Skocz do zawartości
cris52

Dysza spryskiwacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zapchana dysze tylnego spryskiwacza szyby,jak ja zdemontowac lub wyczyscic bez wyciagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

.Przeczyscic mozna bez zdejmowania , ja uzywalem do tego stalowego drucika do przepchania a potem pompki do kol w celu przedmuchania . Jak narazie sika :hurra:

 

Druga sprawa to zbiornik spryskiwacza .. zobacz czy nie plywaja w nim jakies farfocle i czy nie ma takiego bialego osadu na sciankach (kamien? ) bo u mnie to wlasnie bylo przyczyna zapychania dysz i konieczne bylo plukanie .

 

herflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym krokiem jest przyjrzenie sie czy podczas pracy wycieraczki dysza obraca sie razem z ośką czy stoi nieruchomo. Jeżeli się obraca to źle , bo oznacza to że się zapiekła (zardzewiała w srodku) ośka i plastikowa rurka chodzi razem z ośka. Otwieramy klapę bagaznika, sciągamy tapicerką z niej (na kołki + 3 sróbki) . W miejscu w którym wężyk z płynem wchodzi do mechanizmu wycieraczek jest gumowe kolanko. Wchodzi ono na króciec plastikowy który w dalszej swej części zamienia sie w rurkę. Na zewnątrz klapy trzeba odchylic lub ściagnąć nakładkę wycieraczki i przytrzymujac np. kombinerkami (z czuciem by nie przedobrzyć) kręcimy ciągnąc za dysze i za tą rurkę od środka. Jeżeli nie idzie to lipa. Wtedy albo urywamy i kupujemy nowe (ciężko) albo czyścimy drucikiem bez ściagania. Jak będzie zdjęty wężyk to trzeba sprawdzić czy po włączeniu spryskiwacza leci z niego płyn. Prawidłowo to dysza wychodzi lekko (jest na taki jakby zatrzask) razem z 1 cm rurki a od środka reszta rurki. W niektórych mechanizmach jest blokada (takie wystające ząbki) przy końcu rurki przy mechaniźmie żeby się nie obracała razem z ośką a w niektórych nie ma wiec sie obraca razem z nią. Wszystko przeczyścic i nasmarować lub naoliwic lekko. ///Ale sie rozpisałem czy ktos to rozumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim,obylo sie bez rozbierania,szpilka zalatwila wszystko przy pomocy WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę.

 

Wczoraj u siebie przetykałem dyszę. Zdejmowałem tapicerkę klapy, ale niepotrzebnie.

Wystarczy:

-odchylić nakładkę maskującą dyszę i oś wycieraczki,

-mocno uchwycić palcami dyszę i wyciągnąć. Jest ona lekko zatrzaśnięta. Jeśli palcami nie da rady, to delikatnie kombinerkami.

-jeśli mamy już wyjętą dyszę, to dobrze byłoby przepłukać wężyk włączając spryskiwacz tylnej szyby na ok. 5-10 sek. Uwaga, płyn będzie pryskał do tyłu!

 

Dyszę przetykamy wg własnego uznania. Ja to zrobiłem drutem wyciągnietym ze szczotki stalowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności