Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Ta zawleczka nie chciała trzymać. Musiałem pogłebić ten rowek w krućcu i jakoś tam trzyma.

Taki widok zastałem po dostaniu się do zbiornika

dafota.2.d1p1407865285l.jpg.smWP_20140812_001.jpg&th=2189

 

Zaworek z kruććami (z białego idzie na tylną szybą, a z czarnego na przednią). Gdy odczepiamy go od pompki musimy uważać bo wypadną oringi

dafota.2.5aj1407865284v.jpg.smWP_20140812_005.jpg&th=4689

 

no i szybkozłączka

dafota.2.a9b1407865285k.jpg.smWP_20140812_002.jpg&th=4726

 

Narazie płyn jest to chyba dobrze poskładałem :)

 

Cześć.

 

Czy żeby dostać się do pompki w zbiorniczku trzeba zrzucać przedni zderzak czy można się do niej dostać przez prawe nadkole ?

1,5L płynu, który dołałem dzień wcześniej znalazłem rano na podłodze w garażu. Sryskiwacze lapm działają normalnie a na przednią i tylną szybę nie leci nic... Podejrzewam zsunięty wężyk (szybkozłączka) ale nie uśmiecha mi się ściągać zderzaka, bo pewnie coś spieprzę przy okazji :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby dostęp przez nadkole. Musisz odkręcić mocowanie zderzaka z prawej strony i trochę go odgąć. Najwygodniej by było zrzucić cały, ale jak ci się nie chce to wystarczy tylko prawa strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może schemat jak idzie przewód doprowadzający płyn do tylnej szyby w B7 kombi. Mam przeciek gdzieś i napewno jest wyciek przy podsufitówce, ale chciałbym wiedzieć ile będzie musiało być rozebrane i gdzie szukać - dół czy wszystko idzie sufitem.

Może gdzieś ktoś ma zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk z płynem nie idzie góra do tylnego spryskiwaczy tylko dołem przy prawym progu. Jeśli masz podsufitke mokrą to obstawiam przepuszczajace mocowanie relingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w kombi wężyk przechodzi koło zawiasu do słupka. Jeśli schodzi w dół to się zgadza jest mokre przy podsufitce łączącej się z plastikiem słupka nad częścią lampy tylnej. Czy potem idzie dołem pod siedzenia?

20161120_175557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest mocowanie relingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reling przepuszcza i tyle. Bez zdjęcia podsufitki nie obędzie się. Jednym słowem czeka Cię uszczelnienie relingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciek powstał po używaniu tylnej wycieraczki w której spadło ciśnienie. Zaciek śmierdzi płynem do spryskiwaczy. Materiał na przewodzie od płynu jest mokry. Nie piszcie ze to reling bo u mnie nie padało.

Pytałem o przebieg przewodu z doprowadzeniem płynu.

 

20161120_203101.jpg

 

20161120_203115.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, zapchał mi się jeden spryskiwacz z prawej strony na szybę i bije tylko w jednak kierunku nie domywa szyby i czujnik deszczu wariuje, w lato był przedmuchany przez mechanika ale bez efektu. Czy wystarczy że wymienię samą dyszę (załacznik) i uda się żeby dalej działało podgrzewanie czy muszę kupić cały spryskiwacz z ogrzewaniem. 75a093a84ca3ba12534c26bb22fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej sytuacji zapomniałem napisać co było:

Pęknięty wężyk spryskiwacza przed wejściem w klapę bagażnika. To spowodowało zalanie pidsufitki i po kablach ciekło do zamka i było zwarcie i problemy z alarmem.

Relingi ok - wiec to nietrafione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpisuje się do problemu ze spryskiwaczem przedniej szyby oraz lamp, sprawdzałem bezpiecznik słychać jak przekaźnik działa jaki moze byc jeszcze problem czy ta pompkę można jakoś sprawdzić bez jej wyciągania?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy sie gdzieś nie leje duzy procent awarii to wężyk przy zbiorniczku potrafi spaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbiornik jest pełen;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może zamarzło ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciąganie jest proste. przy otwartej masce ciągniesz spryskiwacz do siebie (w kierunku grilla - A) i jednocześnie próbujesz przeciwną część wypiąć odginając do siebie (do dołu - B). pod spodem będziesz miał złączkę od podgrzewania i rurkę od pompki. po prostu je wypinasz i masz spryskiwacz w ręku...

 

Cześć.

Podpowiecie jak wyjąć spryskiwacz szyby ?

W którą stronę go ciągnąć, żeby nie połamać ?

Ten po stronie kierowcy chyba się przytkał, bo zamiast mgły sika różnej siły strumieniami.

Dołączam zdjęcie pomocnicze z kierunkami.

 

maska.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie lekko ściskasz go i jednocześnie wyjmujesz. Też miałem przytkany spryskiwacz i pomogło przedmuchanie kompresorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem tego typu iż nie działa mi spryskiwacz lamp oraz reflektorów, sprawdzałem bezpieczniki są ok. Czy przekładanie tych przekaźników coś możne dać czy z góry nastawić się na wymianę pompki jednej i drugiej dodam ze najpierw jakiś czas temu padły spryski lamp a teraz szyby. Wszystko inne działa proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Właśnie nie zamarzło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tylna wycieraczka nie dziala spryskiwacz na tylna szyb na przodzie działa wycieraczka się włączy na chwile przy włączonym wstecznym biegu przy mance przy kierownicy nie reaguje co może być przyczyna przednie wycieraczki spryskiwacz działają dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie passat b7 ma ktoś rozpiskę bezpieczników nie działają spryski nie słychać pompki a jak włączam przednie spryskiwacze szyb to cisza i tez włącza się tylna wycieraczka... cóż zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wspólny bezpiecznik SC40, który zasila tylną wycieraczkę oraz obwody sterowania silnikiem pompki spryskiwaczy. To sterowanie pompki jest zlokalizowane w module BCM. Obawiam się, że masz upalone jedno z wyjść z BCM'a (B2 albo A43). Możesz jeszcze sprawdzić samą pompkę by mieć pewność, że siadło ci sterowanie.

Żeby sprawdzić pompkę musisz odłączyć ją od BCM'a i podłączyć na ostro do zasilania 12V. Nie musisz się martwić który przewód do plusa/minusa bo pompka działa w dowolnej kombinacji - zamieniając plus z minusem zmienia się tylko kierunek spryskiwania przód/tył.

Jeśli coś jest niejasne to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności