Skocz do zawartości
Marecki78

po co jest sprężynka w zamku??

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie...

 

poprawiłem zimne luty i światełko i central działa jak należy...

 

robiłem wsio na sucho - bez browarka i teraz sobie przypomniałem, że nie założyłem jednej takiej dużej sprężynki - spina blaszkę od rygielka i od klamki wewnętrznej...

 

po co ona jest skoro wszystko działa ok?

central zamyka, otwiera, klamka wewnętrzna otwiera drzwi...

 

jutro oczywiście ją założę - ale nasuwa się pytanie po co ona jest skoro bez niej wsio działa??

 

:D

 

EDIT

 

czy dobrze kombinuję, że sprężynka ta powoduje to, że jak mam zaryglowane drzwi to pociągając za klamkę od środka - rozrygluję zamek i cycek się podniesie... bez sprężynki za pomocą klamki tego nie zrobię...

 

mam rację??

Edytowane przez Marecki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dobrze kombinuję, że sprężynka ta powoduje to, że jak mam zaryglowane drzwi to pociągając za klamkę od środka - rozrygluję zamek i cycek się podniesie... bez sprężynki za pomocą klamki tego nie zrobię...

 

mam rację??

Wczoraj także lutowałem zamek, ale wszystko poskładałem tak jak należy wraz ze sprężynką, a więc za bardzo się nie zastanawiałem do czego ona służy. Ale skoro piszesz, że po wciśnięciu rygielka, nie możesz otworzyć drzwi za pomocą wewnętrznej klamki to znaczy, że chyba właśnie pełniła taką funkcję jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj także lutowałem zamek, ale wszystko poskładałem tak jak należy wraz ze sprężynką, a więc za bardzo się nie zastanawiałem do czego ona służy. Ale skoro piszesz, że po wciśnięciu rygielka, nie możesz otworzyć drzwi za pomocą wewnętrznej klamki to znaczy, że chyba właśnie pełniła taką funkcję jak piszesz.

 

ze sprężynką czy bez sprężynki wszystko działa jak należy ;) ale dla świętego spokoju dziś ją założyłem na swoje miejsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co ona jest skoro wszystko działa ok?

Skoro nie ma sprzezynki to klucz nie odbija w środkowe położenie po przekreceniu klucza [

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności