Skocz do zawartości
dna007

Dziwny problem z zawieszeniem - prawdopodobnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie informuję moderatorów że temat zmienię na bardziej odpowiadający mojemu przypadkowi jak tylko się dowiem co jest grane.

 

W samochodzie zamontowane mam felgi o szerokości 8" i ET35 więc z przodu wystawały sobie koła trochę (ok 1cm) poza obrys błotnika po założeniu gwintu. Po zmianie zawieszenia zbieżność była ustawiana. Gwint był ustawiony na minimalne obniżenie. Jakiś czas temu obniżyłem go jeszcze bardziej, nie wiem dokładnie ile bo nie mierzyłem, ale nie można włożyć dłoni pomiędzy oponę a nadkole. Koło ciągle wystawało. Wczoraj zauważyłem że koło już nie wystaje poza obrys tylko jest schowane w nadkolu - tak jakby cofnęło się w stronę silnika. Sytuacja ta ma miejsce po obu stronach.

Czy to następstwo obniżenia czy czegoś innego?

Dodam że z zawieszenia nie wydobywają się żadne stuki czy inne dźwięki ani podczas jazdy na wprost ani podczas pokonywania zakrętów - co miałoby miejsce podczas uszkodzenia stabilizatora i/lub łączników (tak wyczytałem). Auto prowadzi się dobrze, cały czas tak samo, nie zauważyłem jakichś zmian.

Jak na razie nie jestem w stanie powiedzieć czy koła stoją prosto czy są jakoś pochylone - napiszę w niedziele wieczorem.

Czy ktoś ma jakieś sugestie? Wskazówki co to może być, co należałoby sprawdzić?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Dziś przyjrzałem się autu i okazało się, że koła są pochylone górną krawędzią do środka. Dodatkowo prawe koło (w momencie patrzenia na samochód) jest pochylone znacznie bardziej od lewego.

Edytowane przez dna007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiekolwiek pomysły co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pochylenie koła się jakoś powoli rozregulowywało tak, że jeżdżąc przyzwyczajałeś się na bieżąco i różnicy nie wyczułeś. Byłeś na sprawdzeniu geometrii? Jeżeli coś jest nie tak z ustawieniem to geometra pokaże od razu. Wg mnie to może być najbardziej prawdopodobna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności