Skocz do zawartości
Jaszczur

Dziwne odgłosy zimnego silnika - posłuchajcie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie niektórzy wiedzą w czym problem bo pisałem na priv ale mam problem lub nie a mianowicie rano po dłuższym postoju gdy silnik jest zimny mam wrażenie jakby spod maski wydobywał się rzegot,grzechotanie itd. Przyjechałem do mnie kumpel nagraliśmy to za pomocą telefonu nic lepszego nie było pod ręka i powiedział że tu jest wszystko ok choć ja mam odmienne zdanie no chyba że jestem przewrażliwiony. Dźwięk ten zanika po kliku sekundach i silnik później pracuje ok. Gdyby go zgasił i odpalił ponownie już tego rzegotania nie ma. Wspomnę że mam częsty problem z wbiciem 1 biegu i wstecznego pomaga wtedy ponowne wbicie sprzęgła czasem nawet trzykrotnie muszę wbić sprzęgło zanim wejdzie bieg. Pisze o tym problemie bo może to coś wspólnego z tym grzechotaniem. Niech się wypowiedzą mądre głowy bo klika opinii już mam ale nie będę na razie pisał o nich. Posłuchajcie 1 nagrania a w szczególności od sek 0-16 czy to normalna zimnego diesla?? Wsłuchajcie się szczególnie w 1 audio ten taki grzechot czy jakby to nazwać:

http://jaszczur30.wrzuta.pl/audio/1dYrvo9cNsw/vw_silnik

a tu drugie nagranie zaraz po zgaszeniu i ponowne odpalenie:

http://jaszczur30.wrzuta.pl/audio/8VpqtZC5UyE/vw_silnik_2

 

Prosze adminów o nie kasowanie tego wątku bo nie znalazłem nic podobnego tzn takich nagrań o popychaczach się naczytałem itd....

 

Na razie od wczoraj zebrałem opinie:

 

1. Normalny objaw bo motor zimny. ( 10x taka opinia)

2. Dwumasa

3. Wiskoza albo sprzegiełko alternatora (2x taka opinia)

4. Popychacze (3x taka opinia)

5. Łożysko w sprzęgle ( 2x taka opinia)

Edytowane przez Jaszczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny dźwięk zimnych pompowtrysków, u mnie przy mrozach klepie jeszcze mocniej chyba ;) Przy syntetycznym oleju niestety tak to będzie chodzić na zimnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw słychać dobra,dobra a później jak wiadomo silnik chwilę musi popracować aby smarowanie było a do tego jeszcze temperatura na dworze więc zapewne stąd efekt .:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że nie zaszkodzi świece sprawdzić.. bo chyba mój trochę szybciej odpala, nawet po mroźnej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nic nie słyszę. Autko odpala tak jak moje i klekocze jak klekot. W dni zimne to normalne że auto na początku klepie potem po rozgrzaniu oleju i rozprowadzeniu go po silniku klekot cichnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo:) Jak dla mnie to całkowicie normalne zachowanie silnika, nie masz się czym przejmować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, no słychać to takie rzężenie ale to na raczej nie popychacze, ja bym obstawił na 90 % to nieszczęsne łożysko oporowe bo sam to przerabiałem, a tak na marginesie to:

1. popychacze mają bardziej metaliczny odgłos

2. pompo-wtryski - na vag-u by wyszło że ***** pracują

3. dwumas - przy ruszaniu bez gazu rzucało by Ci silnikiem

 

u mnie jak padło to łożysko to na zimnym silniku odgłos podobny, a później problemy z włożeniem pierwszego i czwartego biegu, na koniec problemy z włożeniem każdego biegu, pomagało czasami nawet 10 - 15 krotne wysprzęglanie

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moim zdaniem to normalne - mam tak samo :) takze kolego nie przejmuj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzeglo

Sprzęgło, ale co dokładnie??? Łożysko oporowe tak jak twierdzi PacoRamirez???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko chyba będzie słychać tylko przy wysprzęglaniu?? Jako szum?? Jeśli chodzi o biegi to w moim b3 miałem problem z jedynką trzeba było najpierw dwójkę i po wysprzęgleniu jedynka. To wyrobiony zewnętrzny mech. wybierania biegów jakieś cięgna czy coś takiego (zazwyczaj). A silnik tak słychać przy chłodnej pogodzie zanim zimny olej dotrze na magistralę to przez kilka sekund słychać głośniej popychacze, i inne elementy silnika pracujące z większym luzem bo bez filmu olejowego... Wg. mnie jest o.k. :) Jeśli wg ciebie to się pojawiło tej zimy to sprawdź w pierwszym rzędzie ciśnienie jakie daje pompa olejowa... Może przy gęstszym oleju już nie daje rady i silnik dłużej pracuje na sucho (co usłyszałeś teraz bo wcześniej znikało po sekundzie a nie po kilku) a czujnik nie wykazuje spadku ciśnienia z powodu gęstego na początku oleju? Czy to nie gęstszym olejem maskuje się słabe ciś. oleju przy odpicowaniu auta na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem słychać popychacze i łożysko wyciskowe sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę jeszcze i zobaczymy jak się to będzie zachowywać zmieniałem olej i flirty parę dni temu i mam wrażenie jakby to było mniej słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na wymyslali jak znachorzy po słuchu!!!!!jak zimny to tak jest !! jeden troche głosnie chodzi a drugi ciszej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak nie ma, wyraznie slychac tam w tle dzwiek terkotania jakby, nie takiego jak silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko chyba odpada.

 

W A4 wymienialem łożysko oporowe, bo gdy lekko nacisnąłem na pedał sprzęgła to był hałas ale nie podobny, szum zużywającego się łożyska.

 

U mnie podobnie nie ma się czym przejmować moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna praca zimnego PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że chyba jestem przewrażliwiony bo tylu z was stwierdziło że to normalny objaw :638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiem twierdzić że chyba jestem przewrażliwiony bo tylu z was stwierdziło że to normalny objaw

 

Silnik chodzi normalnie, dlaczego biegi nie wchodzą to pewnie dowiesz się dopiero jak zwalisz skrzynię biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak ale poczekam jeszcze jak coś kompletnie padnie np dziś biegi wchodziły ok ale wczoraj dramat musiałem klika razy wduszać sprzęgło żeby wbić bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności