Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o tych?

http://allegro.pl/18-r-line-black-5x112-vw-golf-passat-cc-germany-i5343681331.html

mnie się podobają bardzo i niby niemieckie, fakt aktem kilka stówek droższe, ale wygląd naprawdę cieszy oko, do tego et47 ciekawe czy na standardowym zawieszeniu pasowały by ?

do tego opony 225/45 lub 225/40 co waszymz daniem bardziej by zdało egzamin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po pół roku szukania trafiły mi się 4szt dystansów kręconych do piasty za 200zł , tylko poradźcie na szybko czy na feldze 19" 8J z et45 i oponie 235/35 spasuje to z budą Passat B5FL Variant? Auto na gwincie, 62cm od ziemi do nadkola więc opona czasami wejdzie w nadkole. Muszę dać znać do jutra więc proszę o poradę. Nie mam ich jak przymierzyć bo to zakup na odległość i wysyłka kurierem będzie.

 

Wyczytałem na forum że tył powinien styknąć ale jak z przodem bo mam gwint MTSa i jak bez dystansu skręcę na max i przyjdzie gdzieś najechać kołem to trze o rant. Jakiś wulkanizator twierdzi że dystans załatwi sprawę ale czy to prawda czy bujda to nie wiem bo nie miałem jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy po pół roku szukania trafiły mi się 4szt dystansów kręconych do piasty za 200zł , tylko poradźcie na szybko czy na feldze 19" 8J z et45 i oponie 235/35 spasuje to z budą Passat B5FL Variant? Auto na gwincie, 62cm od ziemi do nadkola więc opona czasami wejdzie w nadkole. Muszę dać znać do jutra więc proszę o poradę. Nie mam ich jak przymierzyć bo to zakup na odległość i wysyłka kurierem będzie.

 

Wyczytałem na forum że tył powinien styknąć ale jak z przodem bo mam gwint MTSa i jak bez dystansu skręcę na max i przyjdzie gdzieś najechać kołem to trze o rant. Jakiś wulkanizator twierdzi że dystans załatwi sprawę ale czy to prawda czy bujda to nie wiem bo nie miałem jak sprawdzić.

 

Kolego zaloz dystanse i sprawdz, ile to odkrecic kolo i zalozyc dystans????

Nawet grubosci dystansow nie podales... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki w tym zamieszaniu zapomniałem o tym, 20mm grubość mają. Nie mam ich jak założyć bo ich nie mam a jak już kupię to **** zbita bo nie ma opcji zwrotu u kolesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał, z tej kasie nawet jak Ci nie podejdą to je spokojnie sprzedasz bez straty.

A i opona trochę balon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, brałem co było na wulkanizacji :-/ Jeszcze kilka tyś na nich zrobię i biorę 215/35/19 o wiele lepiej będzie wyglądać na kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie odnośnie dystansów , mianowicie czy dystans musi mieć centrowanie zrobione na taki jakby stożek czy ma być proste czyli 90 stopni względem płaszczyzny dystansu ? Bo na allegro na zdjęciach jest różnie pokazane raz prosto raz ze stożka.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanie odnośnie dystansów , mianowicie czy dystans musi mieć centrowanie zrobione na taki jakby stożek czy ma być proste czyli 90 stopni względem płaszczyzny dystansu ? Bo na allegro na zdjęciach jest różnie pokazane raz prosto raz ze stożka.?

 

niema znaczenia jakie ważne żeby było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pytanie odnośnie dystansów. Mam felgi oryginalne VW 7Jx17 et 37. Jaki mogę dać na tył dystans żeby kolo bardziej równało się z krawędzią błotnika? Jak ma to się do ewentualnego obniżenia za jakiś czas, czy nie będzie ocierać, przy zrównaniu się koła z nadkolem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie. Pytanie odnośnie dystansów. Mam felgi oryginalne VW 7Jx17 et 37. Jaki mogę dać na tył dystans żeby kolo bardziej równało się z krawędzią błotnika? Jak ma to się do ewentualnego obniżenia za jakiś czas, czy nie będzie ocierać, przy zrównaniu się koła z nadkolem?

 

na przod możesz spokojnie dac 18mm i nic nie bedzie obcierać nawet jak obniżysz a na tyl 25 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi et35 8j 18". Opony przód 225/40, tył 235/45. Jakie dystanse na przód? Na tył dam chyba maks. 5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Felgi et35 8j 18". Opony przód 225/40, tył 235/45. Jakie dystanse na przód? Na tył dam chyba maks. 5mm.

 

ja na twoim miejscu na przód dal bym 5 mm a na tyl maksymalnie 10mm oczywiście jeżeli standardowe zawieszenie i delikatnie obnizone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył jest -40, a przód -60. Chyba skończy się tak, że wsadzę tu i tu po 5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zastosowaniu dystansów 5mm muszę kupić nowe śruby? Na jaką długość gwintu powinny być one wkręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy zastosowaniu dystansów 5mm muszę kupić nowe śruby? Na jaką długość gwintu powinny być one wkręcone?

 

śruba powinna bys wkręcona na minimum piec obrotów ,zmierz ta srube co masz i dodaj 5 mm to takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śruba powinna bys wkręcona na minimum piec obrotów

 

Nie podpowiadaj jak nie wiesz.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podpowiadaj jak nie wiesz.

 

Tak mi powiedział gość w wulkanizaci bo niby takie minimum a u mnie jest na jakies 10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 obrotów to stara szkola.

Przyjmuje sie takie wartości:

M12 x 1,25 - ok. 8 obrotów

M12 x 1,5 - ok. 6,5 obrotu

M14 x 1,5 - ok. 7,5 obrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stosujecie dystans 5mm w b5 fl z przodu to zostaje jeszcze trochę pierścienia centrującego na piaście ? czy koło wisi już na śrubach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tu sie cos dowiem jakie dac dystanse do felg z rozstawem srub 5x114 i wymiarami 9,5x18 et 58 tyl i przod 8,5x18 et okolo 45-48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności