Skocz do zawartości
marianek59tm

Rozrusznik czy akumulator???

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem objawia się tak rano po prostu nie ma siły okręcić muszę pchać jak już jadę to przejadę ze 2 km i już normalnie pali.Ale po 2-3 godz. postoju znowu to samo muszę pchać.Dodam że rozrusznik jakoś dziwnie żerzoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem objawia się tak rano po prostu nie ma siły okręcić muszę pchać jak już jadę to przejadę ze 2 km i już normalnie pali.Ale po 2-3 godz. postoju znowu to samo muszę pchać.Dodam że rozrusznik jakoś dziwnie żerzoli.

pożycz w miare nowy i sprawdź, po co od razu kase wykładać na nowy akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle ze tuleje na rozruszniku masz do wymiany jak tak go dziwnie słychac a że rozladowuje to moze byc wina właśnei tego rozrusznika chyba ze aku jest juz do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłącze bo mam taki problem jak rano wsiadam w szczególnoście teraz w te mrozy , to rozrusznik zaczyna kręcic normalnie a za chwile tak jak by tylko sam sobie nie o koło zamachowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja się podłącze bo mam taki problem jak rano wsiadam w szczególnoście teraz w te mrozy , to rozrusznik zaczyna kręcic normalnie a za chwile tak jak by tylko sam sobie nie o koło zamachowe ?

Przeczyść styki na rozruszniku. Są na nim dwa kable, gruby przykręcany odpowiada za kręcenie rozrusznika, cienki za wysuniecie zębatki do przodu tak aby zębatka poruszała koło zamachowe.

U ciebie wygląda tak jakby właśnie na tym cienkim ginęło napięcie i zębatka się cofała podczas kręcenia rozrusznikiem. Może to być właśnie wina kiepskiego styku lub "cewki"/"elektromagnesu"(nie wiem jak się to nazywa to coś co jest przykręcone od góry do rozrusznika)

Aby sprawdzić czy to instalacja czy rozrusznik wsuń razem ze wtyczką (od cienkiego kabelka) kabelek i podłącz to niego żaróweczkę z "-". Jeżeli to wina instalacji to podczas tego "wyskakiwania" żaróweczka będzie gasnąć. Jeżeli nie będzie gasnąć no to baw się wtedy rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem inny akumulator i to samo nie ma siły okręcić tylko rzenżoli.

 

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

 

Przyczyna już znana.Po rozebraniu rozrusznika cały reduktor wyleciał w kawałkach:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyna już znana.Po rozebraniu rozrusznika cały reduktor wyleciał w kawałkach

 

a tak bys kupił nowy akumulator i bys miał kolejny wydatek ,lepiej pozyczyc niz kupic do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak bys kupił nowy akumulator i bys miał kolejny wydatek ,lepiej pozyczyc niz kupic do sprawdzenia.

Dokładnie kolego.A kto mi powie czy od golfa2 będzie mi pasował rozrusznik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a może chcesz od 9A? Rozruszniki mają różna moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Mam problem z uruchomieniem samochodu, ciężko kręci, a jak już odpali to świeci się kontrolka esp i abs przez sekundę. Przy odpalaniu napięcie akumulatora spada do 5-6V, napięcie przy włączonym silniku 12.4 V. Siada rozrusznik czy akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zły dział. Po drugie brak wzbudzenia alternatora. To jest pierwsza usterka do wyeliminowania. Potem sprawdzenie połączeń pomiędzy aku, rozrusznikiem i alternatorem, przeczyszczenie styków i najprawdopodobniej regeneracja rozrusznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności