Skocz do zawartości
robertk2

Filtry oleju - wysokowydajnościowe - czy ktoś ma zdanie na ich temat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim passacie B4 taki filtr (TRABOLD - auto przyjechało z nim z Niemiec)

http://www.trabold.de/hp2.htm

http://www.filtr-oleju.net/

 

Producent twierdzi, że przy wymianie wkładu takiego filtra co 15000 km nie trzeba wymieniać oleju nawet kilkadziesiąt tysięcy km.

 

Wielu podchodzi sceptycznie, twierdząc, że olej po pewnym czasie traci swoje właściwości smarne; producent twierdzi jednak, że przy prawidłowym oczyszczaniu oleju (co robi ten filtr - stosowany też w samochodach ciężarowych) olej zachowuje swoje właściwości.

 

Jakie macie w tej materii doświadczenia z tego typu filtrem.

 

Dodam, że sam filtr kosztuje około 400 euro, w 4 wkłady do niego około 50 euro.

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie

L I P A.

kiedys mialem do czynienia z takimi rozwiazaniami. nie wiem gdzie jest oszczednosc.

a argument o zatruciu srodowiska juz dawno do mnie nie przemawia.

za podana strona cyt.:

Jak często wkład filtra musi byc wymienany?

 

Dla pojazdu z filtrem #10 co 20.000km. Dokładne dane dla wszystkich rozmiarów znajdziesz w instrukcji obsługi.

w moim przypadku i tak wymieniam olej co 15 tkm. wiec te 5 tkm niech se w buty wsadza, a ja mam swoje 400 ojro. nawet niechce sprawdzac jaki filtr musialbym miec do padlucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedys mialem do czynienia z takimi rozwiazaniami. nie wiem gdzie jest oszczednosc.

a argument o zatruciu srodowiska juz dawno do mnie nie przemawia.

 

Opłacać to się pewnie bardzo nie opłaca - szczególnie komuś kto nie ma jeszcze takiego filtra - bo 400 ojro jak to kolega napisał to pewnie wielu nie wyda..

 

Chodzi mi bardziej czy ten filtr się sprawdza funkcjonalnie,

tylko proszę nie pisać "filtr jak filtr" bo to nic nie wniesie do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności