Skocz do zawartości
Nuttie

przełączniki podnoszenia elektrycznych szyb passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję info. Czy przyciski od elektrycznych szyb w rączce kierowcy oraz w rączce pasażera z przodu różnią się w passatach B3 i B4. Jedną opinię znam, że nie pasują zamiennie. Podobnie na tej aukcji chyba oferowany jest podwójny przycisk w rączce kierowcy do B3:

http://allegro.pl/item847698422_vw_passat_b3_przelacznik_szyb_elektryczny.html , drugie zdjęcie przedstawia tył przycisku - czy okablowanie nie jest sztukowane, wygląda na nieoryginalne. dodatkowo drugi przycisk rozumiem pasuje do tylnych drzwi.

 

Jak zatem wygląda przycisk do sterowania szybą w rączce pasażera z przodu w B3? Tak? :

http://allegro.pl/item844815973_vw_passat_b3_przelacznik_do_szyb_ele.html - jest szerszy. Jeżeli tak, to czy wtyczka ze starego typu instalacji (na duży panelowy przycisk) pasuje z drzwi pasażera do tego przycisku? (chyba pasuje bo budowa jest ta sama)

 

http://allegro.pl/item834073994_przelacznik_opuszczania_szyby_vw_passat_b3.html ten do jest, do rączki kierowcy czy do panelu centralnego (do panelu chyba powinien być z przyciskiem uniemożliwiającym otwieranie tylnych szyb - dobrze rozumuje?)

 

na koniec foto poglądowe:

http://allegro.pl/item852331725_przelacznik_wlacznik_wylacznik_passat_b3.html

nr 3 to sterowanie tylnymi szybami z panelu centralnego ale w B4?

przycisk 6 i 7 to przyciski w rączkach z przodu w B3? 9 i 10 to przełączniki do szyb ale montowane w boczkach tylnych drzwi?

 

Czy mi się wydaje, czy ten przycisk z pierwszego linka ma takie zaczepy wystające a ten nr 6 z ostatniego linka ich nie ma? :P

 

ktoś zarzuci foto jak to ma wyglądać w B3 albo numerami z etki?

 

pozdrawiam

Maciek

 

-----

edit: jednak doszedłem do wniosku, że nr 3 to pasuje do B3 a nie do B4. Za to wszystkie podwójne pasują w rączkę kierowcy, a ten szerszy pojedynczy w rączkę pasażera. No i tylko przycisk z pierwszego linku ma te bolce, co oznacza, że reszta linków połamana, czy były różnice?

 

ktoś to zweryfikuje?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak doszedłem do wniosku, że nr 3 to pasuje do B3 a nie do B4. Za to wszystkie podwójne pasują w rączkę kierowcy, a ten szerszy pojedynczy w rączkę pasażera. No i tylko przycisk z pierwszego linku ma te bolce, co oznacza, że reszta linków połamana, czy były różnice?

Tak jak napisałeś, wszystkie włączniki z linków są do B3. W B4 miały inny kształt. Tak wygląda w B4 http://allegro.pl/item822429157_przelacznik_szyb_vw_passat_b4.html

 

---------- Post added at 01:11 ---------- Previous post was at 01:03 ----------

 

I jeszcze skan z ETKA z numerami włączników.

222326e2bfe33832m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, ale to nie do końca, bo numer 6, 8, 9 z rysunku ETKI to jest stary typ sterwoania tylko, że gdy w aucie jest elektryka tylko z przodu. I ma te bolce. Zatem ja do rączki potrzebuję 7B - bez tych plastikowych bolców do zaczepienia. A do konsoli 7B. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam pytanie, czy rączki do drzwi wychodziły w różnych wersjach, pasujących do tapicerki, czy zawsze były takie same - czarne, plastikowe. Może jakieś wychodziły obszyte skórą albo co. I wszystko mi jedno skąd wezmę rączki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy rączki do drzwi wychodziły w różnych wersjach, pasujących do tapicerki, czy zawsze były takie same - czarne, plastikowe. Może jakieś wychodziły obszyte skórą albo co. I wszystko mi jedno skąd wezmę rączki?

ETKA twierdzi że była tylko czerń satynowa. Więc chyba nie ma różnicy skąd weźmiesz rączki.

ff3068f8fb13a38bm.png35acf5557dbe1d9fm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku C widac rączkę obszytą kremową skórą w b3 GLX w wersji amerykańskiej z 1993 roku. Foto jest ze skanu prospektu VW

 

26ff3fd01b4709c9m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komplecie z boczkami dostanę oczywiście też rączki w skórze obszyte nicią koloru, którego jest welur na fotelach :) Czyli były różne rączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności