Skocz do zawartości
Gość mieto11

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mieto11

Może to się wyda niektórym śmieszne, ale dla mnie już nie...Otóż po zakupie paska (3bg rok 2001 ) mój szanowny szwagier poinformował mnie, że nie mam oświetlonej tablicy z tyłu. Niby nic. :cwaniak: Pojechałem do sklepu. Standartowo zakupiłem żarówkę rurową, wróciłem do domu odkręcam plastik, a tu niespodzianka :hurra: Brak starych żarówek, a na dodatek zakupione żarówki (całe 2,20 zł) nie dość, że są za krótkie (42mm), to jeszcze nie zauważyłem, w jaki sposób można wogóle tam jakieś żarówki zamontować :krzeslem: . No mam pytanie. Jakie żarówki są do tego potrzebne? Moc i wogóle. Może to banał, ale dla mnie istotna sprawa. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za zabawe w modernatora, ale na przyszłość chyba nie ten dział co trza ... :/

 

powinieneś to napisać w b5.

 

ten dział jest do tego aby pochwalić sie swoim passatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieto11

Prościej by było pomoc a nie moderować...W dziale o oświetleniu tablic, chłopaki gadają o bagażniku. To gdzie mam to zrobić? O.k. chwalę się swoim paskiem. Ma brak świateł. A teraz pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sil się na dowcip tylko dostosuj się do przyjętych tu reguł bo łaski nam nie robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieto11

Panowie, Panie. Mogę liczyć na czyjąś życzliwość i pomoc, czy jednak niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ida tam zarowki L12V5W.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieto11

Dzięki Kurzyn, ale chyba ni o to chodziło. Z rysunku wnioskuję( rysunek dosyć mały), ze mówisz o światłach wstecznych, a mnie chodzi o podświetetlenie tablicy rejestracyjnej. No a poza tym, jako to zamocowac, bo po odkręceniu plastiku, nie widzę gdzie mogłaby się żarówka trzymać. Sorki za dziwne pytania, ale niestety nikt z moich znajomych nie ma passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

tam powinne byc uchwyty w ktore bardzo prosto wkłada sie zarowki podłuzne...pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz. Zarowki takie jak napisalem wyzej. jak klikniesz na ten obraz to sie powiekszy

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj TEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czeslaw2005

tam jest prosta instalacja poco sobie komlikowac zycie ... wkładasz zarowe i smiga...wymiana jwst bardzo prosta ogranicza sie dowykrecenia dwoch srubek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieto11

Właśnie problem polega na tym, że nie widzę tam nawet pół uchwytu. Domyślam się, że powinny być jakieś sprężyny, albo cos w tym rodzaju, ale nie ma!. Jak odkręciłem te zaślepki ( plastiki), to w środku wyglądało tak, jakby było pudełko po bokach metalowe, ale nic, co mogłoby trzymać żarówkę. I dlatego właśnie cały czas pytam, co z tym fantem zrobić. Do serwisu się nie wybieram, bo to trochę drogo. A za opcję Dużego się nie wezmę, bo wogóle na elektronice się nie znam. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje jakis szrot albo gielda i czesci uzywane. Na pewno beda cos takiego mieli, no chyba ze znajdziesz na alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieto11

To wygląda mniej więcej w ten sposób. Nie ma tam za bardzo jak zamocować żarówki. Otwór jest 46 mm szeroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

A ja pozwolcie ze podepne sie pod temat, powniewaz moj problem jest nieco inny - tez

zauwazylem ze zgaslo mi podswietlanie w tablicy na klapie bagaznika wiec co rozkrecilem

i mysle - kupie zarowke i po klopocie - i wiecie co? jak odkrecilem i wyciaglem ten plastik

to zaroka zostala w sroku a uchwyty do niej zjadla rdza - nic tam nie ma :-D ale tylko z

jednej strony da sie to jakos kupic w calosci? Czy musze to sztukowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieto11

Chyba jutro podepnę zdjęcie. Bo wygląda mi na to, że mamy podobny problem ZbigNieff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Dorzycam swój problem: światła są, ale brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej w sedanie. Doszedłem do wiązki (bagażnik, po lewej stronie) i wpinałem się po kolei. Znalazłem przewód z prądem do oświetlenia tablicy (bo akurat płynął w nim prąd). Myślałem, że spoko robótka mnie czeka i dam radę. Ale problemem okazała się tapicerka klapy bagażnika. Poodkręcałem te śrubki dookoła, ale coś trzyma (te plastikowe uchwyty od wewnątrz). A tak poza tym, zagladając pod tą tapicerkę nie widziałem za bardzo dojścia do końca przewodów oświetlenia tablicy. Jak się za to zabrać?

 

PS. Oczywiście żarówki są ok, a w miejscu ich osadzenia prądu nie ma. Zginął miedzy miejscem w bagażniku, gdzie się wpinałem, a miejscem osadzenia żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Póki co korozji u mnie nie ma (sedan) i chciałbym to załatwić w tradycyjny sposób. Jak się tylko dobrać pod tą tapicerką do przewodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata kombi 98 r a więc tego z tą listewką gdzie są 2 lampki i dwie klamki. W spisie tematów jest tytuł podświetlenie tablicy rejestracyjnej ale w treści jest sprawa oświetlenia w bagażniku. Problem mój to nieświecąca jedna lampka. zdjąłem tapicerkę, odkręciłem 3 nakrętki i nie mogę tego zdjąć i rozebrać. Może ktoś już to ćwiczył i może podpowiedzieć jakie operacje dokonać aby to zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności