Skocz do zawartości
miras82

grzanie się auta-rece opadają

Rekomendowane odpowiedzi

od dwóch tygodni wskaźnik pokazuje mi po przejechaniu ok. 10 km 95-100 st.(do tej pory było zawsze równo 90). załacza się wentylator. węże od chłodnicy (dolny i górny) ciepłe. wymieniłem termostat i to samo. płynu nie ubywa i nie wywala. pompa wody ok.

rece mi już opadają jaka moze byc przyczyna. chłodnica nagrzewa się cała - najpierw góra i stopniowo cała reszta. cały czas jeżdże na płynie. czy mogła się od płynu zamulić chłodnica? (chociaż się nagrzewa) czytałem różne problemy ale nic nie znalazłem. co jeszcze moge sprawdzić. czy mógł się układ zapowierzyć sam z siebie - przed wymianą termostatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jeszcze moge sprawdzić. czy mógł się układ zapowierzyć sam z siebie - przed wymianą termostatu?

 

Rzeczywistą temperaturę płynu, termometrem.

Przed wymianą się nie zapowietrzył, raczej po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro termostat i pompa wody OK to może czujnik temperatury?

Te wskazanie masz na "licznik"u czy to pokazuje Ci VAG?

Może podmień ten czujnik z podobnego auta i się okaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura rzeczywista, termostat też sprawdzałem grzejąc w naczyniu. czujnik chyba nie bo w chłodnicy czujnik włacza wentylator bo za wysoka temperatura,a ten przy głowicy pokazuje wartość 95-100 st. są to chyba dwa niezależne czujniki.oba by padły w jednym czasie? zresztą vag nie pokazuje błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien że pompa ok? jak sprawdziles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewny, że pompa jest OK?

Ostatnio miałem z nią problemy - nagle, o czym TUTAJ

Edytowane przez tony_w
poprawka TUTAJ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompęyjąłem bo myślałem, że może wirnik się obraca - jest 100% ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to kurcze wyglada na slabą wydajnosc pompy :/ ale skoro ok to czort wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat też sprawdzałem grzejąc w naczyniu

I ile Ci się otworzył? Książkowo jest 7-8 mm...

2 tyg temy wymieniałem termostat. Wsadziłem Wahlera. Do mojej "przygody" było OK. Gdy go wymontowałem i sprawdziłem w gotowanej wodzie to otwierał się tylko 2mm...

Więc teraz jeździ oryginał (bolało przy kasie ale co na to poradzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna wywalic termostat i zobaczyc co sie bedzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego podjedz jeszcze gdzieś do mechaniora i spytaj czy mają tester uszczelki pod głowicą może tu masz problem? węże mocno twardnieją po niedługim czasie od uruchomienia? zapowietrzony to nie bo one bardzo ladnie sie same odpowietrzają tylko trzeba go troszkę pogazować na postoju jak ruszy ogrzewanie tzn że jest odpowietrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelke bym odrzucil. Jakos nie widzi misie by przyczyna zwiekszonej temp byla uszczelka.

Wg mnie jak koledzy przdmowcy pisza nalezy sprawdzic czujniki temperatury cieczy. A zwlaszcza ten ktory daje sygnal do licznika. W jaki sposob sprawdzies temperature?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amoze chlodnica zakamieniona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amoze chlodnica zakamieniona??

cały czas jeździłem na płynie. od płynu mogła się zasyfić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cały czas jeździłem na płynie. od płynu mogła się zasyfić?

Raczej wykluczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu kolego barman.m sie mylisz bo co sie dzieje gdzy do kładu chłodzenia dostaje sie gaz - układ staje sie mało wydajny i nie jest w stanie odprowadzić ciepła głównie z głowicy ztąd taka temperatura na zegarze i wątpie by to była wina czujnika jak kolega pisze że włacza mu sie wentylator czyli wnioski temp. musi być wysoka teraz pozostaje sie dowiedzieć dlaczego, pompa wykluczona, termostat tez trzeba szukać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie nowy znaczy dobry a w jaki sposób pompa była sprawdzana ze jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu kolego barman.m sie mylisz bo co sie dzieje gdzy do kładu chłodzenia dostaje sie gaz - układ staje sie mało wydajny i nie jest w stanie odprowadzić ciepła głównie z głowicy ztąd taka temperatura na zegarze i wątpie by to była wina czujnika jak kolega pisze że włacza mu sie wentylator czyli wnioski temp. musi być wysoka teraz pozostaje sie dowiedzieć dlaczego, pompa wykluczona, termostat tez trzeba szukać dalej

Temat uszczelki pod glowica przerabialem, twarde weze tez byly a czujnik wymienilem i teraz pieknie wszystko gra...

Peace...

 

BTW

A czy plyn wymieniales czy po wymianie termostatu wlales ten stary?! Moze cos z nim jest nie tak (stary, stracil swoje wlasciawosci)!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli uszczelka pod głowica to po dodaniu gazu będzie widoczny wirek bądź bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym.Co do pompy wody to obracać się może,ale nie koniecznie ma łopatki:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli uszczelka to by gubił płyn lub miał by "kawe z mlekiem" w oleju i podwyzszony stan oleju co do pompy to mogły sie łopatki zuzyci i nie ma odpowiedniego cisnienia a czy waz za termostatem tez sie robi goracy bo jak nie to masz winowajce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności