140km/h jest miękkie i lapie przy podłodze a przy predkościach do 120km/h jest ok. Mój mechanik stwierdził ze to dwumasa ma luzy i wpada w drgania i napiera na wysprzeglik zapowietrzajac go czy to możliwe ? dodam ze docisk, tarcza i wysprzęglik był już wymieniony kiedyś a dwumasa nie . Przebieg mam 187000km.

Nie wiem co może być miał ktoś taki objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w moim pasiaku po 300tys. dwumas wraz ze sprzęgłem wołają o wymianę...

Serduszko 2.0TDI CR 110KM CDB ze skrzynią 5-biegową KJF

Ponieważ na wiosnę i tak planuję zmianę na nowy egzemplarz to nie chciałbym dużej kasy w to wkładać.

Zastanawiam się czy kupować nowy zestaw czy jednak szukać używanego dobrego zestawu z demontażu bo ponoć to lepsze wyjście od regeneracji?

A jeśli nowy zestawik to czy taki Sachs wystarczy i gdzie kupować najlepiej bo ponoć teraz same podróby na rynku...

Oczywiście potem dojdzie problem z wyborem konkretnego modelu bo idzie się pogubić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności