Skocz do zawartości
Danek75

Chcesz kupić używane auto? Najpierw poczytaj :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekR

A korzystacie z miernika lakieru. Ma to sens? Da się oszukać to urządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A korzystacie z miernika lakieru. Ma to sens? Da się oszukać to urządzenie?

 

Oczywiście że ma.

Fakt faktem, można wymienić dany element na element z innego auta i pomiar może być poprawny...

Jednak w 99% jesteś w stanie stwierdzić czy rzeczywiście malowany był ponownie element bo wystąpiła szkoda parkingowa, czy jest tam kilo szpachli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam podpowiedzi na co zwrócić uwagę podczas zakupu passata B7.

 

Będzie to silnik 2.0tdi cr 140km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za kilka tygodni planuję rozstać się z Passatem B5.

 

Po sprzedaży, celuję w Passata B7 lub w ..... CC

 

Tylko mam wątpliwości. Wiem, że to co zaraz napiszę to tyle opinii ile rozmówców, ale do rzeczy....

 

3/4 mojej jazdy to miasto - same światła, zatłoczone ulice. Kilka razy w miesiącu większa trasa.

 

Obawiam się, że dla diesla i to jeszcze z DPF to będzie zgubne. Ale z drugiej strony spalanie benzyny przy turbo spowoduje, że co rusz będę musiał na stację dojeżdżać.

Co o tym sądzicie?

Na wstępie zupełnie pomijam autka w automacie. Trochę docelowo przerażają mnie koszty napraw, a wiem, że o serwis skrzyń nowoczesnych dość trudno.

Na co trzeba zwracać uwagę zarówno w przypadku diesli i benzynowych silników? Czy są jednostki bardziej narażone na awarie i niedomagania? Co z jednostkami TSI? Czy ich żywotność nie jest obniżona przy pakowaniu takich mocy do nich?

Jakieś 5 lat temu miałem w użytkowaniu przez tydzień nową Octavię z silnikiem TSI. Nie powiem, kopnięcie to miało. Spalanie pod 10 litrów. Ale co z tymi silnikami po pewnym czasie? Planuję zakup autka 3-5 letniego.

 

Mam na uwadze rozmowę z serwisantem VW ASO. Sobie wieczorami dorabia naprawami.

Pytałem go po zakupie mojej B5, czy warto pójść w wyższe modele (bo B5 traktowałem na autko przejściowe).

Odpowiedział mi krótko, że nie. Może CC, bo tam to jest bardziej dopracowane. Sam jeździ Subaru.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, spostrzeżenia i uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem go po zakupie mojej B5, czy warto pójść w wyższe modele (bo B5 traktowałem na autko przejściowe).

Odpowiedział mi krótko, że nie. Może CC, bo tam to jest bardziej dopracowane.

Już z nim więcej nie rozmawiaj. W cc nic nie jest bardziej dopracowane. Pomijam, że B7 czy CC to bardzo fajne auta, które bardzo chętnie odwdzięczają się każdemu kto o nie dba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co z silnikami TSI? Po kilku latach stosowania udało się im zniwelować niedociągłości?

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec bo niektorych rzeczach nie mialem pojecia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajny artykuł :) Mnie bardzo śmieszy jak ktoś przyjeżdża kupić 15 letnie auto i sprawdza grubość lakieru miernikiem, albo lepiej jak bierze ze sobą speca i dla niego, żeby kupić to musi być igła :D Fakt, że zdarzają się takie, przykrywane kocem w garażu, ale to niestety wyjątek od reguły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2017 o 10:31, gromek napisał:

No bardzo fajny artykuł :) Mnie bardzo śmieszy jak ktoś przyjeżdża kupić 15 letnie auto i sprawdza grubość lakieru miernikiem, albo lepiej jak bierze ze sobą speca i dla niego, żeby kupić to musi być igła :D Fakt, że zdarzają się takie, przykrywane kocem w garażu, ale to niestety wyjątek od reguły ;)

Dokładnie kolego co jak co, ale takie auto ma nie być skorodowane, ma wyglądać, bo przez tyle czasu to samych parkingowców mogło mieć kilka. Jeszcze pretensje i kolosalne wymagania, kupując auto za 4000 zł , no cóż taka już nasz mentalność chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliście z autotesto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności