Skocz do zawartości
andlon

Włącznik ESP - zasada działania

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym takiego włącznika ESP użyć do włączania i wyłączania innego urządzenia elektrycznego - podgrzewacza listwy LPG.

Mam pytanie czy ten włącznik po jego włączeniu przepuszcza prąd stale? Czy tylko w momencie naciśnięcia?

Potrzebuję takiego włącznika, który po włączeniu będzie przepuszczał prąd pomiędzy dwoma pinami, aż do ponownego przyciśnięcia po którym obwód zostanie rozłączony.

Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzenia to proszę o informację jak on działa.

eps b5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jest stale załączony, po wciśnięciu rozłącza, weź miernik w rączki i sprawdź ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym go miał to nie było by problemu ze sprawdzeniem, ale ja przymierzam się do jego zakupu.

gdyby ktoś mógł to sprawdzić to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Jacek :)

lepiej kup od ogrzewania szyby jeżeli ikonka Ci nie przeszkadza :)

 

---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 09:51 ----------

 

Ale w sumie to zależy jak podłączysz :) powinien działać w dwie strony ;) mówię o ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włącznik od ogrzewania szyby nie wejdzie w miejsce ESP bo ma inny kształt, a ja wolne miejsce mam tylko w miejscu włącznika ESP.

http://img51.imageshack.us/img51/715...nikipassat.jpg

 

O tym akurat nie wiedziałem ;)

 

Na 99% będzie działał w drugą stronę tzn jak naciśniesz to działa a jak wyciśniesz wyłącza kwestia tylko zamiany pinów. Nie widzę na allegro go z tyłu ale podejrzewam że są trzy lub cztery piny, od włączenia/wyłączenia i podświetlenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włącznik od ogrzewania szyby nie wejdzie w miejsce ESP bo ma inny kształt, a ja wolne miejsce mam tylko w miejscu włącznika ESP.

http://img51.imageshack.us/img51/715...nikipassat.jpg

andlon w to miejsce to akurat najlepiej bedzie pasowal wlacznik grzania przedniej szyby, zobacz na zdjeciu nizej.

CB 1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli jest ciagle zwarty i po nacisnieciu go rozwiera to mozna podlaczyc to przez przekaznik i bedzie dzialal na odwrot. Bedzie duzo lepiej przez przekaznik.... Ja u siebie tak podlaczylem i dziala. Jako ze rozlaczenie nastepuje tylko na chwile przycisniecia przycisku zastosowalem przekaznik czasowy pootrzymujacy - regulowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..przycisk od ESP podaje impuls tylko w momencie wciśnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..przycisk od ESP podaje impuls tylko w momencie wciśnięcia

Hmmm nie jestem pewien ale wydaje mi ze mozesz sie mylic, a to dlatego ze gdy wcisniesz esp to zaczyna sie palic kontrolka na nim.

 

Nawet jesli kolega Siwy_223 ma racje to po zastosowaniu odpowiedniego przekaznika bedzie działać tak jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka jest chyba tylko w zegarach... Ale po zastosowaniu przekaznika za 5zl bedzie dzialalo i tak i tak... Obojetnie jak dziala przycisk.

 

Tylko wymagac to bedzie zastosowania przekaznika czasowego. Bo grzanie bedzie dzialalo tylko wtedy gdy bedziesz trzymac wcisniety przycisk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ się temat rozwinął :) To typowa chwilówka, więc będziesz potrzebował czegoś pomiędzy listwą a włącznikiem. W zależności od tego jak chcesz aby to działało, albo bistabilny, albo z podtrzymaniem coś... Może na drugim przekaźniku inwerter... Jak to ma grzać? czas, czy do wyłączenia stacyjki, czy może do osiągnięcia temperatury? Opisz bardziej Twój projekt to cos zaproponujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos opisac do czego jest kazdy pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIN 1-2 - podświetlenie przycisku.

PIN 5-6 - chwilowe zwarcie pinów, które włącza/wyłącza ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK NA PRZYSZŁOŚĆ

zawsze można nabyć drugi przycisk do ogrzewania tylnej szyby i zamienić tylko przedni panel od przycisku ESP :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco wątek :)

 

Mam takowy włącznik i chciałbym aby po przyciśnięciu włączał na stałe po ponownym przyciśnięciu wyłączał.Poprostu ma włączać wzmacniacz ;) Tylko nie podpowiedajcie żebym zmienił przycisk bo o takiej możliwości wiem :]

Z góry dzięki,za konkretnąpodpowiedź oczywiście poleci punkcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jak wiesz - przełącznik ESP daje impuls, a następnie wraca do położenia wyjściowego. Jest monostabilny. Ale kup go. I zgłoś się do mnie. Dostaniesz ode mnie bebechy bistabilne. PIN 1 - 2 podświetlenie ikony. PIN 5 - 6 po naciśnięciu się zwierają. Po wyciśnięciu znów się rozwierają. Jeśli podasz tam plusa, to nawet po naciśnięciu będzie się świecić pomarańczowa dioda (jak jej nie chcesz, to możesz ją wyciąć).

 

Z ESP zdejmiesz sobie zaślepkę i włożysz ją na te moje bebechy.

 

Bebechy oczywiście w cenie przesyłki i koperty (5 zł)

 

Są to bebechy od tego przycisku

 

3B095956101C.jpg

 

fabrycznie nowe nieużywane. Ja potrzebowałem tam tylko ikonki i przycisku, bo wtyknąłem tam inne bebechy.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło PW ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła odpowiedź - w poniedziałek ślę :) Kasą się nie przejmuj :)

Adresa tylko podrzuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę, co by nie pisac nowego tematu.

chcę by włącznik ESP podobnie jak u Patryka - włączał i wyłączał wzmacniacz, da się to zrobić? najlepiej kupić ESP i grzanie tylnej szyby i podmienic kostki tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności