Skocz do zawartości
szczetke

passat b6 2006 170km pd alarm co odciąć

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam do założenia alarm seo perfect i chce odciąć dopływ paliwa

czy można założyć elektrozawór przy pompie paliwa bez szkody do pompowtryskiwaczy

ewentualnie czy odcięcie pompy zgasi silnik czy to niezaskutkuje jakimś błędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam założony taki zawór na paliwie od roku i wszystko jest ok . Jak auto zgaśnie po odcięciu czasami miga kontrolka świec żarowych i silnika ale po odblokowaniu i odpaleniu wszystko wraca do normy . Trzeba pamiętać tylko żeby parę razy włożyć i wyjąć kluczyk bez odpalania aby napełnić filtr paliwa (lepiej zapali i nie katuje się aku oraz rozrusznika ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przerabial ktos odciecie zalozone pod czujnikiem na pedale sprzegla? Przeciez zeby odpalic manuala trzeba wdusic sprzeglo, wiec mozna by zrobic tam odciecie jesli komp nie wyrzuci bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obetnij sterowanie przekaznika ktory "pyka" przy zapalaniu.Jak obetniesz to nie sieje bledu.Niestety nie pamietam numeru tego przekaznika jest z lewej strony za schowkiem kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ma pomysł na odcięcie/zabezpieczenie w silniku 2.0 tdi 170 common rail?

Wiem że takie auto ma już instalację CAN więc nie chcę jakiegoś babola zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakby tak zrobić dodatkowe zabezpieczenie na hamulcu ręcznym? Jak silniczki od ręcznego zaciągną ręczny to nie ruszysz ani metra, więc może jakiś ukryty włącznik bez którego nie odblokujesz hamulca? Wydaje mi się, że to realne i dobre rozwiązanie ale czy mozliwe technicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na tym forum jest co najmniej jeden użytkownik B6, co tym się cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak składałem swojego i nie miałem jeszcze dywanu to trochę pogrzebałem przy przewodach wychodzących na tylne silniczki ręcznego. Teraz na noc zostawiam go na ręcznym i "tak jakby na odłączonych przewodach od zacisków". Nawet jak odpali (przy obd też pomodzone) to będzie ciągnął zablokowany tyłek, chyba że szybko ściągnie silniczki i popuści tłoczki, ale jeszcze w prawym progu idzie przewód od pompy paliwa elektrycznej.... więc jak już wszystko wyssa co ma na i przy silniku to motor klapnie gdzieś na zakręcie, do tego automatyczny gaz pieprzowy w kabinie połączony z blokadą centralego zamka i przyciskiem ręcznego aby auto szybko się zatrzymało. Takie po prostu podstawowe sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego gazu dodałbym jeszcze rodzinkę skorpionów.

 

Pytanie z innej beczki - odcięcia itp... ale czy to nie generuje błędów? I czym to wysterować? Przełącznik - uciążliwe, dodatkowy kluczy - po co skoro już jeden oryginalny pilot jest. Najlepiej to jakaś karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki - odcięcia itp... ale czy to nie generuje błędów?
Jeśli nawet to co ...? Błąd zarejestrowany w sterowniku nie ma wpływu na dalszą pracę silnika, po ustaniu usterki.

Polecam alarmy(podłączane pod szynę CAN) /blokady z funkcją antyporwaniową i antynapadową. Funkcje te dezaktywowane są dodatkowym, bezobsługowym(nic nie musisz naciskać) transmiterem noszonym przez kierowcę.

Kluczyk do auta możesz zawsze oddać na perswazję proszącego, nie ujedzie daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności