Skocz do zawartości
Dawido89

Mocowanie rozrusznika i inne

Rekomendowane odpowiedzi

1) Witam.Padł mi automat rozrusznika przy wyjmowaniu rozruchola popełniłem niewielki błąd a mianowicie nie podłozylem sobie zadnej nawet drewnianej belki pod silnik...po wyjęciu dolnej śruby rozrusznika całość obsuneła sie gdzieś o kilka mm w dół...wystarczy lewarkiem podnieść lekko silnik zahaczając o łape i nacelować śrube nie? :)

 

2) Automat rozrusznika benzynowego bedzie mi pasował do TD ?

 

3) Jakiej firmy filtr paliwa...?

 

4) Jeśli po odmrożeniu filtra paliwa przez korek upustowy poleciała czerwona maź to znaczy ze auto jeżdziło na opale nie?

 

5) Skąd wziąć kable idące od akusa do rozrusznika(złomy odpadaja a w Chorzowskim sklepie VW nie ma)...automatu...chodzi mi o nowe... ?

 

6)Kupiłem nowy akumulator...czy zapakowanie go w "torbe" zaszkodzi mu czy nie?

 

7) Jaki jest dokładnie "tor" biegnięcia kabla od grzania tylnej szyby i gdzie on jest podłączony w puszce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Witam.Padł mi automat rozrusznika przy wyjmowaniu rozruchola popełniłem niewielki błąd a mianowicie nie podłozylem sobie zadnej nawet drewnianej belki pod silnik...po wyjęciu dolnej śruby rozrusznika całość obsuneła sie gdzieś o kilka mm w dół...wystarczy lewarkiem podnieść lekko silnik zahaczając o łape i nacelować śrube nie?

Nooo.

2) Automat rozrusznika benzynowego bedzie mi pasował do TD ?

To znaczy ? elektromagnes? Powinien być taki sam.

3) Jakiej firmy filtr paliwa...?

Na 100% dobrej :D Na przykład MANN.

5) Skąd wziąć kable idące od akusa do rozrusznika(złomy odpadaja a w Chorzowskim sklepie VW nie ma)...automatu...chodzi mi o nowe... ?

Są takie fajne kable zasilające do wzmacniaczy samochodowych, spokojnie uciągną rozrusznik, wystarczy tylko dobrać odpowiedni przekrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL

ad.1 dzięki uspokoiłes mi niedziele...masz piwo :D

ad.2 chodzi mi o całą te przystawke którą przkręcasz do rozrusznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 raczej to wystarczy

2 to nie róznica czy PB czy ON chyba

3 filtron , mann itp

4 jest taka opcja

5 w sklepie elektrycznym popros o kabel odpowiedniej grubosci albo skocz do jakiegos elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad.2 chodzi mi o całą te przystawke którą przkręcasz do rozrusznika...

Niektóre starsze benzynowe modele passata miały ciut inaczej rozwiązane elektrycznie te elektromagnesy, ale bez przeszkód działały w dieslu. Co do B3 nie pamiętam ale też chyba nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności